Berchtesgaden + Orlí hnízdo + Königsee

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Ubytování: Berchtesgaden + Orlí hnízdo + Königsee
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: doprava autokarem, nebo mikrobusem (podle počtu přihlášených)
technický doprovod
Cena nezahrnuje: výjezd na Orlí hnízdo (příplatek: 16,60 €)
projížďka lodí po Königsee (příplatek: 15 €)
solný důl - dospělí (příplatek: 15,5 €)
solný důl - děti 4-16 let (příplatek: 9,50 €)
lanovka na Jenner - celá trasa tam i zpět (příplatek: 21,40 €)
lanovka na Jenner - jedna trasa (příplatek: 16,40 €)
lanovka na Jenner - trasa tam i zpět v době od 14:45 hod. (příplatek 17,30 €)
zobrazit 1 termín
Srpen 2019
zobrazit 2 termíny
Září 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Berchtesgaden je městečko v jihovýchodním koutě bavorského správního okresu Horní Bavory a správní středisko jižní části okresu Berchtesgadensko. Nejbližší větší město je Bad Reichenhall, nejbližší velkoměsto a oblastní regionální centrum je Salzburg, 15 km na jih na rakouské straně. Město obklopují Berchtesgadenské Alpy.

Adolf Hitler objevil v roce 1923 kouzlo berchtesgadenského údolí. Při převzetí moci v Německu nacionálními socialisty doznal Berchtesgaden množství změn. Obersalzberg byl zabrán nacistiský režimem a prohlášen jako vůdcovo osobní ochranné území s horským statkem uprostřed, a poté získán pozemek zčásti pod sílícím nátlakem. Také předimenzované berchtesgadenské nádraží je dalším svědectvím této megalomanie. Obyvatelé města byli režimu nakloněni jen málo. Proto bylo berchtesgadenské politické hnutí Weihnachtsschützen při denacifikaci pracovně zařazeno jako skupina „vzdorujících moci“. Dokonce i místní stranické a politické vedení z velké části sestávaly z přistěhovalců. I přes všeobecně známý politický symbolismus Berchtesgadenu, se letecké nálety 25. dubna 1945 omezily pouze na Obersalzberg. Kromě této výjimky neutrpěla městská infrastruktura ani zástavba téměř žádné válečné škody. Následné stažení nacionálně socialistických špiček, které stále ještě zůstávaly v Berchtesgadenu, mělo vytvořit předpoklad pro předání Američanům bez boje, kteří si Berchtesgaden ještě před koncem války vymínily jako jeden ze svých opěrných bodů.

Viditelné znamení, že je doba národního socialismu v berchtesgadenském kraji kriticky přijímána, však bylo uskutečnitelné teprve roku 1999 po stažení Američanů a počátečních protestech různých místních politiků proti zřízení Dokumentačního centra na Obersalzbergu.

Doprava

Autokarem, nebo mikrobusem - podle počtu přihlášených. Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 7 osob, při obsazení celého mikrobusu zajistíme po dohodě jakékoliv odjezdové místo. Odjezdová místa: Praha, Beroun, Rokycany, Plzeň, Příbram, Písek, Č.Budějovice

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené Berchtesgaden + Orlí hnízdo + Königsee
v cenách od 1 290 Kč