Středoamerický ráj (Kostarika a Panama)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Panama Panama City
Kostarika San José
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha – San José/Panama City – Praha včetně tax v ceně 20.000 Kč
12x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
2x ubytování v chatkách s plnou penzí v NP Tortuguero
privátní doprava mikrobusem
vnitrostátní přelet San José - Panama City
exkurze a vstupy dle programu
českého a místního odborného průvodce (minimum: 8 osob)
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje: fakultativní výlety a spropitné
zobrazit 1 termín
Prosinec 2024
 

Popis zájezdu

Popis

SAN JOSE – VULKÁN POAS – VODOPÁDY LA PAZ - NP TORTUGUERO – SARCHÍ – VULKÁN ARENAL – JESKYNĚ VENADO – HORKÉ PRAMENY TABACÓN – MONTEVERDE – CARARA – MANUEL ANTONIO – PANAMA CITY – PLAVBA PANAMSKÝM PRŮPLAVEM

Dvě nejrozvinutější země Střední Ameriky oplývají množstvím přírodních atrakcí. Nabídneme Vám to nejlepší, co lze vidět během dvou týdnů. Obdivujte přírodu nejen pohledem vleže z pláže, ale také nad pralesem ze závěsných lávek v Monteverde. Zažijete osvěžující koupel v termálech pod Arenalem a odpočinete si na plážích v Manuel Antonio. Návštěva Kostariky by nebyla kompletní bez NP Tortuguero. Vaši cestu završí plavba panamským průplavem a prohlídka Panama City.


Minimum osob: 8

Ubytování

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s přestupy.

2. den

Přílet do San José. Transfer do hotelu a odpočinek.

3. den

Prohlídka centra města, během které uvidíte významná kulturní a historická místa tohoto města. Národní divadlo, Národní muzem, Muzeum zlata, místní trh a další místa. Odpoledne volno.

4. den

Ráno odjezd ze San José do nejvýznamnější přírodní rezervace Kostariky – národního parku Tortuguero. Po cestě navštívíme banánové plantáže. Pobřežní přírodní rezervace Tortuguero se nachází na karibském pobřeží a je vyhlášeným místem rozmnožování mořských želv. Po obědě navštívíme místní výzkumné centrum a prohlédneme si vesnici Tortuguero. Večeře.

5. den

V ranních hodinách se vydáme na procházku na prozkoumání probouzející se přírody. Návrat na snídani. Poté se vydáme na několikahodinovou projížďku po kanálech, kde je možné pozorovat místní faunu a floru. Po obědě můžete navštívit místní pláže Karibiku.

6. den

Odjezd z parku a pokračování cesty do městečka La Fortuna, výchozího bodu pro návštěvu vulkánu Arenal. Po cestě se zastavíme na oběd v městečku Guápiles. Ubytování v hotelu.

7. den

V ranních hodinách se vydáme do nitra vápencových jeskyní Venado, které se formovaly před miliony let. Podnikneme dobrodružný průzkum podzemních chodeb a tunelů. V odpoledních hodinách si odpočineme v horkých pramenech Tabacón. Přírodní bazénky a vodopády vám poskytnou zasloužený odpočinek. To nejzajímavější přijde po západu slunce. Z dálky budeme pozorovat erupce vulkánu Arenal a proudy rozžhavené lávy stékající po úbočí sopky.

8. den

V ranních hodinách odjezd do přírodní rezervace Monteverde. V tropickém pralese žije více než 400 druhů ptáků, 490 druhů motýlů a nepřeberné množství savců a více než 2500 druhů rostlin. Celá rezervace je protkaná stezkami, umožňující pozorování života v deštném pralese. Odpoledne navštívíme kávovou farmu a zahradu kolibříků. Možnost návštěvy místních galerií a dílen s ruční výrobou.

9. den

Ráno podnikneme výlet do korun deštného pralesa. Na systému zavěšených mostů a lávek se budeme pohybovat v korunách stromů deštného pralesa a naskytne se nám jedinečná příležitost vidět místní faunu a flóru z jiné perspektivy. Odpoledne se přesuneme na pacifické pobřeží. Po cestě navštívíme pláže Jacó a přírodní rezervaci Carara. Nocleh v městečku Quepos.

10. den

Brzy ráno se vydáme do nejmenšího národního parku Kostariky – Manuel Antonio, který tvoří nádherné pláže, skály a tropický prales. Je zde zastoupena bohatá fauna i flóra. Ideální místo pro odpočinek a koupání.

11. den

Dnes navštívíte skutečný tropický ráj – ostrov Isla Tortuga. Ráno se vydáme po pobřeží na sever do města Puntarenas, odkud vyplujeme na výletní lodi napříč zálivem Nicoya směrem k ostrovu Isla Tortuga. Ten je vyhlášený svými nádhernými plážemi s bílým pískem a průzračnou vodou ideální ke šnorchlování. V programu je také typický oběd formou grilování včetně nápojů. Pobyt v tropickém ráji zakončíme zpáteční plavbou na pevninu a návratem do hotelu.

12. den

Tento den začneme návštěvou dalšího aktivního vulkánu Poas. Kráter se svojí šířkou 1,5 km patří mezi největší na světě. Typickým znakem vulkánu jsou gejzírová jezera smaragdové barvy. Stezky napříč parkem nabízejí možnost bližšího poznání této rezervace. Následuje návštěva městečka Grecía, kde uvidíme místní unikátní plechový kostel. Na závěr nás čeká návštěva tradiční výroby dřevěných volských povozů ve vesnici Sarchí.

13. den

Transfer na letiště a odlet do Panama City. Po příletu transfer do hotelu a prohlídka centra města. Navštívíme historické centrum nazývané „Casco Antiguo“ a také moderní část města, kam je soustředěno obchodní centrum města. Odpoledne nás čeká Panamský průplav. Nejvýznamnější stavba Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14.000 nákladních lodí. Navštívíme místní muzem, kde se seznámíme s historií i současností této stavby a nakonec navštívíme plavební komoru Miraflores. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme loď proplouvat komorou.

14. den

Brzy ráno se vydáme na jedinečnou plavbu Panamským kanálem. Na palubě výletní lodi uvidíme, jak loď proplouvá plavební komorou Miraflores Locks. Ta se naplní sladkou vodou z jezera Pedro Miguels a loď se zvedne o 26 metrů. Během plavby po Gatun Lake budete moci pozorovat přírodní scenérie kolem kanálu. Plavba pokračuje až do vesnice Gamboa. Při zpáteční cestě do Panama City pojedeme napříč národním parkem Soberanía, který je typickou ukázkou deštného pralesa. Odpoledne volný program.

15. den

Transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Středoamerický ráj (Kostarika a Panama)
v cenách od 108 900 Kč