Svět Aztéků a španělské kolonizace

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Mexiko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha – Mexico City/Oaxaca – Praha s přestupy včetně letištních tax v ceně 20.000 Kč
vnitrostátní přelety
privátní doprava během okruhu
8x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
uvedený program včetně vstupů
česky mluvící průvodce CK SOLEADA (minimum: 8 osob)
služby místních průvodců
zákonné pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, spropitné
poplatek za použití videokamery na památkách v Mexiku
zobrazit 1 termín
Listopad 2022
 

Popis zájezdu

Popis

MEXICO CITY - ACAPULCO - TAXCO - TEOTIHUACAN - PUEBLA - MONTE ALBÁN - OAXACA.

Nabídneme Vám mix koloniální architektury, krásy pacifického pobřeží v Acapulcu, předkolumbovské kultury centrálního Mexika a to vše doplněné bohatými kulturními i kulinářskými zážitky.... Viva Mexico!!!!

Minimum: 6 osob

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Mexiko City, transfer do centra města, ubytování v hotelu.

2. den

Návštěva hlavních pamětihodností v centru (hlavní náměstí Zócalo, prezidentský palác, aztécké vykopávky Templo Mayor, katedrála z 16. století, divadlo Bellas Artes a Torre Latinoamericana). Odpoledne zamíříme do Antropologického muzea. Večer návštěva náměstí Plaza Garibaldi, kde vystupují typičtí muzikanti se sombrery tzv. mariachis.

3. den

Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacánu. Navštívíme Pyramidu Slunce, Pyramidu Měsíce, Třídu mrtvých. Poté návštěva nejznámějšího poutního místa Mexika – chrámu Panny Marie Guadalupské.

4. den

Transfer na letiště a odlet do Acapulca. Za příznivých povětrnostních podmínek jsou z letadla pěkné výhledy na sopky Popocatépetl a Iztaccihuatl. Volný program a koupání v Acapulcu. Toto letovisko nabízí nespočetné množství kavárniček, restaurací a obchůdků. Večer zhlédneme odvážlivce skákající do moře ze 40-metrových útesů.

5. den

Dopoledne volno na koupání a kolem poledne odjezd z Acapulca směrem na Taxco – město v horách proslulé těžbou stříbra, kde 90% veškerého zboží tvoří kvalitní šperky ze stříbra a kde si můžete opatřit spoustu suvenýrů za rozumné ceny. Zároveň navštívíme pozoruhodný kostel Santa Prisca a vyjedeme lanovkou na Monte Taxco. Ubytování v Taxcu.

6. den

Po snídani navštívíme další historické město Cuernavaca, jedno z nejstarších měst v Mexiku. Cortézův palác je známý mj. malbami Diega Rivery. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie s nástěnnými malbami v orientálním duchu je z počátku 16. století a připomíná spíš pevnost. Odpoledne přejezd do města Puebla kolem Popocatepetlu.

7. den

Dnes nás čeká Puebla, která si uchovala svůj koloniální vzhled díky 70 kostelům a téměř tisícovce budov v centru města s krásně zdobenými fasádami z ručně malovaných kachliček. Zastavíme se také v Cholule, kde se nachází starobylé indiánské naleziště s třetí největší pyramidou na světě. Nakonec nás uvítá Oaxaca, která je jedním z nejvíce okouzlujících a zachovalých koloniálních měst v Mexiku.

8. den

Dopoledne prohlídka historického centra, Oaxaca je jedním z nejkrásnějších mexických měst se zajímavou katedrálou, kostelem sv. Dominika, parky, kolonádami, typickou krytou tržnicí a vyhlášenou čokoládou. Návštěva impozantních pyramid Monte Albán, které vystavěli Zapotékové a Mixtékové. Další zastávka bude u kostela Santa María del Tule, kde se nachází cypřiš s nejširším kmenem na světě o obvodu 42 metrů a výškou 43 metrů. Nedaleko odtud se také podíváme, jak se vyrábí tequila a mezcal. Návrat na ubytování do Oaxaca.

9. den

Transfer na letiště a odlet přes Mexico City do Evropy.

10. den

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Svět Aztéků a španělské kolonizace
v cenách od 61 900 Kč