Jižní Indie - Kérala plná chutí, krás a slunce

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Indie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Trivandrum vč. let. tax a poplatků 21 000 Kč, 13x ubytování ve 2lůžkových pokojích v ***hotelech se snídaní a 1x na hausbótu ve 2lůžkových kajutách s plnou penzí, místní doprava v rámci programu, projížďka na slonech, kulturní vystoupení, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupné, bakšišné, ostatní strava, masáže a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
vízum 2 100 Kč, kurz vaření 2 500 Kč, kurz jógy 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 880 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Jižní Indie, stát Kérala, je známý především úchvatnou krajinou, výjimečnou kuchyní a příjemným klimatem. To vše láká cestovatele k objevování tajů koření, čaje, krásné přírody a významných kulturních hodnot současnosti i dávné historie. Kérala je také domovinou ajurvédy a jógy, což je jistě další silný impuls tuto perlu Indie navštívit. Provází Petr Komarovský.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy, prílet na letište TRIVANDRUM, presun na pláž VARKALA, ubytování v hotelu, relax na pláži, prohlídka hinduistických chrámu.

3. den

po indické snídani se presuneme do mesta KOLLAM a nalodíme se na hausbót, na kterém nás ceká fantastický výlet s noclehem po tzv. "back water". Uvidíme autentickou prírodu, život v rybárských vesnicích a v rámci putování na velmi komfortním hausbótu podnikneme i fakultativní výlety na menších lodkách hloubeji do menších kanálu, kde uvidíme zpusob života v ostrovních vesnickách, zpracování kokosu, korení ci pestování krevet. Noc strávíme prímo na hausbótu v klimatizovaných pokojích a s plnou penzí vcetne cerstvého ovoce a nealko nápoju.

4. den

ráno, po snídani na hausbótu, pristaneme v prístavu a pak se krátce seznámíme s mestem ALLAPUZHA. Prohlídka nebude dlouhá, protože nás ceká presun do slavného mesta KOCHI.

5. den

ráno si prohlédneme staré koloniální mesto KOCHI, které nám i v dnešní moderní dobe pripomene bohatou a slavnou historii mesta. Vecer ve starém Kochi má neuveritelné kouzlo. Zároven se pripravíme na nárocnejší presun do klimaticky chladnejších hor.

6. den

vyrazíme hodne brzy ráno, protože cesta do MUNNARU je nárocná, ale zároven nesmírne barvitá. V MUNNARU zahájíme interaktivní prohlídkou oficiálního muzea caje, kde se seznámíme nejen s historií pestování caje v Jižní Indii, ale projdeme si celý výrobní proces. Milovníci caje (a predevším zeleného) si tady rozhodne prijdou na své. Koupit si v prilehlé prodejne výber tech nejlepších caju je povinnost! Tento den však musíme jít hodne brzo spát, protože následný den zacíná ve velmi brzkých ranních hodinách.

7. den

dnes nás ceká výlet na KULUKKUMALAI (2 170 m) - nejvýše položené cajové plantáže na svete. Vyrazíme v off-roadových autech, a bude to cesta sice méne pohodlná, avšak mimorádne originální. Východ slunce pod vrcholy hor s úbocími posetými cajovými plantážemi je dechberoucí. Ne nadarmo se ríká, že v MUNNARU uvidíte všechny odstíny zelené! Cestou zpet se zastavíme u osvežujících vodopádu a navštívíme nedalekou prehradu. Šálek caje s, nebo i bez mléka, s výhledem do okolní krásné prírody bude elegantní teckou za tímto nárocným dnem.

8. den

cesta z MUNNARU do THEKKADY, mestecka korení, ajurvédy a bohatých tradic, je clenitá, plná zatácek a horských prejezdu. Máme se však i tady na co tešit! Pobyt v THEKKADY zahájíme klidnou projíždkou na slonech a odpoledne si zajdeme na predstavení umení kathakali - co všechno, a hlavne jak, lze vyjádrit beze slov, pouze mimikou a gesty je neuveritelné. Poté se seznámíme s puvodním bojovým umením kalari. Podvecer doporucujeme využít k masáži ajurvédy, které jsou práve v Thekkady vyhlášené v celé Indii.

9. den

brzy ráno vyrazíme do NP PERIYAR. Ceká nás nevšední fotovýlet po chráneném národním parku, a budeme-li mít štestí, uvidíme i divoce žijící zver. Den zakoncíme návštevou jedné z místních zahrad korení Spice Route, kde nás odborníci uvedou do historie pestování a zpracování korení.

10. den

prohlídka zahrady korení Abraham’s Spice Garden patrí k nejlepším a nejznámejším na svete. Majitel Abraham je výborný pruvodce a nesmírne charizmatický muž. Tady nejspíš pochopíte, proc je indická-keralská kuchyne tak návyková! Plní vuní a zážitku se presuneme VARKALY na pláže Arabského more.

11. den

po snídani zahájíme relaxacní kurz varení (za príplatek), kdy nás místní specialisté seznámí se základy kéralské kuchyne a nekterá jídla si i sami uvaríme. Máte se opravdu na co tešit! Ostatní klienti volný den na pláži.

12. den

jelikož je Jižní Indie domovinou jógy, nemužeme jógu vynechat. Máme pro vás pripravené lekce pro zacátecníky i pro pokrocilé (za príplatek). Navštívit Jižní Indii a neabsolvovat lekci jógy je jako nedát si v Cechách pivo! Ostatní klienti volný den na pláži.

13. den

z VARKALA BEACH se presuneme ješte více na jih, ubytujeme se na známé pláži KOVALAM pod hlavním mestem státu Kérala TRIVANDRUM.

14. den

tento den bude velmi pohodový až relaxacní, navštívíme známou turistickou atrakci - nejižnejší bod Indie. Poté se vrátíme na pláže KOVALAMU a využijeme príjemného klimatu, budeme si užívat západ slunce na píscité pláži.

15. den

po snídani vyrazíme na celodenní výlet do centra mesta TRIVANDRUM. Navštívíme starobylé centrum mesta, královský palác a muzeum. Pro nákup dárku je mesto jako stvorené, nachází se tady celá rada velkých nákupních center s bohatým sortimentem zboží z celé Indie.

16. den

v brzkých ranních hodinách odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Jižní Indie - Kérala plná chutí, krás a slunce
v cenách od 47 990 Kč