Z Ria až na pobřeží Pacifiku

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Brazílie Rio de Janeiro
Argentina Buenos Aires
Paraguay Ciudad del Este
Chile Santiago de Chile
Uruguay Colonia del Sacramento
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha – Rio de Janeiro/Santiago – Praha včetně tax
vnitrostátní letecká doprava
13x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
2 x oběd, 1x večeře
uvedený program včetně vstupů
privátní doprava a transfery
česky mluvící průvodce CK Soleada (minimum 8 osob)
služby místních průvodců
zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje: fakultativní výlety a spropitné
zobrazit 1 termín
Listopad 2024
zobrazit 1 termín
Březen 2025
 

Popis zájezdu

Popis

RIO DE JANEIRO – VODOPÁDY IGUAZÚ – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA DEL SACRAMENTO – MENDOZA – SANTIAGO DE CHILE – VIÑA DEL MAR – VALPARAISO.

Nespokojíte se s návštěvou jedné země? V tom případě Vám ukážeme božské Rio se svými charakteristickými kopci, majestátní vodopády Iguazú, abyste se dále přesunuli na jih do Uruguaye a Argentiny. Tam na Vás čekají vynikající steaky, smyslné tango nebo lahodné víno v Mendoze. Ani se nenadějete a ocitnete se na druhé straně kontinentu v Chile, kde se Vaše putování završí.

Minimum: 6 osob

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Ubytování

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3-4* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Brazílie s přestupem.

2. den

V ranních hodinách přílet do Rio de Janeiro, transfer do hotelu v blízkosti slavné pláže Copacabana. Individuální volno.

3. den

Pobyt v Rio de Janeiru, v jehož průběhu navštívíme vrchol Corcovado, na kterém se ve výšce 710 metrů tyčí slavná socha Ježíše Krista a odkud se nám naskytne působivé panorama. Prohlédneme si centrum Ria a fakultativně je možné navštívit tzv. Samba show, na které jednotlivé taneční školy předvádějí svá umění. Navštívíme historické centrum města a zajedeme na pláže Ipanema, Leblon a São Conrado. Dále uvidíme stadiony Maracana a Sambodromo, kde se pořádá největší festival samby na světě. Nakonec vyjedeme kabinovou lanovkou na Cukrovou homoli (Pão de Açúcar). První lanovka nás doveze do stanice Morro da Urca ve výšce 220 m, odkud je možné absolvovat fakultativní vyhlídkový let vrtulníkem nad Riem, a odtud budeme pokračovat až na vrchol do výšky 390 metrů, kde si počkáme na západ slunce. V únorovém/březnovém termínu máte možnost fakultativně se zúčastnit závěrečného defilé karnevalu na Sambodromu. Navštívíme také dvě typické restaurace s velkým výběrem steaků i příloh.

4. den

viz 3. den

5. den

Odlet do Foz do Iguaçú, kde se nachází jedna z největších přírodních atrakcí Latinské Ameriky – vodopády Iguazú na hranicích Brazílie a Argentiny. Odpoledne návštěva vodopádů na brazilské straně.

6. den

Po krátkém výletu do Ciudad del Este v Paraguayi nás čeká prohlídka vodopádů na argentinské straně, kde se návštěvníci ocitají v nitru samotných vodopádů a mohou si vychutnat nekonečnou spoustu míst, vždy s jedinečnými výhledy na vodopády, které jsou dle názoru mnoha návštěvníků nejkrásnějšími vodopády na světě. Fakultativně je možný přelet vrtulníkem nad vodopády a doporučujeme také projížďku motorovým člunem pod vodopády, která Vás příjemně osvěží.

7. den

Dopoledne transfer na letiště a odlet do Buenos Aires v Argentině. Po ubytování krátký odpočinek a odpoledne nás čeká prohlídka centra města. Navštívíme Avenida 9 de Julio, Prezidentský palác - Casa Rosada, Catedral Metropolitana, slavný Obelisk i rušnou pěší zónu Florida a další zajímavá místa.

8. den

Ranním vlakem se vydáme do městečka Tigre, kam jezdí obyvatelé Buenos Aires na víkendové pikniky a kde se projedeme lodí po ramenech řeky Paraná. Poklidné městečko je příjemnou změnou od rušného centra Buenos Aires. Odpoledne návrat do metropole, kde budeme pokračovat v prohlídce. Navštívíme např. slavný hřbitov Recoleta. Večer Vás čeká nezapomenutelná Tango Show s pravým argentinským steakem.

9. den

Celodenní výlet lodí do města Colonia del Sacramento, které leží v Uruguayi naproti Buenos Aires. Toto koloniální město je nejstarším městem osídlení Uruguaye a je zapsáno na seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví. Historické centrum je ukázkou koloniální portugalské i španělské architektury. Určitě doporučujeme ochutnat typické uruguayské jídlo – chivito (steak v sendviči). Navečer návrat lodí do Buenos Aires.

10. den

Fakultativně možnost navštívit typickou farmu „estancia“ spojenou s tradičním obědem, ukázkami místních zvyků a života gaučů.

11. den

Ráno odlet do Mendozy, hlavního města vyhlášené vinařské oblasti. Ubytování v hotelu a poté prohlídka historického centra města.

12. den

Dnešní den je věnován vinařství, které Mendozu proslavilo. Navštívíme několik zdejších vinařství (bodegas), kde budete mít možnost ochutnat místní produkci vína.

13. den

Přejezd z Mendozy do Santiago de Chile úchvatnou cestou Andami vysokými přes 5000 m a kolem věčně zasněženého vrcholu Aconcagua (6960 m). Odpoledne příjezd do Santiaga, ubytování a volno. Večerní procházka v centru města.

14. den

Po snídani odjezd k pobřeží Pacifiku do největšího přístavu Chile – Valparaíso, města bohémů, otlučených barevných domů vtěsnaných do blízkých svahů a krásných náměstí. Projedeme se několika kuriózními lanovkami, které se zde nacházejí a vyvezou nás do míst s fascinujícím výhledem na město. Navštívíme dům Pabla Nerudy – nejslavnějšího chilského spisovatele. Poté zhlédneme mondénní přímořské město Viña Del Mar, luxusní letovisko s kasiny a nádhernými hotely. Díky mnoha parkům a zeleni je nazýváno „zahradním městem“. Navečer návrat do Santiaga.

15. den

Prohlídka historického centra Santiaga. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou Santo Domingo, národní muzeum, Prezidentský palác La Moneda. Procházka starým městem až na vrch Santa Lucía, odkud se naskýtá nádherný výhled na celé město a okolní hory. Odlet ze Santiaga s přestupem do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Z Ria až na pobřeží Pacifiku
v cenách od 115 900 Kč