Utajené skvosty Kolumbie

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Kolumbie Bogota
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha – Bogota - Praha včetně tax v ceně 21.000 Kč
vnitrostátní přelety včetně tax
15x nocleh v 3-4* hotelech se snídaní
privátní doprava a transfery
výše uvedený program
služby česky mluvícího průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
služby místních průvodců
zákonné pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: možnost prodloužení pobytu v Cartagena nebo na ostrově San Andres
fakultativní výlety a spropitné
zobrazit 2 termíny
Listopad 2024
 

Popis zájezdu

Popis

BOGOTA – ZIPAQUIRÁ – LAGUNA GUATAVITA – VILLA DE LEYVA – LETICIA – AMAZONIE – PEREIRA – SALENTO – NEVADO DEL RUIZ –MEDELLIN – SANTA MARTA – NP TAYRONA – CARTAGENA DE INDIAS – OSTROVY ROSARIO.

Doposud opomíjená Kolumbie je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky. Objevte s námi celé její bohatství – tajuplnou Bogotu, hory, sopky, Amazonii, kávovou oblast, karibské pláže, romantickou Cartagenu a spoustu dalších míst této kulturní země a rodiště slavného spisovatele - nositele Nobelovy cenu za literaturu Gabriela Garcíi Márqueze.

Minimum: 8 osob

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Ubytování

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s přestupem.

2. den

Přílet do Bogota a transfer do hotelu.

3. den

Celodenní návštěva města Bogota – historické centrum Candelaria, kde se nachází Plaza Bolívar, katedrála a vedle ní Capilla del Sagrario, architektonický klenot města. Dále návštěva Muzea zlata (Museo de Oro), jehož kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druhu na světě. Možnost návštěvy muzea Botero. Na závěr dne výstup pěšky či lanovkou na Cerro de Monserrate (3210 m.n.m.), z jehož vrcholku je možné spatřit město Bogota jako na dlani.

4. den

Dnes se vydáme do městečka Zipaquirá, které se chlubí jedinečnou katedrálou ze soli, která je zároveň významným poutním místem. Solná katedrála je součástí tzv. Solného parku rozkládajícího se na ploše 32 hektarů. Dále navštívíme lagunu Guatavita ve výšce 3000 m.n.m., kterou indiáni kmene Muisca považovali za posvátnou a využívali ji k rituálním obřadům.

5. den

Ráno odjezd do Villa de Leyva, typického koloniálního městečka na úpatí And, jehož historie sahá do roku 1572 a kde jakoby se zastavil čas. Úchvatné náměstí a klášter jsou jedinečnými památkami v Jižní Americe. Cestou se zastavíme také v dominikánském klášteře Ecce Homo a u zkameněliny dinosaura El Fosil staré 150 milionů let. Ubytujeme se v historickém centru Villa de Leyva a následující den se vrátíme do Bogoty s několika zastávkami. Městečko Ráquira je zajímavé výrobou krásné keramiky, kterou můžeme vidět v místní dílně. Uvidíme také významná místa, na kterých bojoval a dosáhl vítězství Simon Bolívar nad španělskými kolonizátory, např. historický most Puente de Boyacá.

6. den

viz 5. den

7. den

Transfer na letiště a odlet do města Leticia, které je vstupní branou do Amazonie na hranicích s Peru a Brazílií. Nejprve prohlídka Leticie a města Tabatinga. Večeře v restauraci „Na trojmezí“ v Brazílii. Ubytování v Leticii. Večer noční pozorování kajmanů.

8. den

Po snídani odjezd člunem do Puerto Nariño, kde si prohlédneme tuto pěknou vesničku, které se přezdívá "Amazonské jesličky" a kterou obývají indiáni z kmene Ticuna a Yagua. Odpoledne uvidíme jezera Tarapoto, kde je možné pozorovat růžové a šedé říční delfíny.

9. den

Dopoledne navštívíme místní ekologickou farmu, kde se obeznámíme s pěstováním místního ovoce, stromů a plodin. Transfer na letiště a odlet přes Bogotu do města Pereira, které je jednou ze vstupních oblastí do tzv. kávové oblasti. Ubytování v typické místní haciendě.

10. den

Návštěva kávového parku, prohlídka kávových políček, ochutnávka kávy s odborným výkladem o jejím pěstování a zpracování. V údolí Cocora se seznámíte s národním stromem Kolumbie palma cera. Procházka krajinou s pozorováním kolibříků a motýlů. Prohlídka malebného městečka Salento a pokračování do Manizales.

11. den

Návštěva národního parku Los Nevados, kde se nachází sopka Nevado del Ruiz (5400 m) a kde podnikneme krátký trek ve výšce kolem 4000 m. Při návratu navštívíme městečko Santa Rosa de Cabal a vykoupeme se v léčivých pramenech pod vodopády.

12. den

Po snídani přeletíme z Pereiry do Medellínu, na domácí letiště Herrera, kde r. 1935 zahynul při leteckém neštěstí legendární Carlos Gardel. V Medellínu zhlédneme např. Metropolitní katedrálu, Náměstí soch s 23 sochami Fernanda Botera, dům Pabla Escobara a blízkou vesničku Pueblito Paisa s náměstím, kde se nachází malé muzeum se starou školou, ordinací, rozhlasovou stanicí a výhledem do okolí.

13. den

Po snídani zamíříme na letiště a zbytek našeho pobytu strávíme u karibského pobřeží. Přelet do nejstaršího města Jižní Ameriky Santa Marta založeného r. 1525. Ubytování v historickém centru a jeho prohlídka. Navštívíme katedrálu, rybářské městečko Taganga a koloniální rezidenci Quinta de San Pedro Alejandrino – místo posledního pobytu Simona Bolívara před jeho smrtí.

14. den

Exkurze do národního parku Tayrona, kde najdete jeden z nejkrásnějších úseků karibského pobřeží na úpatí mohutného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Pěší procházka s vyhlídkami, dále podél pláže Cañaveral a tropickým lesem k Arrecifes, kde bude možné se osvěžit na malé pláži. Návrat do Santa Marty.

15. den

Přesun ze Santa Marty do Cartageny. Cestou se zastavíte u vulkánu del Totumo, jehož bahenní koupele jsou skvělým zpestřením cesty i příjemnou chladivou terapií v horkých dnech. Vedle vulkánu se poté můžete umýt. Pokračování do Cartageny a večerní procházka tímto romantickým městem.

16. den

Celodenní exkurze na ostrovy Rosario, překrásné souostroví s průzračným mořem, rybami a korálovými útesy. Doporučujeme absolvovat také návštěvu akvária vybudovaného v samotném moři, kde jsou jednotlivé ryby, žraloci a delfíni krmeni v oddělených sektorech. Místní průvodce Vás poutavým způsobem seznámí s těmito živočichy během jejich krmení.

17. den

Dopoledne nás čeká Cartagena a historické centrum tohoto krásného univerzitního města – katedrála, kostel sv. Pedra Claver, kostel sv. Dominika, Plaza Bolívar se sochou Simona Bolívara a inkviziční palác, který byl svědkem mnoha soudních líčení, při kterých byli odpůrci katolické církve posíláni na smrt. Nedaleko odtud se nachází také hrad sv. Filipa a klášter La Popa. Odpoledne transfer na letiště a odlet domů.

18. den

Návrat do Prahy v podvečer.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Utajené skvosty Kolumbie
v cenách od 111 900 Kč