Severní Peru

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Peru
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha-Lima-Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
dopravu najatým autobusem v Peru
přelet Tarapoto-Lima , transfery
lanovka Nuevo Tingo - Kuelap a zpět
13x ubytování v kvalitních hotelech 3* kategorie se snídaní
vstupné dle programu
služby českého průvodce
na některých místech také služby místního průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění viz. katalog str. 11
jednolůžkový pokoj (11 990 Kč)
doporučné kapesné cca 250 USD/osoba
zobrazit 1 termín
Duben 2020
zobrazit 1 termín
Září 2020
 

Popis zájezdu

Popis

Lima • Caral • Huaráz • Chavín de Huantar • NP Huascarán • Huaca de la Luna • Trujillo • Chan Chan • El Brujo • Sipán • Túcume • Gocta • Kuelap • Chachapoyas • Revash • Leymebamba • Chasuta • Tarapoto • Lima

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Poznámka: Vstupy v rámci programu, které jsou zahrnuty v ceně: muzeum Tumbas Reales de Sipán v Lambayeque a mumií v Leymebamba, archeologické památky Caral, Chavín de Huantár, Sechín, Huaca de la Luna a Huaca del Sol, Chan Chan, El Brujo, Túcame, Kuelap, Revash, vstupné do NP Huascarán, vodopády Gocta, památník Yungay, návštěva fabriky na výrobu doutníků.

Min. počet účastníků: 12

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Limy - hlavního města Peru. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

dopoledne návštěva Caral , nejstaršího města amerického kontinentu z dob 3000 až 2500 let př.n.l. Jeho pyramidy a zapuštěná náměstí pochází ze stejné doby jako egyptské pyramidy. Poté přesun do města Huaraz v blízkosti národního parku Huascarán a Bílých Kordiller. Ubytování a nocleh.

3. den

okolo jezera Querococha k archeologickému komplexu mocné kultury Chavín de Huántar, prohlídka podzemních labyrintů s kamennými monolity starými více než 2000 let, odpoledne návrat do Huarazu.

4. den

celodenní výlet do NP Huascarán , cestou zastávka v Yungay , které bylo celé zasypané lavinou po zemětřesení v roce 1970. Pobyt v blízkosti nejvyšší hory Peru v pohoří Cordillera Blanca, jezera Llanganuco s tyrkysovou vodou, památník československých horolezců. Výjezd do sedla Portachuelo (4.765 m), odkud vás čekají nezapomenutelné pohledy na celou řadu šestitisícovek - Huascarán sever (6.650 m), Huascarán jih (6.768 m), Huandoy (6.395 m), Chopicalqui (6.345 m), Pisco (5.752 m), ad. Možnost treku (sestup) údolím Demanda až k tábořišti Cebollapampa. Návrat do Huarazu.

5. den

přejezd do třetího největšího města v zemi Trujillo, cestou prohlídka nejpůsobivějších pyramid peruánského pobřeží - Huaca de la Luna a Huaca del Sol.

6. den

prohlídka historického centra města Trujillo (hlavní náměstí, koloniální kostely a bohatá šlechtická sídla Casa Urquiaga a Casa Orbegoso, památník La Libertad). Chan Chan - překrásný archeologický komplex kultury Chimu, dříve největší město z nepálených cihel s chrámovou pevností Tschudi, Huanchaco - klidné přístavní městečko, kde rybáři dodnes používají malé čluny caballitos z totory stejně jako jejich předkové kultury Moche, ochutnávka rybích specialit, mj. cebiche (není zahrnuto v ceně) .

7. den

přejezd na sever do města Chiclayo , cestou návštěva komplexu El Brujo , kde byla nedávno objevena 1600 let stará mumie tetované ženy kultury Moche. Prohlídka jednoho z nejlepších muzeí světa (Tumbas Reales de Sipán), ve kterém jsou vystaveny všechny předměty nalezené v hrobce Pána ze Sipánu z 3. století (archeologický objev 20. století).

8. den

celodenní přesun do oblasti severní Amazonie , cestou návštěva Túcume - komplex 26 pyramid z nepálených cihel, které vytvořila kultura Lambayeque (Sicán) přibližně 1000 let po Kristu.

9. den

celodenní pobyt na kraji džungle u 3.nejvyššího vodopádu světa Gocta (771 m), pěší turistika s nezapomenutelnými výhledy k vodopádům, které byly

11. den

ráno návštěva malebné vesničky San Bartolo , kde dodnes staví většinu domů jen z hlíny a ze dřeva. Odsud se vydáme pěšky k mauzoleu Revash , které tvoří hrobky pod skalním převisem, vybudované kulturou Chachapoya z 9.století. Odpoledne prohlídka moderního muzea ve vesničce Leymebamba , ve kterém vystavují více než 200 mumií nalezených u jezera Laguna de los Cóndores nebo také jedno z největších quipu (uzlíkové písmo) na světě. Poté návrat údolím podél řeky Utcubamba na hotel.

12. den

návštěva jedné z nejkrásnějších staveb severního Peru - Kuelapu , kterou postavila kultura Chachapoyas mezi lety 800 až 1470. Jedná se opevnění vybudované v oblasti zelenajících se kopců ve výšce 3.000 m, jeho součástí jsou zdi vysoké až 19 metrů a také na 420 kruhových staveb. Nahoru i dolů nám zkrátí cestu moderní lanovka. Cestou zpět na hotel zastávka ve městečku Chachapoyas.

13. den

sjezd okolo jezera Pomacochas , oblastí mlžného pralesa Alto Mayo , která je domovem vzácného kolibříka podivuhodného nebo skalňáka andského přes městečko Moyobamba až do Amazonské nížiny . Cestou budeme pozorovat také plantáže rýže, manioku, kakaa, kávy, papáji, banánovníku a mnoha dalších druhů ovoce.

14. den

výlet do vesničky Chasuta , která je známá výrobou ručně malované keramiky, jejíž tradice je stará až několik set let. Návštěva kakaové plantáže a exkurze do místní výrobny čokolády Mishky. Odpoledne odpočinek u hotelu nedaleko řeky Huallaga , možnost procházky džunglí s pozorováním žabiček, keříků koky a další flory.

15. den

dopoledne návrat do civilizace, exkurze do továrny na výrobu doutníků ve městě Tarapoto, případně návštěva tržnice. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Limy, večer následně pak do Evropy.

16. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Severní Peru
v cenách od 94 990 Kč