Exotická dovolená v Africe

 

 

Alžírsko

Největší stát Afriky, jehož hlavní město Al-Jazair leží na středomořském pobřeží a je důležitým přístavem. Středomořské pobřeží dlouhé 998 km je také nejvíce osídlené, najdete zde všechna velká města s mešitami a krásné pláže. Směrem do středozemí začíná Sahara a na jihu země se z pouště vypíná pohoří Hoggar.

Botswana

Vydejte se na safari zájezd do nejkrásnější země Afriky. Nedotčená příroda, třetina území chráněná přírodnímy rezervacemi, staré skalní malby, nádherné ptactvo a velké množství divoké zvěře, největší vnitrozemská delta řeky Okawango, která se ztráci v poušti Kalahari. To a mnohem více nabízí jedna z politicky nejstabilnějších zemí Afriky. 

Burkina Faso

 

Egypt

Kolébka civilizace, oblíbená turistická destinace.

Na zájezdech do Egypta se můžete vypravit na rozlehlé písečné pláže, za starověkými památkami, do měst, která psala historii faraonských dynastií a podél řeky Nilu, životadárné žíly protínající Saharskou poušť. Podnebí zde nabízí možnost strávit krásnou dovolenou po celý rok.

Etiopie

Země, kde bylo objeveno jedno z nejstarších osídlení na světě. Starověké artefakty včetně fosílií nejstaršího hominida můžete obdivovat v národním muzeu v Addis Abebě. Na zájezdech v Etiopii Vás také uchvátí původní způsob života domorodých kmenů, mnoho církevních památek, skalní chrámy, kláštery, mešity, díky dlouhé historii a míšení křesťanství a islámu. 

Gambie

Stát rozkládající se v západní části Afriky kolem stejnojmenné řeky je nejmenší svojí rozlohou. Na zájezdech do Gambie Vás určitě zaujme blízkost rozmanitých přírodních oblastí, v jednu chvíli můžete plout po řece plné hrochů a krokodýlů se zelenou buší s mnoha druhy ptactva na březích a za krátkou chvíli se ocitnout ve vyprahlé Africké savaně. A nakonec si odpočinout na písečném pobřeží Atlanského oceánu.

Ghana

Za návštěvu na zájezdech do Ghany určitě stojí hlavní město Accra, významný přístav, kulturní centrum s národním muzeem a divadlem, plážemi s pevnostmi s koloniální a předkoloniální éry. Asi 150 km západně můžete navštívit město Cape Coast, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jihoafrická republika

Nejvyspělější země Afrického kontinentu a to hlavně díky svému nerostnému bohatství, nejnavštěvovanější země, velká kulturní a přírodní rozmaniost. Tři hlavní města, 10 úředních jazyků. Na zájezdech do Jihoafrické republiky se nudit nebudete. Začít můžete např. ve městě Cape town, nad kterým se tyčí známá Stolová hora, která je součástí stejnojmenného národního parku. Těch můžete v JAR navštívit mnoho, nejznámnější z nich je Krugerův. V Johanessburgu např. Muzeum of Africa, Muzeum apertheidu, nejvyšší budova JAR. Nedaleko této metropole se nachází komplex jeskyní Cradle of Humankind - "kolébka lidstva". A je toho mnohem více...

 

Kamerun

Kamerun se nachází v oblasti Guinejského zálivu a nabízí od bujných deštných pralesů na jihu, přes sušší travnaté pláně až k horským masivům na severu, kde jsou ideální podmínky pro trekking. Na zájezdech zde můžete obdivovat až na 200 etnických skupin domorodců, z nichž nejznámnější jsou Pygmejové, pozorovat divoká zvířata a kochat se krásou krajiny, navštívit muzea či nejstarší královký palác.

Kapverdy

Ostrovy ležící zhruba 1500 km jižněji od Kanárských ostrovů, zalité sluncem, obklopené běloskvoucími písečnými plážemi a hlavně zatím tolik turisticky neprofláknuté. Proto zde můžete zažít pohodovou dovolenou v krásném teplém podnebí, které je po celý rok téměř stejné. Nejen na plážích, můžete se vydat např. na nejvyšší horu Monte Grande na ostrově Sal, vykoupat se v solných jezírcích v sopečném kráteru, obdivovat kolonie želv ...

Keňa

Rovníkový stát ve východní části Afriky na pobřeží Indického oceánu vám na zájezdech nabídne především safari, díky velkému množství exotických a vzácných zvířat. Vydat se můžete na trek na přes pět tisíc metrů vysokou horu Mt Kenya či kousek za hranice na Kilimandžáro a podívat se na horské ledovce v oblasti rovníku. Nakonec si můžete odpočinout na plážích indického oceánu, pozorovat korály, zasurfovat si, ...

Lesotho

"Ostrůvek" v Jihoafrické republice, obkolopený tímto státem, potěší hlavně milovníky trekkingu, země zde neklesá pod 1400 m. n. m. Můžete zde setkat také se starými skalními malbami lidu San nebo ještě s daleko staršími památkami - stopami dinosaurů u Butha-Buthe.

Madagaskar

Tento úžasný ostrov východně od Afriky oplývá rozmanitou faunou a florou. Naleznete zde endemické druhy jako např. lemury, tisícileté baobaby, tisíce druhů rostlin, mnoho přírodních parků a rezervací zapsaných na seznam UNESCO, kde můžete obdivovat jedinečnou přírodu. Mezi nejznámnější útvary jistě patří vápencové jehly, tzv. tsingy. Zajímavé jsou také pohřební tradice a uctívání mrtvých u místních domorodců. Místní palmové pláže vám nabídnou krásný odpočinek u oceánu po všem tom cestování.

Malawi

Pětinu území zaujímá stejnojmenné jezero Malawi, které vybízí ke šnorchlování, potápění, rybaření, výletům na lodích. Uprostře státu se táhne příkopová propadlina, podél které se na obou stranách nacházejí náhorní plošiny, které jsou ideální možností pro trekking. Vydat se na zájezdech do Malawi také můžete do jedné z pěti národních parků na úžasné safari.

Maroko

Na západní části severní Afriky se rozprostírá Marocké království, jež svírá spolu se Španělskem Gibraltarský průliv, který rozděluje Středozemní moře a Atlantický oceán.

V historii království se vystřídali vlivy Kartagínců, Římanů, Arabů i Evropanů a díky tomu může země nabídnout mnoho památek a zajímavých měst, u kterých je vliv jiných zemí znát (Agadir, Casablanca, Marrakeš, Tetuán,...). Maroko také uspokojí milovníky přírody v pohoří Atlas, vyznavače vodních sportů, potápění a povalování se po plážích jak Středozemního moře tak Atlantického oceánu.

Mosambik

V jihovýchodní části Afriky, omývána vodami stejnojmenného průlivu, rozkládá se republika Mosambik. U pobřeží leží taktéž ostrov Mosambik, ne dlouhý víc jak dva a půl kilometru, však v historii objevování Afriky tolik významný a dnes na seznamu UNESCO zapsaný. Přes Mosambický průliv bychom narazili už jen na Madagaskar před vodami Indického oceánu.

Mosambická republika, v minulosti zmýtaná občanskou válkou a suchem, dnes turistům nabízí nedotčenou přírodu, divoké safari, krásné liduprázdné pláže, rostliny a bohatou kulturu. Zatím není tolik turisticky objevená, tudíž zde můžete poznat nedotčenou podobu Afriky v zázemí luxusního hotelu, kterých je tu zatím jen pomálu.

 

Namibie

 

Senegal

 

Súdán

 

Svazijsko

 

Tanzánie

 

Tunisko

Nejmenší stát severní Afriky s bohatou historií láká svou exotikou u Středozemního moře na prožití krásné dovolené. Již v dávné historii se tu střetávala arabská kultura s evropskou a díky tomu jsou zde muslimská pravidla uvolněnější. Na zájezdech do Tuniska můžete navštívit starobylá města jako Kartágo, pobřežní letoviska s krásnými plážemi jako Hammamet, Monastir, ostrov Djerba, můžete se také vydat do zelených kopců pohoří Atlas, kde naleznete národní park Bourkonine s vlastním biotopem a vzápětí sjet do saharského pouštníhu písku na jihu země.

Uganda

 

Zambie

 

Zimbabwe

 

 

 

 

zpět