Brazilský expres (Rio a Iguazú)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Brazílie Rio de Janeiro
  Foz do Iguacu
Argentina Puerto Iguazú
Paraguay Ciudad del Este
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha – Rio/ Iguazú – Praha včetně tax v ceně 20.000 Kč
vnitrostátní přelety
privátní doprava a transfery
7 x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
1x oběd, 1x večeře
uvedený program včetně vstupů
vstupy na vodopády Iguazú na argentinské i brazilské straně
vstupenka do elektrárny Itaipú
vstup na Cukrovou homoli v Riu
lanovka na Corcovado se sochou Ježíše Krista
služby česky mluvícího průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
zákonné pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: fakultativní výlety a spropitné
vstupenka na zakončení karnevalu na Sambodromu (jarní termín)
zobrazit 1 termín
Listopad 2023
zobrazit 1 termín
Únor 2024
 

Popis zájezdu

Popis

RIO DE JANEIRO – VODOPÁDY IGUAZÚ Z BRAZILSKÉ A ARGENTINSKÉ STRANY – CIUDAD DEL ESTE – ELEKTRÁRNA ITAIPÚ.

Svojí polohou a členitostí jedinečné Rio de Janeiro a nejkrásnější vodopády světa Iguazú. Bohatý program s návštěvou známých i utajených míst.

Minimum: 6 osob

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Brazílie.

2. den

Ráno přílet do Rio de Janeiro, ubytování v hotelu na Copacabaně poblíž pláže, individuální volno na koupání a odpočinek.

3. den

Prohlídka historického centra města s moderní katedrálou ve tvaru sopky. Navštívíme kostel sv. Benedikta bohatě zdobený zlatem, jedinou secesní kavárnu v Brazílii a zachovalou portugalskou knihovnu. Po obědě se přemístíme ke stadionům Sambodromo, kde se pořádá největší festival samby na světě, a Maracana, který byl největším fotbalovým stadionem na světě. Nakonec vyjedeme kabinovou lanovkou na Cukrovou homoli (Pão de Açúcar), kde si počkáme na západ slunce.

4. den

Výlet do Cosme Velho k památníku Corcovado s obrovskou sochou Ježíše Krista ve výšce 710 m a s jedinečným výhledem na celé Rio de Janeiro a zátoku Guanabara. Navštívíme bohémskou čtvrť Santa Teresa, kam donedávna jezdila historická otevřená tramvaj. V březnovém termínu je tento den jedinečnou příležitostí zúčastnit se závěrečného defilé karnevalu na Sambodromu. Dále navštívíme botanickou zahradu založenou již v 19. století a projedeme se kolem pláží Ipanema, Leblon až na pláž São Conrado. Během dne budeme obědvat v restauraci tradičního brazilského způsobu „rozidio“ s mnoha druhy grilovaného masa, steaků, salátů nebo ryb.

5. den

Celodenní volno, koupání a odpočinek. Možnost fakultativního výletu do císařského města Petropolis vzdáleného dvě hodiny od Ria, příp. zajímavá exkurze do chudinské čtvrti „favela“ s místním průvodcem.

6. den

Transfer na letiště a odlet do Foz do Iguaçú nacházejícího se nedaleko vodopádů, transfer a ubytování v hotelu a odpočinek. Město Foz do Iguaçú je vstupní branou k návštěvě vodopádů Iguazú z brazilské strany.

7. den

Návštěva brazilské strany vodopádů. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80m v tzv. Ďáblově chřtánu. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin a exotických zvířat, především zvědavých nosálů. Fakultativně možnost působivého přeletu ve vrtulníku nad vodopády. Na oběd zamíříme do vyhlášené rybí restaurace na břehu řeky Paraná. Odpoledne exkurze do 2. největší vodní elektrárny na světě v Itaipú na hranici Brazílie a Paraguaye a poté krátký výlet do města Ciudad del Este v Paraguayi.

8. den

Ráno navštívíme park exotických ptáků, kde je možné spatřit velké množství tropického ptactva a poté vyrazíme do Puerto Iguazú v Argentině na prohlídku vodopádů na argentinské straně. Návštěva argentinského národního parku Vám nabídne naprosto odlišné pohledy na vodopády, které máte tentokrát možnost pozorovat z horní i spodní části. Podíváme se na místa, která zaručují návštěvníkům nejlepší výhledy na vodopády, nad nimiž se neustále v mracích mlhy tvoří duha. Vrcholem prohlídky je 80 m vysoký vodopád Ďáblův chřtán. Návštěvu usnadňuje vláček spojující jednotlivé části vodopádů. Navečer návrat do hotelu v Brazílii.

9. den

Odpoledne transfer na letiště a večer odlet domů.

10. den

Přílet do ČR v odpoledních hodinách

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Brazilský expres (Rio a Iguazú)
v cenách od 69 900 Kč do 75 900 Kč