Mexiko - Pohoda na Yucatánu - Riviéra Maya a přírodní parky

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Mexiko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha-Mexico City, Mexico City-Mérida a Cancún-Praha vč. let. tax a poplatků cca 22 500 Kč (o Vánocích 26 500 Kč), 10x ubytování v hotelu se snídaní, 9x večeře v místních restauracích (o Vánocích 1x slavnostní štědrovečerní večeře), transfery klimatizovaným minibusem a místní dopravou, výlety dle programu (mimo fakultativních), vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupy, další strava, trajekt na Cozumel (cca 22 USD), bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 6 100 Kč (o Vánocích 8 100 Kč), výlet do parku Xel-Ha vč. all inclusive 2 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Poloostrov Yucatán a jeho Riviéra Maya je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na světě. Jsou tu nádherné pláže s bílým pískem a oslnivě modrým Karibikem, divoká příroda a kulturní centra mayské civilizace. Riviéra Maya je pobřežní pás o délce asi 100 km, z jedné strany lemovaný Karibikem a z druhé pralesem. Město Playa del Carmen není sice tak notoricky známé jako velké letovisko Cancún, ale o to je příjemnější. Nachází se asi 50 km od Cancúnu a není tak hektické jako Cancún, ale je tu uvolněná atmosféra, krásné pláže, menší rodinné hotely a spousta vyžití. Je tím nejlepším výchozím místem pro různé výlety, ale nabízí i pestrý noční život. Velice známá je ulice 5. Avenida ležící kousek od pláže, která je plná restaurací, barů a obchodů. V blízkosti jsou mayské ruiny Tulum ležící přímo u nádherné pláže, nejvyšší pyramida v Cobá, přírodní rezervace Xel-Ha, město je také obklopeno "cenotes" - sladkovodními závrty krasového původu, které jsou unikátem poloostrovu Yucatán. Zhruba 2 hodiny cesty od Playa del Carmen nalezneme nejznámější mayské centrum Chichén-Itzá. Abychom komplexně poznali Yucatán, navštívíme i koloniální "bílé město" Méridu s přilehlým královstvím plameňáků v Celestúnu, které leží už jen 1,5 hodiny od slavného naleziště Chichén Itzá. V roce 2018 do programu zařazujeme i historickou perlu, hlavní město Mexico City s jedním z největších a nejpůsobivějších náměstí světa.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do MEXICO CITY, v případě příznivého letového řádu noční život na PLAZA GARIBALDI, nocleh.

2. den

prohlídka MEXICO CITY - navštívíme historické centrum s 3. největším náměstím ZÓCALO, dojdeme k latinsko-americké věži TORRE LATINOAMERICANA s rozhlednou - výhled je odsud opravdu velkolepý, za jasných dní je vidět Popocatépetl. Nadchne nás mramorem zdobená operní stavba PALACIO DE BELLAS ARTES a park ALAMEDA, návštěva MUZEA TEQUILY A MEZCALU (možnost ochutnávky tequily, mezcalu nebo margarity), večer odlet do "bílého města" MÉRIDY, nocleh.

10. den

volný den, poslední nákupy dárků a suvenýrů.

11. den

snídaně, dle letového řádu odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Mexiko - Pohoda na Yucatánu - Riviéra Maya a přírodní parky
v cenách od 55 990 Kč