Obchodní podmínky

 
   1.      Úvodní ustanovení

 

Cestovní agentura

Bc. Pavel Kmoníček – CA Snadné cestování

Nad Stadionem 1311

54901 Nové Město nad Metují

 

IČ: 88049230

 

Bankovní spojení: Česká spořitelna

Číslo účtu: 2307753073/0800

IBAN: CZ19 0800 0000 0023 0775 3073

 

(dále jen CA)

 

podniká podle zákona o živnostenském podnikání č. 455/1991 Sb.a  zákona č. 159/1999 Sb. jako cestovní agentura. Zabýváme se nabídkou a zprostředkováním prodeje zájezdů cestovních kanceláří (dále jen CK) za stejnou cenu a s využitím všech slev jako u pořádajících CK, se kterými máme řádný smluvní vztah. Všechny CK se kterými spolupracujeme, jsou pojištěné ze zákona proti úpadku a podnikají na základě koncesní listiny.

Dále na našich stránkách naleznete možnost rezervace letenek, kterou zajišťují naši smluvní partneři. Po zadání vyhledávacího formuláře pro rezervaci letenek budete přesměrováni na našeho partnera, celá objednávka je poté zcela v kompetenci partnera a řídí se jeho obchodními podmínkami, které jsou uvedeny na jeho webu. Tyto partneři patří k největším a prověřeným prodejcům letenek na českém trhu.

Rezervaci hotelů a penzionů v sekci Ubytování zajišťuje partnerský portál Booking.com. Zde při rezervaci platí obchodní podmínky webu Booking.com a rezervace je dále v jeho kompetenci. Web Booking.com je prověřený portál s nabídkou ubytování po celém světě, neplatíte žádné rezervační poplatky a platíte přímo poskytovateli ubytování. Booking.com se řídí přísnými etickými normami.

 

2.      Objednávka a rezervace

Při vyplnění rezervačního formuláře u zájezdu a jeho odeslání se rezervace stává nezávaznou. CA Vás na základě rezervace bude kontaktovat, zda je daný termín skutečně volný, potvrdí rozsah služeb, zkontroluje Vámi zadané informace a sdělí přesnou cenu zájezdu. Tato rezervace obecně platí po dobu tří dnů. Během této doby Vám bude doručen emailem nebo poštou návrh Smlouvy o zájezdu, obchodní podmínky pořádajícího tour operátora a podrobnosti k platbě.

Rezervace se stává závaznou až po doručení platné a podepsané Smlouvy o zájezdu do CA a přijetím zálohy, obecně 50% z celkové ceny zájezdu.

Volné kapacity se ověřují až po akceptaci nezávazné rezervace, zvláště u termínů Last minute se stav obsazenosti mění velmi rychle. Správným vyplněním rezervačního formuláře urychlíte dobu mezi nezávaznou rezervací a potvrezním rezervace. CA negarantuje konání zájezdů, kde pořádající CK požaduje minimální počet účastníků, v tomto případě je klient včas upozorněn a pokud již provedl platbu, peníze jsou vráceny.

CA si vyhrazuje právo chyb u popisů, cen a dalších informací uvedených na webu. Platné a závazné jsou ceny a podmínky uvedené na Smlouvě o zájezdu, které pracovník CA potvrdí před uzavřením smlouvy.

 

3.      Cestovní smlouva

Cestovní smlouvu uzavírá klient přímo s pořádající CK, kde CA zastupuje CK v pozici prodejce. Za veškeré náležitosti uvedené v cestovní smlouvě zodpovídá pořádající CK (termín, doprava, strava, ubytování, doplňkové služby, …), jakož i za jejich kvalitu a rozsah při realizaci. Všeobecné obchodní podmínky CK jsou nedílnou součástí cestovní smlouvy. Přibližně týden před konáním zájezdu Vám budou doručeny podrobné pokyny k zájezdu.

 

4.      Platba

Platba zájezdu se dělí na zálohu a doplatek. Obecně se záloha platí 50% z celkové ceny zájezdu a to do 3 dnů po odeslání cestovní smlouvy. CA zašle fakturu s cenou, způsobem platby, datem splatnosti a dalšími náležitostmi. Platby se provádějí bankovním převodem nebo vkladem na účet. Číslo účtu je uvedeno na našich stránkách v kontaktech a vždy na faktuře.  Doplatek se obecně platí měsíc před konáním zájezdu.

U zájezdů které se konají  45 dní a méně po rezervaci, zvláště u Last minute, se platí celá částka za zájezd najednou.

 

5.      Storno poplatky

Storno poplatky se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami CK, která pořádá konkrétní zájezd. Tyto podmínky jsou nedílnou součástí cestovní smlouvy.

 

6.      Reklamace

Za celý rozsah zájezdu a objednaných služeb, jejich kvalitu, provedení a způsob realizace zodpovídá pořádající CK. Pokud tyto služby nejsou v souladu s uvedenými v cestovní smlouvě a popisu zájezdu, klient má právo na reklamaci. Pokud bude klient chtít uplatnit právo na reklamaci při realizaci zájezdu, může se obracet na pracovníka zastupujícího pořádající CK v místě zájezdu. Po realizaci zájezdu, nebo pokud není přítomný pracovník CK v místě zájezdu, se s reklamací může obracet na nás.

 

7.      Ochrana osobních údajů

Při zpracování osobních údajů při rezervaci zájezdů se řídíme zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Vámi sdělené údaje a kontakty budou použity výhradně pro zpracování a vyřízení rezervace zájezdu, nebudou sdělovány třetím stranám (kromě pořádající CK konkrétního zájezdu, kde budou Vaše údaje uvedené na cestovní smlouvě) a nebudou použity k reklamním účelům.