Napříč Peru za 2 týdny

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Peru Lima
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha-Lima/Cuzco-Praha včetně tax v ceně 25.000 Kč
13x nocleh v 3* hotelech se snídaní, 1x oběd
uvedený program včetně všech vstupů
přelet nad obrazci v Nazce
privátní doprava během programu
služby českého průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
místní průvodci
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje: spropitné
zobrazit 1 termín
Říjen 2024
 

Popis zájezdu

Stravování

Tradiční snídaně formou bufetu jsou servírovány v hotelech. 1x bufetový oběd. Průvodce klientům doporučí kvalitní a vyzkoušené místní restaurace pro další stravování.

Ubytování

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Popis

LIMA – ISLAS DE BALLESTAS – PARACAS – HUACACHINA – NAZCA – AREQUIPA – COLCA CANYON – PUNO - TITICACA – UROS – CUZCO – MARAS – MORAY – POSVÁTNÉ ÚDOLÍ – OLLANTAYTAMBO – MACHU PICCHU

Země kondorů, Inků, šamanů, mnoha záhad a tolika dalších zajímavostí, na jejichž objevení Vám ani dva týdny nebudou stačit.

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den

Přílet do Lima, ubytování v hotelu a volný program.

3. den

Po snídani začneme prohlídku města v historickém centru na Plaza de Armas a budeme pokračovat přes náměstí San Martin, kostel San Francisco, Prezidentský palác a také pyramidu Huaca Pucllana. Odpoledne prohlídka Miraflores. Nocleh.

4. den

Brzy ráno vyrazíme do města Pisco, odkud podnikneme výlet na ostrovy Ballestas, které jsou proslavené bohatou faunou. Oblast se proslavila těžbou guano (ptačí trus), používaného jako hnojivo. Odpoledne navštívíme přírodní rezervaci na poloostrově Paracas. Dále budeme pokračovat do městečka Nasca.

5. den

V ranních hodinách transfer na letiště, odkud podnikneme úžasný přelet nad slavnými kresbami (ve tvaru zvířat a ptáků) v poušti u Nascy. Odpoledne se vydáme na hřbitov mumií ve vesničce Chauchilla. Odpoledne přesun luxusním busem po Panamerické dálnici na jih až do Arequipy.

6. den

Prohlídka tohoto druhého největšího města Peru ležícího v 2355 m.n.m. na úpatí vulkánu El Misti. Mimo jiné navštívíme místní klášter Santa Catalina. Volné odpoledne a příprava na další cestu do Colca Canyon.

7. den

Brzy ráno vyrazíme na dvoudenní okruh tímto úžasným kaňonem, který je považován za nejhlubší na světě. Během cesty navštívíme mnoho vyhlídek a zajímavých míst. Odpoledne přijedeme do vesnice Chivay, kde budeme nocovat. Možnost návštěvy místních termálních pramenů.

8. den

Ráno budeme pokračovat na nejslavnější vyhlídku Cruz del Condor, odkud je nádherný výhled na kaňon a na plachtící kondory. Dále navštívíme několik místních vesnic. Odpoledne se přesuneme zpět do Arequipy.

9. den

Brzy ráno transfer na letiště a odlet do Cuzca. Po ubytování nás čeká prohlídka tohoto slavného inckého města (Korikancha, Plaza de Armas, katedrála) a také prohlídka blízkých inckých ruin v okolí (Kenko, Tambomachay, Puca Pucara a Sacsayhuamán). Město leží v nadmořské výšce 3400 metrů.

10. den

Brzy ráno se vlakem vydáme do Aguas Calientes a odtud transfer autobusem až do těsné blízkosti ruin Machu Picchu. Tato nejslavnější a tajuplná památka pochází z 15. století a byla objevena až v roce 1911. Postupně si prohlédneme všechny části ruin a bude dost času i na individuální volno.

11. den

Celodenní výlet do Posvátného údolí, jehož vstup je střežen pevností Ollantaytambo. Navštívíme i místní trh ve městě Pisac. V případě dostatku času navštívíme i městečko Chinchero. Navečer návrat do Cuzca.

12. den

Dnes pojedeme přes horské průsmyky do města Puno, ležícího na břehu jezera Titicaca. Během cesty navštívíme několik zajímavých památek – Andahuaylillas, Pucara, La Raya. V poledne nás čeká oběd v místní typické restauraci. Po příjezdu do Puna následuje ubytování a večerní procházka centrem.

13. den

Na motorové lodi se vydáme ke slavným rákosovým ostrovům Uros, na kterých žijí místní indiánské kmeny. Odpoledne individuální volno. Nocleh v Puno.

14. den

Transfer na letiště a odlet přes Limu domů.

15. den

Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Napříč Peru za 2 týdny
v cenách od 105 900 Kč