Incké památky a jezero Titicaca

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Peru Písac

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Případně si můžete vybrat z nabídky podobných zájezdů: zájezdy Peru.

Popis zájezdu

Popis

Poznávací zájezd, 10 dní, hotely 3*, snídaně, včetně všech vstupů

Skupinový zájezd, mezinárodní skupinka.
Cenu garantujeme při min. počtu 2 osob.

Program lze prodloužit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

TRASA: Lima / Cusco / Sacred Valley / Aguas Calientes / Machu Picchu / Cusco / Puno / Titicaca / Puno / Lima

Nechte se zlákat a jeďte prozkoumat magické Peru. V zemi známé starodávnými civilizacemi, úchvatnými stavbami a panenskou přírodou stanete před skvostem Jižní Ameriky, inckým městem Machu Picchu ukrytém před zraky civilizace, objevíte krásy Posvátného údolí, stejně jako historická města Cusco a Puno. Na závěr se seznámíte s životem místních obyvatel žijících na vlnách jezera Titicaca.

Peru
Peru je třetí největší zemí Jižní Ameriky o rozloze 1 285 215 km2. Počet obyvatel je odhadován na 28 milionů. Hlavním městem Peru je Lima, žije zde přes 10 milionů obyvatel. Peru je multietnickým státem, kde žijí jak američtí Indiáni, tak i Evropané, Afričani a Asiati. Úředním jazykem je španělština, ale mluví se zde několika místními jazyky jako např. Quechua. Peru můžeme rozdělit na 3 geografické oblasti: Západní částí země se vine více jak 2500 km dlouhé pobřeží. Podél pobřeží vede známá rychlostní silnice „PanAmerican Highway“. Mezi Amazonkou a pobřežím se tyčí horské pásmo. Na severu horského pásma můžete vidět Cordillera Blanca s jeho 35 vrcholky pokrytými sněhem a NP Huascarán nebo můžete navštívit údolí plné vulkánů – Colca Canyon nebo Sacred Valley. Na východě země jsou rozlehlé přírodní rezervace mezi které patří např. Puerto Maldonado a Manú na jihu a Iquitos na severu země.

Machu Picchu
Nejznámější a nejvelkolepější archeologické naleziště - rozvaliny v Jižní Americe. Zbytky města, které byly nalezeny v roce 1911 se nepodobají dněšnímu stavu. Zarostlé vegetací a překryté nánosy hlíny se Machu Picchu stalo skutečný "zapomenutým velkoměstem". Bylo zde nalezeno přes 50 pohřebišť, 80% z koster jsou ale ženy. Návštěvníci uvvidí zbytky domů,několika náměstí, kostelů,... a to vše ve velkolepé scenérii okolních velehor.

Cusco
Kosmopolitní město je jedním z nejdéle osídlených měst Jižní Ameriky a po dlouhou dobu bylo také centrem Incké říše a kvetl zde obchod stejně jako umění a řemesla. V 16. století, město dobyli Španělé, jejichž krásné kostely a katedrály ve městě můžeme obdivovat dodnes. Návštěvníci by si neměli nechat ujít náměstí Plaza de Armas a historické centrum města, kde se nachází řada muzeí.

Stravování

8x snídaně a 4x oběd

Ubytování

Lima – Embajadores 3*
Cusco – Taypikala Hotel 3*
Sacred Valley – Augustos Urubamba Hotel 3*
Aguas Calientes – La Cabaňa Hotel 3*
Puno – Intiqa Hotel 3*


Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Doprava


Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.


Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !

Reference klientů CK Arcadia Air

Garance CK Arcadia Air

■ Tým CK Arcadia Air se zkušenostmi více než 15 let

Program zájezdu

1. den

Lima:
Odlet z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přílet do Limy, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás odveze do Vašeho hotelu. Nocleh.

2. den

Lima:
Po snídani vás čeká prohlídka hlavního města Peru, Limy. Prohlídku města začnete u slavného domu Casa Aliaga, který pro kapitána Jeronima di Aliaga navrhl Francisco Pizarro v roce 1535. Zajímavostí je, že stavba patří po celou dobu jedné rodině. Procházkou se dostanete na náměstí Plaza Mayor, kterému dominuje katedrála, taktéž spjatá se jménem Francisca Pizarra, který je zde i pochován. Vaše další kroky povedou do historických čtvrtí San Isidro a Miraflores. Prohlídku města zakončíte v parku lásky Parque del Amor, zasazený mezi útesy Miraflores, kde si budete moci vychutnat okouzlující výhled na záliv. Návrat do hotelu. Nocleh, snídaně.

3. den

Lima / Cusco:
Po snídani transfer na letiště a přelet do historického města Cusco. Následuje transfer do hotelu. Odpolední prohlídka města. Navštívíte incký posvátný komplex Coricancha, jehož nejvýznamnější stavbou se stal Chrám slunce. Stěny chrámu byly pokryté zlatem, které Inkové považovali za slzy boha Slunce. Na programu je dnes také prohlídka impozantní katedrály, jež dominuje náměstí Plaza de Armas a návštěva majestátní kamenné pevnosti Sacsayhuaman z 15. století. Vaše další kroky povedou k nedalekému náboženskému komplexu Quenqo. Dnešní den zakončíte u červené pevnosti Puka Pucara, architektonického komplexu tvořené terasami, náměstími, akvadukty, lázněmi a věžemi. Návrat do hotelu. Nocleh, snídaně.

4. den

Cusco / Posvátné údolí (Sacred Valley):
Snídaně. Dnešní dobrodružství začnete na farmě v Awanakancha, kde se seznámíte s tradiční výrobou oděvů a procesem tkaní látek. Navštívíte vyhledávaný trh ve vesnici Pisac, známý desítkami stánků nabízejících tradiční výrobky místních obyvatel. Po obědě se vydáte do města Ollantaytambo, jediného dosud obývaného inckého města. Na úbočí hory se nachází pevnost, obrovský archeologický komplex a vy si rozhodně nenecháte ujít prohlídku tohoto naleziště.Transfer do hotelu. Nocleh, snídaně, oběd.

5. den

Posvátné údolí (Sacred Valley) / Aguas Calientes / Machu Picchu:
Po snídani transfer na vlakové nádraží ve městě Ollantaytambo, odkud se za dvě hodiny dostanete do městečka Aguas Calientes, které je bránou k nejznámějšímu a nejvelkolepějšímu archeologickému nalezišti v Jižní Americe, Machu Picchu. Prohlédnete si pozůstatky města postaveného dávnými Inky, s jeho největšími památkami, jakými jsou Chrám větru, Místnost vládců nebo Citadela rozkládající se pod horou stejného jména. Město objeveno roku 1911 je právem zařazeno mezi památkami UNESCO, dodnes fascinuje každého návštěvníka, který na toto posvátné místo zavítá. Oběd v restauraci Cafe Inkaterra ve městě Aguas Calientes. Ubytování v hotelu, nocleh, snídaně, oběd.

6. den

Machu Picchu / Cusco:
Po snídani individuální volno na vaše vlastní aktivity. Možnost znovu individuálně navštívit Machu Picchu v době, kdy zde ještě není mnoho návštěvníků a prohlédnout si některou z pamětihodností v Citadele nebo navštívit sluneční bránu Intipunku, která je poslední zastávkou před vstupem do Machu Picchu. Další možností je také hodinový výstup na horu Wayna Picchu, po jejímž zdolání se vám naskytne fascinující výhled na Chrám měsíce s důmyslným komplexem podzemních chodeb. Na závěr tohoto individuálního výletu si vychutnáte pohled na Incký most, jedinečnou kamennou budovu, která sloužila jako vstup do Citadely. V odpoledních hodinách odjezd vlakem z Aguas Calientes zpět do Ollantaytamby a dále do města Cusco. Ubytování v hotelu. Nocleh, snídaně.

7. den

Cusco / Puno:
Ráno transfer do města Puno. Po cestě se můžete těšit na několik zastávek. Jako první si prohlédnete vesnici Andahuaylillas, nacházející se asi 40 km od Cusca. Místnímu kostelu z 16. století se díky unikátním uměleckým dílům přezdívá Sixtinská kaple Ameriky. Druhou zastávkou na cestě do Puna se stane Racchi, kde se nachází unikátní obdélníkový Chrám Viracocha, známý svými vysokými zdmi a okny. Tradovalo se, že právě tento chrám má nejvyšší strop v celé Incké říši. Oběd v Sicuani. Další zastávka La Raya je také nejvyšším bodem na cest ě mezi Cuscem a Punem. Odsud se dostanete do městečka Pucara, ve kterém se nachází známé muzeum Museo Litico Pucara. Příjezd do města Puno. Ubytování v hotelu, snídaně, oběd.

8. den

Puno / jezero Titicaca (ostrovy Uros a Taquile):
Po snídani odjezd k jezeru Titicaca, které se rozkládá na hranicích Peru a Bolívie. Z přístavu se vydáte na plavbu po největším jezeře Jižní Ameriky, kde navštívíte tradiční plovoucí ostrovy Los Uros. Ostrovy připoutány ke dnu lany jsou, stejně jako domky na nich, vystavěny z rákosu a dodnes zde žijí původní obyvatelé, kteří návštěvníkům ochotně představí svůj tradiční způsob života. Následně se vydáte k ostrovu Taquile. Odpoledne návrat do Puna. Nocleh v hotelu, snídaně, oběd.

9. den

Puno / Lima:
Snídaně v hotelu. Následuje transfer na letiště a přelet do Limy k Vašemu letu domů.

10. den

Přílet do Prahy, Vídně nebo Budapešti.

 

→ Přejít na 0 termínů dovolené Incké památky a jezero Titicaca