MENORCA PRO SENIORY 55+ 2018

 

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

  

 

 

Menorca, druhý největší z Baleárských ostrovů je pravou perlou Středomoří. Pobřeží ostrova je lemováno spoustou menších malebných zátok s křišťálově čistou vodou a neporušenou přírodou. Ostrov je i přes svoji malou rozlohu proslulý rozmanitou krajinou s panenskou přírodou a malebnými vesničkami.

 

Hlavním městem Menorcy je Mahon, který se pyšní nejdelším přírodním přístavem v Evropě (6 km). Kromě hlavního města stojí za návštěvu rovněž například město Ciutadella nebo poutní místo a zároveň nejvyšší hora ostrova, Monte Toro.

 

 

Pokud chcete strávit dovolenou obklopeni panenskou přírodou a malebnou krajinou a poznat místa, jaká jinde v Evropě nenajdete, je pro Vás Menorca tou pravou destinací!

 

TERMÍNY ODLETŮ:

 


JARO 2018

27.05. - 03.06.          16 490,-

03.06. - 10.06.          17 690,-

 

PODZIM 2018

23.09. - 30.09.          17 690,-

30.09. - 07.10.          15 490,-      

 

 

Příplatky:

- Plná penze: 1 600,-/osoba

- Jednolůžkový pokoj: 3 700,-

 

Slevy:

-3. osoba na přistýlce: 500,-

 

Pozn.:

- Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+

(nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji.

Cena zahrnuje:

Þ       Zpáteční letenka Praha – Mahon – Praha (včetně všech poplatků)

Þ       Transfer letiště – hotel – letiště

Þ       7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Þ       Polopenze formou švédských stolů včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři

Þ       1x výlet (může být spojen s transferem z/na letiště)

Þ       Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

Þ       Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:

Þ       Fakultativní výlety a služby

Þ       Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Þ       Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů 

 

 

 

 

VACANCES MENORCA RESORT 4*

(CALA BLANCA)

 

Poloha: resort se nachází asi 2 km od města Ciutadela a cca 50m od menší písčité pláže. Resort se skládá ze tří budov - Blanc Palace, Blanc Cottage a Caleta Playa. V okolí se nacházejí bary, restaurace, supermarkety a autobusová zastávka.

 

Vybavení hotelu: vstupní hala s recepcí, restaurace, bary, internetový koutek, Wi-Fi zóna, venkovní bazén, zahrada, lehátka a slunečníky u bazénu.

 

Vybavení pokoje: ubytování v apartmánech s klimatizací, WC/koupelnou, vysoušečem vlasů, oddělenou obývací místností s jídelním koutem a kuchyňkou, SAT/TV, telefonem, trezorem (za poplatek), balkonem nebo terasou.

 

Pláž: Menší písčitá pláž s průzračným mořem se nachází cca 50 m od hotelu.


 

Upozornění: - Ceny zájezdů na Baleárské ostrovy nezahrnují případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. V současné době se taxa pohybuje mezi 10 až 15 €/os./týden. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

 

 
 

 

 

Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:

(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)

 


 

 

Nabídka fakultativních výletů

 

Výletní loď po jižním pobřeží

 

Poznáte ty nejkrásnější pláže Menorky z paluby výlet­ní lodě. Velká stabilní loď výletního typu se zkušeným kapitánem. Poplujeme podél jižní strany pobřeží, kde uvidíme ty nejproslulejší pláže ostrova. Na dvou plážích také zastavíme na koupání. Dále uvidíte také skalnaté pobřeží, zajímavá zákoutí a jeskyně, které jinak, než z lodě neobjevíte. Na palubě je k dispozici krytá část, nebo solárium se stolečky k občerstvení, kde se podá­vá oběd. Využít lze také bar.

 

CENA ZAHRNUJE: Výlet je zajištěn s českým překla­dem. V ceně je transfer z/do hotelu, doprovod k pří­stavnímu doku, oběd v podobě typického španělského pokrmu z rýže – Paella, kterou posádka připraví z čers­tvých surovin po dobu vaší plavby. K obědu jeden nápoj (sangría nebo limonáda). Cena dále zahrnuje ochut­návku místního likéru zvaného Pomada.

 

 

Polodenní výlet: Cartagena – Římské divadlo

Cena: 1 040 Kč/ 37€

 

Procházka po hlavních ulicích historického centra, kde uvidíme řadu krásných secesních vil z počátku 20.století. Poté navštívíme římské divadlo a dozvíme se více o antické historii města a dalších památkách z této doby. Na závěr si prohlédneme ponorku Isaaca Perala, která je umístěna v Muzeu námořnictva. Na zpáteční cestě Vás čeká vyhlídková projížďka přes hornickou oblast, přírodní park Calblanque a luxusní resort La Manga Club.

 

 

Polodenní výlet: Murcia–Svatyně Fuensanta

Cena: 1 040 Kč/ 37€

 

Nejprve zastavíme u svatyně patronky města – Santuario de la Fuensanta, která se nachází v horách 6 km od Murcie. Poté pojedeme do města, kde si prohlédneme katedrálu a projdeme se historickým centrem – ulice Trapería, náměstí Santo Domingo a Romea. Dále navštívíme klášter svaté Kláry, který v sobě spojuje maurskou a křesťanskou historii města. Z doby arabské ještě uvidíme horu Monteagudo, kde se nachází pozůstatky rozsáhlého středověkého hradního komplexu, v současnosti korunovanou monumentální sochou Ježíše Krista.

 

 

Polodenní výlet: Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor 

Cena: 700 Kč/ 25€

 

Okružní plavba lagunou, jejíž mělká a velmi slaná voda Vás bude během plavání mírně nadnášet. Uvidíme nejznámější zátoky jako „Tureckou zátoku“ nebo zátoku nazývanou „Borovice“. Krásný výhled budeme mít i na všech pět ostrovů laguny (Barón, Perdiguera, Redondela, Ciervo a Sujeto), o jejichž zajímavé historii se dozvíme z výkladu průvodce. 

 

 

Polodenní výlet: Pěší turistika – Monte de las Cenizas

Cena: 620 Kč/ 22€

 

Autobusem vyjedeme přes pětihvězdičkový resort La Manga Club k výchozímu bodu. Následuje pěší výlet po regionálním přírodním parku Calblanque po značené trase. Nejedná se o náročný pochod, je to cca 6 km s převýšením do 200 m, převážně pak z kopce. Po cestě na vrcholek Monte de las Cenizas, uvidíme nejen veřejně přístupnou pevnost ze 30.let 20.století, ale také nejrůznější druhy stromů a rostlin. Z vrcholu je krásný výhled na Středozemní moře a okolí – La Manga, Cabo de Palos, Cartagena, okolní laguny a vesničky. Po návratu k autobusu, budeme pokračovat k zálivu u vesničky Portmán, která byla svědkem jedné z největších ekologických katastrof Evropy 20.století. V Portmánu se nachází krásný záliv s černou pláží, kde se vykoupeme.

Túra končí v tomto zálivu u další malé vojenské pevnosti La Chapa. Autobusem dále dokončíme tuto vyhlídkovou trasu přes Portmán a důlní oblast La Unión, zastavíme se u některého z důlních jezer, které vznikly v aktivním těžebním období. Po cestě si povíme o historii dolů a vojenství v oblasti cartagenského pobřeží.

 S sebou doporučujeme pevnou obuv a plavky!

 

 

 

VÝLETY V CENĚ – (platí pro hotelový komplex Las Gaviotas/Los Delfines 4*)

 

1) Pěší výlet v ceně zájezdu: Za léčivým bahnem na tzv. Jelení ostrov

Pěší výlet v doprovodu delegáta k Jelenímu ostrovu, kde se nacházejí ložiska léčivého bahna a kde si můžete vyzkoušet jeho účinky. Pro ty, kteří cestují na Mar Menor za léčivými procedurami, doporučujeme využít nabídky výletu do bahenních lázní San Pedra del Pinatar, kde se nacházejí ložiska nejkvalitnějšího bahna celé oblasti.

Část cesty je potřeba přebrodit, proto doporučujeme boty do vody.

 

 

2) Pěší výlet v ceně zájezdu: Za typickými trhy v Capo de Palos

Pěší výlet v doprovodu delegáta na typické trhy konané každou neděli v Capo de Palos.

 

 

!!NEPROPÁSNĚTE AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ!!

 

3 x výlet do bahenních lázní San Pedro

1 400 Kč/50 € + sleva 10% na výlet Cartagena nebo Murcia

 

 

Důležitá upozornění:

- v ceně fakultativních výletů je zahrnuta autobusová doprava, lodní doprava (u výletu „Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor“),  průvodce/delegát, vstupy, popř. ochutnávky

- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech

- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 20 - 25 osob

 

 

 

zpět na aktuální nabídku zájezdů senior 55+