ITÁLIE PRO SENIORY 55+ KAMPÁNIE 2018

 

 

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

 

 

 

 

Kampánie

 

Baia Domizia je letovisko umístěné v turistické zóně regionu Kampánie, v provincii Caserta, při jeho nejsevernější části -  na hranicích regionu Kampánie a Lazio, často přezdívané jako „brána jihu“.

 

Letovisko vzniklo v 60. letech minulého století, a přestože má v zimním období jen cca 1000 obyvatel, v letních měsících se tento počet několikanásobně zvyšuje.

 

Bylo založeno jako rekreační středisko s hotely a apartmány u pěkných písčitých pláží severní Kampánie, na strategicky výhodném místě k podnikání zajímavých výletů po okolí (jen několik desítek kilometrů jsou umístěny – italské Versailles – zámek Caserta, Neapol, Pompeje, Herculaneum, Pozzuoli, Vesuv, či ostrovy Capri a Ischia, které jsou na obzoru viditelné již ze samostatného letoviska). Z tohoto místa také organizujeme výlet do Říma.

 

Letovisko nabízí svým návštěvníkům veškerou infrastrukturu.

 

TERMÍNY ODLETŮ A CENY:

 

JARO 2018    
09.06. - 16.06.     13 790,- 

01.09. - 08.09.     14 990,-
16.06. - 23.06.     14 790,- 

 

PODZIM 2018

08.09. - 15.09.     14 490,-
15.09. - 22.09.     13 990,-

 

 


Pozn.:
- Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+ (nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji.

 

Cena zahrnuje:

Þ    Zpáteční letenka Praha – Neapol/Řím – Praha (včetně všech poplatků)

Þ    Transfer letiště – hotel – letiště

Þ    7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Þ    Polopenze včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři

Þ    1x výlet (může být spojen s transferem z/na letiště)

Þ    Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

Þ    Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

Þ    Fakultativní výlety a služby

Þ    Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Þ    Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů 

 

 


Hotel & Village Giulivo 4*

   

 

 

Popis: Giulivo hotel & village se nachází v centru letoviska Baia Domizia, přímo u pláže, na kterou vede příjemná procházka piniovým hájem v rámci komplexu. Hotel je rozdělen na hotelovou část a rezidenční část, kde naleznete bungalovy a menší vilky. V blízkosti hotelu se nacházejí obchůdky a bary. Možnost místní dopravy autobusem.

 

Vybavení hotelu: recepce, restaurace, bar, výtah, bazén, parkoviště. Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice.

 

Stravování: Polopenze - snídaně formou bufetu, večeře servírované - první a druhý chod, salátový bufet, polévka a dezert nebo ovoce (první den bez výběru, od 2. dne pobytu na výběr ze 2 menu, které se nahlašuje u večeře nebo snídaně předem) - včetně sklenice vody a vína k večeři.

 

Vybavení pokoje: pokoje v hlavní budově jsou nově zrekonstruované (v roce 2015) s vlastním sociálním zařízením, fénem, telefonem, TV, klimatizací, trezorem a minibarem.

 

Pláž: písčitá pláž se nachází přímo u areálu hotelu. K dispozici je zde plážový servis (slunečníky a plážová křesílka) v ceně.

 

UPOZORNĚNÍ: 
- Ceny zájezdů do Itálie nezahrnují případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:
(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 

Nabídka výletů

 

Celodenní výlet na ostrov Capri

Cena: 2 240 Kč / 80 Eur

 

Celodenní výlet na ostrov Capri, asi nejznámější a také nejkrásnější ostrov Kampánie. Mnozí ho přirovnávají k rajské zahradě, kde slunce svítí 365 dní v roce a ne nadarmo si zde postavili svá sídla takové osobnosti, jako např. Federico Fellini, Axel Munthe, Curzio Malaparte, Pablo Neruda a mnoho dalších. Ostrov Capri má dvě hlavní centra – noblesní městečko Capri a klidnější, přesto také velmi zajímavé městečko Anacapri, odkud se můžete podívat lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova s překrásným výhledem na okolní ostrovy a neapolské pobřeží - Monte Solaro. Na ostrově samotném stojí za návštěvu Augustovy zahrady s úchvatným výhledem na nejvyhlášenější přírodní útvar ostrova – Faraglioni (3 skály při jižním pobřeží), milovníci archeologických areálů by si neměli nechat ujít prohlídku Villy Jovis (bývalé rezidence císaře Tiberia, který se sem uchýlil a strávil zde několik let svého zhýralého života). Pro zájemce možnost okružní plavby kolem ostrova (z přístavu k Faraglioni či k Modré jeskyni, není v ceně výletu).

V ceně výletu je zahrnuta doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

 

 

 

Vesuv – muzeum v Herculaneu – archeologický areál Pompeje

Cena: 1 180 Kč/42 Eur

 

Celodenní výlet do oblasti Vesuvu. V ranních hodinách odjezd do Herculanea, kde navštívíme místní archeologické muzeum s kratším filmem o tom, jak kdysi vypadal onen pověstný výbuch Vesuvu, který zapříčinil zkázu několika významných měst v okolí (vstupné není v ceně). Poté odjezd na Vesuv, asi nejznámější sopku Evropy. Právě její výbuch v roce 79 n. l. způsobil zničení mnoha vesnic a měst v jejím bezprostředním okolí. I Vy budete mít možnost obdivovat neskutečnou velikost tohoto vulkánu a vzniklého kráteru s fantastickým výhledem na neapolský záliv. Možnost zakoupení místních typických suvenýrů z lávy. Odjezd do Pompejí. Procházka areálem s licencovaným průvodcem, při které budete mít možnost obdivovat gladiátorské cely, divadlo, odeon, nevěstinec a mnoho dalších zajímavých památek a nálezů, jako jsou těla obětí původních obyvatel tohoto kdysi velmi slavného města. Návrat v pozdních odpoledních hodinách.

V ceně výletu je zahrnuta doprava a průvodce/delegát(není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

 

 

Caserta – úchvatný zámek právem přezdívaný „italské Versailles“

Cena: 680 Kč/24 Eur

 

Polodenní výlet do Caserty, kde se nachází tento unikátní barokní zámek, vybuvovaný cca 40 kilometrů severně od Neapole. Je jedním z nejrozsáhlejších zámků Evropy a byl koncipován jako rezidenční sídlo Bourbonů za časů jejich vlády na Neapolským a Sicilským královstvím. Hlavním architektem byl jmenován Luigi Vanvitelli, který se na přání Karla IV. inspiroval nejen stavbou slavného zámku ve Versailles, ale i španělským Palacio Real v La Granja. Tam také čerpal koncepci pro nádherné zahrady, které tvoří součást celého zámku a byly vytvořeny horským parkem s průzorem 3 kilometrů. V ceně výletu je zahrnuta doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

 

 

 

Perla jižní Itálie – Neapol/oblíbené město Římanů – Pozzuoli

Cena: 980 Kč/35 Eur

 

 

V dopoledních hodinách odjezd busem do Neapole. Okružní jízda po těch nejzajímavějších čtvrtích – jako jsou residentská oblast Posilipo a Vomero, Neapolský záliv, slavné Marechiaro, Megellina, Castel dell´Uovo, Santa Lucia, Piazza del Plebiscito. Pěší okruh k Palazzo Reale, divadlu Opera a monstrózní galerii Umberta I. Rozchod s možností nákupů či ochutnávky místních specialit. Poté odjezd do Pozzuoli, oblíbeného místa starých Římanů, kteří si zde stavěli své vily, přestože se město nachází na výběžku, za nímž se táhne úzký pás vulkanických kopců se zajímavou Solfatarrou, původní sopkou, proslulou svými neustálými sirnými výpary. Autobusová projížďka kolem amfiteátru Flavio, kdysi třetího největšího italského amfiteátru, dochovaného dodnes v poměrně dobrém stavu, a kolem druhé významné památky Pozzuoli – slavného Serapidova chrámu, původní římské tržnice. V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

 

 

Sorrento a amalfitánské pobřeží

Cena: 1 260 Kč/45 Eur

 

 

 V ranních hodinách odjezd do Sorrenta, malebného městečka umístěného na skále při pobřeží Tyrhénského moře, jenž bylo oblíbeným lázeňským místem již v dobách starověku. Volno k prohlídce města, které se proslavilo mj. i produkcí citrónů a slavného likéru limoncella, které zde potkáte téměř na každém kroku. Pokračování do městečka Amalfi. Již samotná cesta křivolakými silničkami Vám poskytne nepřeberné množství nádherých výhledů na amalfitánské pobřeží, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších na světě (na seznamu UNESCO od roku 1997) a jemuž vévodí právě město Amalfi, kdysi nejdůležitější město celé oblasti a námořní velmoc, ve které žilo 70000 obyvatel. Přestože město utrpělo velkým zemětřesení spojeným s tsunami ve 14. století, najdete zde mnoho zajímavých památek, jimž vévodí katedrála sv. Ondřeje z 11. století s ostatky tohoto světce a monumentálním schodištěm. Pro zájemce možnost pokračování lodí až do Salerna a obdivovat zbytek pobřeží z tohoto dopravního prostředku. Jinak pokračování do Vietri, malebného městečka, jenž proslulo zejména výrobou keramiky. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

 

 

Výlet v ceně – Sessa Aurunca

V ranních hodinách odjezd do typické kampánské výrobny mozzarelly, její prohlídka a degustace tohoto jihoitalského sýra, který je z oblasti Kampánie považován za nejlepší na světě. Pokračování do příjemného městečka Sessa Aurunca, jenž ve svých spisech zmiňovali již Plinius, Horatius a Petronius. Prohlídka historického centra, které má základ v římské době, a během níž můžete vidět např. Římské divadlo (nutno rezervovat dopředu), dóm, několik středověkých i barokních kostelů či fontánu Dell´Ercole. Individuální volno, které můžete využít k návštěvě typického italského trhu (koná se jen ve čtvrtek) či k prohlídce hradu s muzeem, kde najdete zajímavé artefakty z historie města (vstupné do muzea není v ceně, cca 1,5 Eur na osobu). Návrat do hotelu kolem 13. hodiny.

 

 

 

Důležité upozornění: 

- Ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit. Pokud není výslovně uvedeno jinak, v ceně výletu je  technický doprovod delegáta. Ceny výletů nezahrnují vstupy.
- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 28 osob

 

 

!!NEPROPÁSNĚTE AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ!!

 

Capri+ + Vesuv - muzeum v Herculaneu- Pompeje + Caserta

Cena: 3 920 Kč / 140 Eur