Thajsko, Malajsie - Thajské a malajské dobrodružství s plavbou po ostrovech Andamanského moře

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Thajsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha-Bangkok, Kuala Lumpur-Praha, Bangkok-Surat Thani, Langkawi-Kuala Lumpur vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, loď Phuket-Ko Lipe, Ko Lipe-Langkawi, lodní výlet na Plovoucím trhu a v NP Khao Sok, transfery klim. minibusem, vlak po Death Railway, 11x ubytování v hotelu, 2x v jednoduchých bungalovech v NP Khao Sok, 13x snídaně, 2x oběd, 1x večeře (součástí obědů a večeří nejsou nápoje), vstup do NP Khao Sok, vstupy v rámci programu 5. a 8. dne, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: ostatní strava, ostatní vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 8 500 Kč, vstupenka na Petronas Towers 650 Kč (nutné objednat min. 1 měsíc před odletem), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 880 Kč, do 80 000 Kč za 1 480 Kč, pojištění storna letenky ze zdrav. důvodů 950 Kč
zobrazit 1 termín
Leden 2020
zobrazit 1 termín
Únor 2020
zobrazit 1 termín
Listopad 2020
 

Popis zájezdu

Popis

Jihovýchodní Asie nabízí tolik významných míst, že není jednoduché rozhodnout se, kde s návštěvou začít. Jste-li cestovatelé prahnoucí po dobrodružství v hlubokých džunglích, starodávných chrámech, rušných městech a na plážích lemovaných palmami, naše báječné thajsko-malajské duo vás uchvátí. Bangkok, město vábivé, živé, hlučné s překrásnými západy slunce hrdě nosí svoje přízvisko "Město andělů", na druhé straně Kuala Lumpur, dynamická metropole "Nové Asie", tak tolerantní ke své malajské, čínské a indické komunitě se pyšně hlásí k odkazu minulosti, avšak rychlými kroky směřuje k budoucnosti. Thajský venkov oplývá přírodní krásou hor i řek a je povinnou zastávkou naší výpravy. Plavba kolem tropických rajských ostrůvků Andamanského moře vám umožní poznat nejdelší pláže, nejmodřejší vodu a nejjemnější písek. Obdivovatelé fauny a flóry si zde přijdou také na své - Thajsko a Malajsie jsou domovem nejvzácnějších a největších květin na světě, malajských medvědů, krokodýlů, obdivovaných slonů a tygrů, létajících veverek a orlů. Provází Jarka Pechová.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Bangkoku.

2. den

přílet do BANGKOKU, přejezd na ubytování v srdci Bangkoku, odkud budeme mít blízko nejen k památkám, ale i místním marketům, obchodům a restauracím, kde ochutnáme pravou thajskou kuchyni. Večerní prohlídku započneme v jedné z nejznámějších čtvrtí Bangkoku – ve čtvrti PATPONG, která je spíše známa jako red-light district s barevnými neony a nočními bary, a která ožívá pouze v noci. Kousek dál navštívíme jednu z nejuctívanějších svatyní Bangkoku s pozlacenou sochou Brahmy – ERAWAN SHRINE, která je obléhána modlícími místními ve dne v noci. Dále budou naše kroky pokračovat k paláci sestávajícímu z tradičních thajských domků na chůdách, k SUAN PAKKARD PALÁCI. Interiéry s ukázkou keramiky a bronzových šperků je možné navštívit v následujících dnech. Poté přesun na ubytování nebo dle zájmu návštěva některého z místních barů či restaurací.

3. den

po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Bangkoku. Nejprve zamíříme k velkolepému, bohatě zdobenému paláci GRAND PALACE s nejposvátnějším chrámem Thajska WAT PHRA KAEO (Chrám smaragdového Buddhy), palác je zdoben nástěnnými malbami znázorňujícími Ramayanu. Co by kamenem dohodil od Grand Palace se nachází nejstarší chrám v Bangkoku, a sice WAT PHO s obřím ležícím Buddhou (délka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatem a perletí. V CHINATOWNU, nejstarší čtvrti v Bangkoku protkané úzkými uličkami, se občerstvíme v některém z místních stánků, a pokud budeme mít odvahu, ochutnáme jídla, která nejsou běžně dostupná jinde v Bangkoku. Jakmile načerpáme síly, přesuneme se trochu severněji, do areálu DUSIT PARKU s bývalou královskou rezidencí z teakového dřeva VIMANMEK PALACE, kde v místním muzeu poznáme, jak v minulém století žili králové, a jako bonus se ve vedlejším MUZEU KRÁLOVSKÝCH SLONŮ dozvíme o historii významu bílých slonů v thajské společnosti. V podvečer nasedneme do jedné z loděk brázdících řeku CHAO PHRAYA RIVER a užijeme si příjemnou plavbu podél okouzlujících chrámů. A u jednoho z nich vystoupíme - u romantického chrámu WAT ARUN (Chrám úsvitu), z jehož vyšších teras se nám naskytne široký výhled na Bangkok.

4. den

snídaně v hotelu, odjezd na návštěvu nejznámějšího plovoucího trhu Thajska – DAMNOEN SADUAK FLOATING MARKET, který připomíná "malé Benátky". Místní obchodníci prodávají na svých lodičkách tropické ovoce a zeleninu, nalezneme tu však i plovoucí stánky s občerstvením. Abychom si maximálně užili místní atmosféru, projedeme se lodičkou mezi místními a budeme mít možnost i nakoupit. Odpoledne se vrátíme do Bangkoku a navštívíme místa, která jsme nestihli v předešlém dnu, například některé z nákupních center na SIAM SQUARE, zarelaxujeme v LUMPHINI PARKU nebo povečeříme za doprovodu thajské hudby v jedné z největších restauraci na světě Royal Dragon s 5000 místy.

5. den

po snídani se vydáme na cestu do jednoho z nejkrásnějších horských regionů v Thajsku, do KANCHANABURI se slavným MOSTEM PŘES ŘEKU KWAI. Nejprve ale zamíříme do Muzea 2. světové války JEATH, které shromažďuje sbírku fotografií, obrazů, článků, zbraní, nožů a dalších nástrojů, které byly využívány ke stavbě železnice DEATH RAILWAY. Naše cesta pokračuje na válečný hřbitov, kde je pohřbeno více než 6000 válečných zajatců, kteří zemřeli při stavbě mostu přes řeku Kwai. Projedeme se vláčkem po již zmíněné Death Railway až do stanice TAM KASAR, která je téměř poslední existující stanicí před hranicí s Barmou. Po obědě v místní restauraci zamíříme do sloního kempu, kde budeme mít možnost projížďky na slonech nebo ratingu na bambusových vorech. Odpoledne přejedeme k vodopádu KHAO PHANG (Saiyoke Noi) a poté zpět do Bangkoku.

6. den

snídaně, transfer na letiště, odlet na největší thajský ostrov PHUKET s dlouhými písečnými plážemi. Jakmile se ubytujeme v hotelu, a po krátkém odpočinku, vydáme se za poznáním krás, které tento ostrov nabízí. Užijeme si dechberoucí výhled na celý ostrov z nejfotografovanějšího místa ostrova, z kopce RANG HILL, navštívíme farmu orchidejí, továrnu na zpracování kešu ořechů, staré město Phuket s prvky čínské a portugalské architektury a posvátný chrám WAT CHALONG, na vrchu kopců NAKKERD budeme obdivovat velkého sedícího Buddhu, kterého je, se svými 45 metry, možné vidět z širého okolí. Následuje tradiční večeře formou tradičního thajského bufetu.

7. den

po snídani odjezd do NÁRODNÍHO PARKU KHAO SOK, ve kterém zažijeme dvoudenní dobrodružství. Cestou budeme míjet malinké thajské vesničky a plantáže kaučukovníku. NP Khao Sok se rozprostírá na ploše 647 km2 a jeho návštěvníci zde mohou zahlédnout slony, opice, zoborožce, vzácné motýly, nespočetné druhy ptáků a rostlin. Park je obehnán vápencovými horami, které dosahují výšky až 900 metrů a které spolu s jezery vytvářejí neopakovatelnou atmosféru, skutečný ráj. Jeden z nejlepších způsobů, jak prozkoumat džungli je plavba po starodávné řece Sok na speciálně upravených kánoích (řízeny místním průvodcem), při které budeme pozorovat tropickou vegetaci na březích řeky. Projížďka na slonech nás zavede až do nitra tropického pralesa a k vodopádu s možností koupání. Poté poobědváme na břehu řeky spolu s gibony. Následuje návštěva Opičí jeskyně a pozorování krokodýlů. K večeru se ubytujeme v jednoduchých, ale útulných bungalovech v srdci národního parku a užijeme si romantickou večeři v divoké krajině.

8. den

snídaně, následuje pěší trek džunglí s pozorováním zvířat a poznáváním exotických rostlin. Po obědě se rozloučíme a navrátíme se zpět do našeho hotelu na ostrově Phuket, kde budeme odpočívat na jedné z místních pláží a vstřebávat nezapomenutelné zážitky.

9. den

po snídani přesun do přístavu, nalodění na výletní loď, se kterou poplujeme úžasnou scenérií ostrovů Andamanského moře - budeme míjet ostrůvky Ko Ngai, Ko Kradan, Ko Mook či Ko Trang až doplujeme na zelený ostrůvek KO LIPE s nádherným tyrkysovým mořem, kde si užijeme odpočinek v příjemném hotýlku kousek od pláže.

10. den

snídaně, relaxace na bělostných plážích, možnost thajských masáží, šnorchlování nebo prozkoumávání ostrova či výlet dlouhoocasou lodí na okolní ostrovy Ko Adang či Ko Rawia.

11. den

snídaně, pokračování v plavbě mezi vápencovými skalisky až na mořskou hranici mezi Thajskem a Malajsií, kterou překročíme a ocitneme se v malajském ráji, na souostroví LANGKAWI, které je zároveň bezcelní zónou. Ubytujeme se v hotelu nedaleko jedné z nedotčených pláží.

12. den

snídaně, výjezd lanovkou na horu GUNUNG MECHINCHANG (708 m) s neuvěřitelně krásnými výhledy na celé souostroví a jižní Thajsko, po tomto úchvatném zážitku zamíříme k vysokému vodopádu TEMURUN s možností koupání, dále ke krokodýlí farmě. Malajsijské výrobky zakoupíme v řemeslnickém centru KOMPLEKS KRAF LANGKAWI a v podvečer si odpočineme ve vesničce AIR HANGAT s horkými prameny. Cestou zpět do hotelu se zastavíme ještě v rýžové zahradě LAMAN PADI s muzeum, které je věnováno pěstování rýže.

13. den

snídaně, dopoledne relaxace na pláži, poslední nákupy v bezcelním ráji (možnost navštívení nákupního střediska Zon), odpoledne odlet do malajského hlavního města KUALA LUMPUR (KL), přesun na ubytování nedaleko centra metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Večerní prohlídka městského jádra s možností ochutnávky gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, možnost návštěvy proslulého Skybaru s bazénem a úžasným výhledem na celé město.

14. den

po snídani odjedeme jen kousíček od centra města, abychom se dostali do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, konkrétně v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Po návratu do KL ještě navštívíme nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště, budovu Nejvyššího soudu a s městem se rozloučíme z vrchu, z věže MENALA KL (421 m) nebo z proslulých věží PETRONAS TOWERS (452 m), které zaujímají pozici 9. nejvyšší stavby na světě.

15. den

po snídani nás čeká transfer na letiště a odlet z Kuala Lumpur do ČR.

16. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené Thajsko, Malajsie - Thajské a malajské dobrodružství s plavbou po ostrovech Andamanského moře
v cenách od 61 990 Kč