Kuba - Pohoda na Kubě s výlety a s koupáním na Varaderu

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Kuba
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Havana vč. let. tax a poplatků cca 21 000 Kč, 5x ubytování v hotelu s all inclusive (včetně místních alkoholických nápojů) na Varaderu, 4x ubytování v soukromí se snídaní v klidné části Havany (casas particulares - 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 4x večeře v Havaně, doprava dle programu (taxi, mikrobusy, případně MHD v Havaně), výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 7 490 Kč, vízum 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 80 000 Kč za 1 260 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč
zobrazit 1 termín
Prosinec 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Oblíbenou kombinaci odpočinku na plážích a poznávacích výletů jsme pro vás tentokrát připravili v místech, kde se zastavil čas. Nejprve si vychutnáme tyrkysovou vodu a vyhlášené bílé karibské pláže na Varaderu s hotelovým zázemím a all inclusive, odkud budeme postupně nahlížet do reálného světa tohoto ostrova svobody. Druhou část zájezdu budeme ubytováni přímo v Havaně, kde naplno poznáme život běžných Kubánců. Legendární vozový park, rytmus salsy, doutníky. Provází J. Ježek.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do HAVANY.

2. den

po příletu pronajatým mikrobusem do proslulého karibského letoviska VARADERO. Ubytování v hotelu s polopenzí na 5 nocí. Odpočinek na slavné pláži s bílým pískem a v křišťálově průzračném moři.

3. den

půldenní výlet pronajatým mikrobusem do města MATANZAS zvaného "kreolské Benátky" či "kubánské Athény". Za městem si prohlédneme ohromující jeskyni BELLAMAR, odpoledne koupání na VARADERU.

4. den

celodenní koupání na VARADERU. Pro zájemce fakultativní návštěva přírodního parku PUNTA HICACOS nebo další fakultativní výlety (katamaránem na Cayo Blanco, projížďka vyhlídkovým busem po celé délce poloostrova Hicacos).

5. den

v ranních hodinách (snídaně formou balíčku) si prohlédneme "PERLU JIHU", podmanivé aristokratické město CIENFUEGOS (UNESCO). Odpoledne si prohlédneme město SANTA CLARA, které dalo nejen název celému ostrovu (indiánský název CUBANACÁN znamená Střed světa), ale proslavila ho též rozhodující bitva poslední revoluce. Návštěva mauzolea CHE GUEVARY.

6. den

celodenní koupání na VARADERU s možností fakultativních výletů.

7. den

v ranních hodinách vyrážíme na jih, kde navštívíme indiánskou vesnici a krokodýlí farmu v LAGUNA DEL TESORO. Poté se přesuneme do nedaleké ZÁTOKY SVINÍ (Bahía de Cochinos) - dějiště slavných bojů v roce 1961, možnost prohlídky muzea na PLAYA GIRÓN. Později odpoledne nás již čeká cesta do HAVANY. Ubytování v soukromí. Večeře.

8. den

naše první setkání s Havanou bude ve čtvrti VEDADO - projdeme po náměstí PLAZA DE LA REVOLUCIÓN, uvidíme také MEMORIAL JOSÉ MARTÍ a monumentální hřbitov NECRÓPOLIS DE COLÓN. Poté se již přesuneme do slavné čtvrti HABANA VIEJA (UNESCO). Prohlídku zahájíme v srdci města na PLAZA DE LA CATEDRAL, odkud se přes památky v okolí PLAZA DE ARMAS přesuneme k havanským pevnostem REAL FUERZA a PUNTA. Nevynecháme ani výstavní třídu PRADO vedoucí od budovy proslulého havanského KAPITOLU. Na závěr se projdeme po nábřeží MALECÓN, případně navštívíme vyhlášený klub TROPICANA. Návrat na ubytování, večeře.

9. den

v rámci celodenního výletu se vydáme do nejslavnějšího a nejkrásnějšího kubánského údolí VALLE DE VINALES (UNESCO). Čekají nás malebné krasové útvary zvané MOGOTY s významnými lokalitami jako MURAL DE LA PREHISTORIA, městečko VINALES s jeskyněmi PALENQUE DE LOS CIMARRONES, případně CUEVA DEL INDIO (v závislosti na zdatnosti skupiny a aktuálních podmínkách). Návrat do Havany. Večeře.

10. den

po snídani nejprve přejedeme do příměstské čtvrti SAN FRANCISCO DE PAULA, kde uvidíme Hemingwayovu vilu FINCA LA VIGÍA. V HAVANSKÉ ZÁTOCE si pak prohlédneme pevnosti CASTILLO DEL MORRO a LA CABANA s výhledy na staré město. Po krátké zastávce v COJÍMAR, dějišti Hemingwayova románu Stařec a moře, strávíme zbylou část dne na kouzelné pláži PLAYA DEL ESTE. Pro zájemce možnost procházky kolem "skanzenu" sportoviště s megalomanským stadionem pro Panamerické hry konané v roce 1991 (místo odpočinku na pláži). Návrat na ubytování, večeře. Pozdě večer možnost individuální návštěvy centra s využitím tradičního dopravního prostředku kolektivních taxi.

11. den

snídaně, transfer na letiště, v závislosti na letovém řádu případně zastávka u poutní svatyně SANTUÁRIO DE SAN LÁZARO. Odlet do ČR.

12. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kuba - Pohoda na Kubě s výlety a s koupáním na Varaderu
v cenách od 59 880 Kč