Madagaskar - ostrov přírodních krás

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Madagaskar
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Antananarivo-Praha vč. příplatků
přelet Tulear-Antananarivo
transfer letiště-hotel-letiště
dopravu dle programu
10 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelech/lodgiích s polopenzí
výlety a vstupy dle programu
služby místního průvodce v rezervacích a národních parcích
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: spropitné cca 50 USD/osoba
jednorázové turistické vízum na Madagaskar do 30 dnů pobytu za poplatek 25 EUR, a to po příletu přímo na letišti Ivato v Antananarivu
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (13 490 Kč)
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
zobrazit 1 termín
Duben 2020
zobrazit 1 termín
Říjen 2020
 

Popis zájezdu

Popis

Antananarivo • Perinet • Antsirabe • Ranomafana • Fianaratsoa • Ranohira • Tulear • Ifaty • Antananarivo

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků: 12.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy s přestupem na Madagaskar.

2. den

přílet do hlavního města ostrova Antananariva , běžně nazývaného Tana. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

3. den

po snídani cca 3hodinový přejezd směrem na východ do přírodní rezervace Perinet . Rýžová pole a zelenina formují první část krajiny, deštný prales uvidíte hned za městem Mandraka. Perinet je domovem lemurů (jedním z nich je největší lemur zvaný Indri žijící pouze na Madagaskaru), ale i spousty dalších druhů zvířat i rostlin. Po cestě návštěva rezervace Peryeras s chameleony a motýly. Nocleh v oblasti Andasibe.

4. den

za svítání procházka do deštného pralesa, ideální doba na pozorování největších lemurů Indri, stejně jako mnoha druhů ptactva. Perinet, jedna z nejnavštěvovanějších chráněných oblastí na ostrově, je také jedním z nejlepších míst na pozorování ptáků. Místní průvodce vás seznámí s místní květenou i zvířaty. Odpoledne můžete navštívit ostrůvek s lemury v soukromém parku Vakona. Návrat na nocleh.

5. den

přejezd směrem na jih do Antsirabe , 3. největšího města na ostrově, města s třemi tisíci řidičů rikš, známého zpracováním polodrahokamů, které se nachází v okolí. Cesta přes typickou krajinu náhorních plošin s mozaikou rýžových políček. Zastávka v Ambatolampy , kde zjistíme, jak místní lidé vyrábí hliníkové nádobí. Návštěva dílny na zpracování drahých kamenů a kráterového jezera. Nocleh.

6. den

po cestě do národního parku Ranomafana zastávka v malebném městečku Ambositra , centru dřevořezbářského řemesla, prohlídka místních dílen. Ranomafana , místo s termálními prameny, se zachovanou a stále divokou přírodou, kde žijí endemické druhy lemurů. Nocleh.

7. den

pěší výlet po stezkách deštného pralesa národního parku Ranomafana, úžasný zážitek v oblasti nabízející nádherné výhledy na pohoří pokryté primárním pralesem. Návrat na nocleh. Noční procházka, během které je možné vidět noční život zvířat v parku.

8. den

pokračujeme směrem na jih přes město Fianarantsoa , zajímavé město ve vnitrozemí, akademické a intelektuální centrum ostrova, proslulé svými vinicemi. Zastávka v Ambalavao , malé vesnici na konci náhorní plošiny, před pokračováním k jihu návštěva známé papírny Antaimoro, kde tradičním způsobem vyrábí papír a papyrus, a parku Anja, kde můžeme pozorovat jednoho z nejznámějších lemurů - ring-tailed lemur. Nocleh v Ranohira .

9. den

Ranohira, ležící mezi masivem Isalo a ohromnou náhorní plošinou Horombe, je výchozím bodem všech expedicí do N árodního parku Isalo . Nádherné pískovcové skály rozličných tvarů, údolí, vodopády a kaňony jsou důvodem popularity tohoto parku. Při túře dojdete k romantickému přírodnímu bazénu. Můžeme se projít okolo a prozkoumat nedaleký horský vrchol a užít si výhledy. Návrat na nocleh.

10. den

přejezd přes Tulear , rybářské městečko. Po cestě uvidíme tajemné hrobky kmene Mahafaly i typickou vegetaci, jako jsou majestátní baobaby, aloe, palmy či trnitá buš. Krásná pláž Ifaty ukončí cestu na jihozápad. Nocleh v Ifaty.

11. den

Ifaty - volný den na pláži v oblasti známé výborným šnorchlováním a potápěním. Nocleh.

12. den

transfer na letiště do Tulear , přelet do hlavního města. Následuje odlet s přestupem do Prahy.

13. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené Madagaskar - ostrov přírodních krás
v cenách od 87 990 Kč do 89 990 Kč