Kolumbie - historické skvosty a přírodní krásy NP Tayrona

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Kolumbie Bogota

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Případně si můžete vybrat z nabídky podobných zájezdů: zájezdy Kolumbie.

Popis zájezdu

Popis

Poznávací zájezd, 12 dní, 3/4* hotely, snídaně, včetně všech vstupů

PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním průvodcem CK - žádné velké skupiny!

Cenu garantujeme při min. počtu 2 osob.

Program lze upravit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétním termíny!

TRASA: Bogota / Santa Marta / NP Tayrona / Cartagena de Indias / ostrov Mucura / Cartagena de Indias / Bogota

Vydejte se s námi do daleké Kolumbie a vychutnejte si dobrodružství, jež tato exotická země nabízí. Při cestě napříč rozmanitou krajinou navštívíte hlavní město Bogotu, jehož historické centrum se pyšní nespočtem kostelů, katedrál, náměstí, muzeí a velmi dobře zachovalými koloniální domy. Z Bogoty se vydáte do Tayrony, nejkrásnějšího národního parku v Kolumbii, kde se můžete těšit na deštný prales, pohoří Sierra Nevada de Santa Marta, ruiny starověkého města, ale i panenské pláže a koupání v Karibiku. V Cartageně se vydáte po stopách koloniálních památek, díky nimž je město zapsané na seznamu památek UNESCO a nenecháte si ujít ani kouzelné panoramatické výhledy na město a karibské ostrovy. Na závěr cesty si užijete relaxaci na bělostných plážích ostrova Mucura v Karibiku.

Bogota
Hlavní město Kolumbie je kosmopolitním centrem země, kde se prolínají architektonické skvosty z koloniálního období s moderním stylem místních obyvatel. Bogota těm kdo ji navštíví, nabídne nespočet muzeí, domy v republikánském stylu, katedrály, ale i nákupní centra nebo vynikající kuchyni.

NP Tayrona
Národní park nacházející se na severu Kolumbie je pojmenován podle domorodců, kteří v místních horách Sierra Nevada de Santa Marta, již od předkolumbovské doby, žijí. V parku, který je označován za nejkrásnější v Kolumbii, si každý přijde na své. Naleznete zde krásné písčité pláže, zátoky, korálové útesy, palmové háje, deštný prales, hory, jedinečnou floru a faunu, stejně jako pozůstatky před-hispánského města. Sierra Nevada de Santa Marta, zvedající se do výšky 900 m.n.m je nejvyšším pobřežím pohořím na světě. Právě díky horám je zde velmi rozdílné klima, střední a východní část parku je zelenější, na západě je zem vyprahlá a najít se zde dá spoustu kaktusů. Národní park je ideálním místem pro milovníky exotiky, naleznete zde nespočet exotických rostlin a zvířat, mezi kterými nechybí endemické druhy ptáků nebo krabi. Písečné pláže omývají vody Karibiku, mezi nejkrásnější patří pláž Arrecifes a El Cabo San Juan. Jedním z nejoblíbenějších cílů v parku jsou ruiny před-hispánského města Pueblito nacházející se 300 m.nm. V městečku, jehož jméno v překladu znamená „ztracené město“ bývalo hlavní osadou Tayrony a dodnes zde bylo nalezeno více než 500 obytných místností.

Cartagena de Indias
Přímořské město na severu Kolumbie dostalo svůj název podle města Cartagena ve Španělsku. A po španělských kolonizátorech městu nezůstalo pouze jméno. Dodnes je Cartagena místem s nespočtem velmi dobře zachovalých koloniálních domů lemující úzké uličky. Návštěvníci zde mohou obdivovat rozlehlá náměstí nebo majestátní katedrály. Cartagena se mimo to může pochlubit největší pevností postavenou Španěly, ale i masivní ochrannou zdí, jenž město chránila před piráty.

Stravování

9x snídaně, 2x oběd, 2x večeře

Ubytování

Bogota - Insignia Hotel 4*
Tayrona - Caňaveral Ecohabs
Cartagena de Indias - Puerta de Reloj 3*
Mucura - Punta Faro Hotel 3*


Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Doprava


Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !

Reference klientů CK Arcadia Air

Garance CK Arcadia Air

■ Tým CK Arcadia Air se zkušenostmi více než 15 let

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, Vídně nebo Budapešti.

2. den

Bogota:
Přílet do Bogoty, kde se na letišti sekáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Zbytek dne individuální volno na Vaše vlastní aktivity. Nocleh v hotelu.

3. den

Bogota:
Po snídani prohlídka města Bogoty. Navštívíte historické centrum města, projdete se křivolatými uličkami, které jsou lemované domy v republikánském stylu Art Deco, ale i s prvky řecké architektury. Prohlédnete si budovu divadla Colon, palác San Carlos, sídlo prezidenta republiky House of Nariňo, náměstí Bolivar, katedrálu a palác Lievano. Ve čtvrti, kde sídlí Národní banka, navštívíte Muzeum umění, budete moci obdivovat díla z období dávné renesance, stejně jako mladšího avantgardu. Možnost navštívit také muzeum umění Botero, jenž vybízí k prohlídce jedné z nejdůležitějších mezinárodních uměleckých sbírek. Následuje prohlídka muzea zlata, kde si prohlédnete kousky z před-kolumbovského období. Návrat do hotelu. Nocleh: snídaně. Fakultativně možnost půldenního výletu do solné katedrály Zipaquirá, nacházející se ve stejnojmenném městečku nedaleko Bogoty.

4. den

Bogota / Santa Marta / NP Tayrona:
Snídaně. Transfer na letiště a místní přelet do městečka Santa Marta, poblíž národního parku Tayrona. Po příletu transfer do hotelu v národním parku. Ještě tento den se vydáte za památkami této oblasti. V městečku Santa Marta navštívíte “Quinta de San Pedro Alejandrino“, koloniální dům, ve kterém strávil své poslední dny generál a osvoboditel Simon Bolívar. Na tomto místě si dnes můžete prohlédnout také muzeum. Po prohlídce se vydáte do města. Budete mít příležitost navštívit dům „Casa de la Aduana“, kde se nachází Tayronské muzeum zlata. Na závěr dnešního dne si prohlédnete katedrálu Santa Marta. Návrat do hotelu, nocleh: snídaně.

5. den

NP Tayrona:
Po snídani individuální volno k poznávání národního parku Tayrona. V národním parku lze vyzkoušet několik tras - za 45 minut se dostanete k pláži Arrecifes a odtud k nejkrásnější pláži Cabo San Juan, kde si užijete koupání v klidných vodách Karibiku. Druhou z možností, jak strávit den, je vydat se dál od pláže Cabo San Juan po stezce k ruinám před-hispánského městečka Pueblito, kde můžete obdivovat archeologické pozůstatky, zbytky obydlí a terasy. Při zpáteční cestě možnost zastávky na pláži Boca del Saco s možností koupání. Fakultativně lze některou z těchto tras projít s průvodcem a malou mezinárodní skupinkou. Návrat do hotelu, nocleh: snídaně.

6. den

NP Tayrona / Cartagena de Indias:
Po snídani odjezd do města Cartagena de Indias, kam se dostanete asi za 3,5 hodiny jízdy. Ubytování v hotelu a zbytek dne individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu: snídaně.

7. den

Cartagena de Indias:
Po snídani Vás čeká prohlídka města Cartagena. Město, jehož historické centrum je zapsané na seznam památek UNESCO dosud neztratilo nic z lesku z dob, kdy patřilo mezi španělské kolonie. Budete okouzleni jedinečnou koloniální architekturou, nespočtem kostelů, klášterů a domy s typickými převislými balkony. Podíváte se do těch nejznámějších čtvrtí, jakými jsou Bocagrande, Castillogrande a Manga. Navštívíte největší pevnost, jakou kdy Španělé postavili, Castillo de San Felipe, odkud se Vám naskytne jedinečný výhled na město. Na závěr se můžete těšit také prohlídku koloniálního kláštera na hoře Cerro de la Popa, jenž je také nejvyšším bodem ve městě. Právě odsud je nejkrásnější výhled nejen na město, ale i na Karibské moře a nedaleké ostrovy. Návrat do hotelu. Ubytování, nocleh: snídaně.

8. den

Cartagena de Indias / ostrov Mucura:
Po snídani transfer do přístavu odkud se vydáte na dvouhodinovou plavbu na ostrov Mucura. Po příjezdu transfer do hotelu Punta Faro, ubytování. Zbytek dne individuální volno na Vaše vlastní aktivity u moře. Nocleh: snídaně, oběd, večeře.

9. den

ostrov Mucura:
Po snídani v hotelu celý den individuální volno na Vaše aktivity u moře. Nocleh v hotelu: snídaně, oběd, večeře.

10. den

ostrov Mucura / Cartagena de Indias:
Snídaně v hotelu. Ihned poté transfer k přístavu a odjezd zpět na pevninu. V přístavu se setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu v Cartageně. Nocleh: snídaně.

11. den

Cartagena de Indias / Bogota:
Po snídani transfer na letiště, místní přelet do Bogoty k Vašemu letu domů.

12. den

Přílet do Prahy, Vídně nebo Budapešti.

 

→ Přejít na 0 termínů dovolené Kolumbie - historické skvosty a přírodní krásy NP Tayrona