Mexiko křížem krážem

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Mexiko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha – Mexico City/Cancún – Praha včetně letištních tax v ceně 20.000 Kč
vnitrostátní přelety
privátní doprava během okruhu
16x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
uvedený program včetně vstupů
česky mluvící průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
služby místních průvodců
zákonné pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, spropitné
poplatek za použití videokamery na památkách v Mexiku
prodloužení pobytu v Playa del Carmen
zobrazit 1 termín
Listopad 2024
 

Popis zájezdu

Popis

MEXICO CITY – ACAPULCO – TAXCO – TEOTIHUACAN – PUEBLA – OAXACA – MONTE ALBÁN – SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS – AGUA AZUL – MISOL-HÁ – PALENQUE – CAMPECHE – CELESTÚN – MÉRIDA – UXMAL – CHICHEN ITZÁ – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – CANCÚN.

Jedinečné památky prehispánských kultur – Aztéků, Olméků, Toltéků či Mayů a koloniální architektura bývají tím hlavním lákadlem k návštěvě této rozmanité země. Víte ale, že i mexická kuchyně je zařazena mezi světové kulturní dědictví? Tajuplné pralesy Yucatánu, bílé pláže Karibiku a především neustálý optimismus místních obyvatel vám zcela určitě učarují.

Minimum osob: 8

Ubytování

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3-4* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Mexiko City, transfer do centra města, ubytování v hotelu.

2. den

Návštěva hlavních pamětihodností v centru (hlavní náměstí Zócalo, prezidentský palác, aztécké vykopávky Templo Mayor, katedrála z 16. století, divadlo Bellas Artes a Torre Latinoamericana). Odpoledne zamíříme do Antropologického muzea. Večer návštěva náměstí Plaza Garibaldi, kde vystupují typičtí muzikanti se sombrery tzv. mariachis.

3. den

Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacánu. Navštívíme Pyramidu Slunce, Pyramidu Měsíce, Třídu mrtvých. Poté návštěva nejznámějšího poutního místa Mexika – chrámu Panny Marie Guadalupské.

4. den

Transfer na letiště a odlet do Acapulca. Za příznivých povětrnostních podmínek jsou z letadla pěkné výhledy na sopky Popocatépetl a Iztaccihuatl. Volný program a koupání v Acapulcu. Toto letovisko nabízí nespočetné množství kavárniček, restaurací a obchůdků. Večer zhlédneme odvážlivce skákající do moře ze 40-metrových útesů.

5. den

Dopoledne volno na koupání a kolem poledne odjezd z Acapulca směrem na Taxco – město v horách proslulé těžbou stříbra, kde 90% veškerého zboží tvoří kvalitní šperky ze stříbra a kde si můžete opatřit spoustu suvenýrů za rozumné ceny. Zároveň navštívíme pozoruhodný kostel Santa Prisca a vyjedeme lanovkou na Monte Taxco. Ubytování v Taxcu.

6. den

Po snídani navštívíme další historické město Cuernavaca, jedno z nejstarších měst v Mexiku. Cortézův palác je známý mj. malbami Diega Rivery. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie s nástěnnými malbami v orientálním duchu je z počátku 16. století a připomíná spíš pevnost. Odpoledne přejezd do města Puebla kolem Popocatepetlu.

7. den

Dnes nás čeká Puebla, která si uchovala svůj koloniální vzhled díky 70 kostelům a téměř tisícovce budov v centru města s krásně zdobenými fasádami z ručně malovaných kachliček. Zastavíme se také v Cholule, kde se nachází starobylé indiánské naleziště s třetí největší pyramidou na světě. Nakonec nás uvítá Oaxaca, která je jedním z nejvíce okouzlujících a zachovalých koloniálních měst v Mexiku.

8. den

Dopoledne prohlídka historického centra, Oaxaca je jedním z nejkrásnějších mexických měst se zajímavou katedrálou, kostelem sv. Dominika, parky, kolonádami, typickou krytou tržnicí a vyhlášenou čokoládou. Návštěva impozantních pyramid Monte Albán, které vystavěli Zapotékové a Mixtékové. Další zastávka bude u kostela Santa María del Tule, kde se nachází cypřiš s nejširším kmenem na světě o obvodu 42 metrů a výškou 43 metrů. Nedaleko odtud se také podíváme, jak se vyrábí tequila a mezcal. Návrat na ubytování do Oaxaca.

9. den

Celodenní přesun do města Tuxtla Gutierrez, které je výchozí branou do státu Chiapas .

10. den

Ráno pokračování do Chiapa de Corzo, kde podnikneme plavbu člunem přes kaňon Sumidero, který je jedním z největších kaňonů Mexika s tisícimetrovými srázy. Dále přijedeme do malebného indiánského města San Cristóbal de Las Casas ve státu Chiapas. Ačkoli se zde zrodilo zapatistické hnutí, městu dominuje poklidná atmosféra díky jeho koloniální historii. Návštěva indiánské vesnice San Juan Chamula je pozoruhodnou ukázkou synkretismu indiánské a katolické víry. Největším zážitkem je návštěva netradičního křesťanského kostela se stovkami zapálených svící a nejroztodivnějšími obětními dary místních obyvatel.

11. den

Po snídani pokračování do Palenque s úchvatnými pralesy pohoří Sierra Madre. Cestou navštívíme vodopády Agua Azul, kde se vykoupeme v průzračně křišťálové vodě a budeme pokračovat k vodopádům Misol-Há, které jsou zasazeny v tropickém pralese. Pozorování papoušků a tukanů. Ubytování v Palenque.

12. den

Dopoledne prohlídka starých mayských památek uprostřed džungle v Palenque, které lákají k pozorování opic a papoušků ve volné přírodě. Chrám nápisů s hrobkou krále Pakala je jediným chrámovým hrobem v Americe a nejvýznamnějším funerálním památníkem prehispánské doby. Poté se přesuneme do Campeche na ubytování.

13. den

Koloniální památky Campeche jsou zapsány na seznamu Unesco. Během dopoledne si prohlédneme město a dále vyrazíme na archeologické naleziště v Uxmalu. Při vstupu budete ohromeni „Kouzelníkovou pyramidou“ vysokou 40 m a dalšími monumentálními stavbami. Navečer příjezd do Méridy, koloniálního města zvaného také „Bílé město“.

14. den

Po snídani návštěva katedrály, jejíž plán na výstavbu byl původně určen Limě. Návštěva Palacio de Gobierno, slavného Paseo de Montejo, a Monumento de la Patria, který reprezentuje historii Mexika. Odpoledne odjezd do přírodní rezervace Celestún s výskytem velkého množství tukanů, růžových plameňáků, pelikánů, krokodýlů i opic. Návrat do Méridy na ubytování.

15. den

Návštěva slavného mayského sídliště v Chichen Itzá s majestátní pyramidou Kukulcan a jejími 365 schody, zdí z lebek a obětní studnou. Dále zastávka v Ik-il, kde je možné se vykoupat v přírodní nádrži „cenote“ uprostřed džungle. Navečer příjezd na ubytování do malebného letoviska Playa del Carmen, kde budete mít možnost okusit koupání v průzračném Karibiku spojené s příjemným večerním vyžitím.

16. den

Ráno odjezd k archeologickému nalezišti Tulum – mayské město situované přímo na pobřeží. Toto malé opevněné přímořské město je jedním z nejkrásnějších archeologických nalezišť v Mexiku. Vzhledem k zaplavení ostatních měst se jedná o jediný dochovaný mayský přístav. Po prohlídce se budete moci vykoupat v blankytném moři přímo pod pyramidami. Odpoledne volno, odpočinek a koupání v Playa del Carmen.

17. den

Dopoledne volno v Playa del Carmen. Kolem poledne odjezd na letiště v Cancúnu a odlet do Evropy.

18. den

Pokračování letu do ČR a návrat v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Mexiko křížem krážem
v cenách od 82 900 Kč do 92 900 Kč