Mayské památky střední Ameriky

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Guatemala
Ubytování: Mayské památky střední Ameriky
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu dle itineráře v turistické třídě
letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
14× ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3 - 4
snídaně
stravu uvedenou v itineráři
dopravu klimatizovaným minibusem
program dle itineráře vč. uvedených vstupů
vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
komplexní pojištění vč. pojištění storna
zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje: stravu neuvedenou v itineráři
vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
povinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)
spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
příplatek za jednolůžkový pokoj 25.100 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
 

Popis zájezdu

Popis

16 dnů Mexiko
Guatemala City - Antigua - jezero Atitlan - Copan - Rio Dulce - Ceibal - Yaxha - Tikal
Minimální počet 8 osob
Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
Zájezd může být směřován opačně.

Program zájezdu

1. den

PRAHA – GUATEMALA CITY Odlet z Prahy do Guatemala City. Uvítání na letišti průvodcem America Tours, transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den

ANTIGUA Ráno odjezd do Antigui, nejdůležitějšího města koloniální Guatemaly. Město je unikátní kombinace památek, obnovených koloniálních budova nových budov v koloniálním stylu. Na hlavním náměstí uvidíme několik kostelů z různého období. Během prohlídky rovněž spatříme primitivní stavy, na kterých jsou tkány známé barevné textilie. Součástí prohlídky je i návštěva dílny, kde upravují nefrit do výjimečných šperků.

3. den

JEZERO ATITLAN Ráno odjedeme do Iximché, hlavního města Cackchiqueles, které bylo v roce 1960 vyhlášeno za národní kulturní památku. Pak budeme pokračovat k jezeru Atitlán, jednomu z nejkrásnějších jezer na světě. V jeho okolí je možné dotknout se toho pravého folklóru v Guatemale. Obyvatelé dvanácti okolních indiánských vesnic pochází z nejslavnějších místních národů.

4. den

QUETZALTENANGO Ráno se nalodíme na motorový člun, který nás převeze přes jezero a navštívíme jednu z dvanácti vesnic v okolí jezera. Členové místní komunita nám ukáží například tvorbu oněch barevných textilií. Odpoledne se přesuneme do Quetzaltenango, které je považováno za druhé nejdůležitější město v zemi. Opět zde uvidíme spojení moderní architektury s koloniální historií.

5. den

HUEHUETENANGO Dnes navštívíme Almolonga – tržiště, které je známé pro množství a rozmanitost ovoce a zeleniny, které se odtud vyváží do mnoha zemí Střední Ameriky. Pak budeme pokračovat v cestě návštěvou San Andrés Xecul, významným kostelem z 16. století s jasně žlutou fasádou. Následuje návštěva San Francisco El Alto, trhu s místními rukodělnými produkty. Odpoledne se přesuneme do Huehuetenango.

6. den

CUCHUMATANES Dopoledne navštívíme Todos Santos Cuchumatanes, jednu z nejoblíbenějších turistických destinací v Guatemale. Poté se přesuneme do Chichicastenango.

7. den

CHICHICASTENANGO Dnes navštívíme typický místní trh, největší a nejznámější v celé Guatemale. Rovněž budeme svědky podmanivého obřadu na schodech a v 400 let starém kostele Santo Tomas. Odpoledne se vrátíme do Guatemala City

8. den

SEMUC CHAMPEY, LANQUIN Brzo ráno se vydáme na cestu do Semuc Champey. Jde o přírodní památku – 300 metrů vysoký vápencový most přes řeku Cahabón. Na jeho vrcholu najdeme sedm jezírek s tyrkysově modrou vodou. Budeme pokračovat do Lanquinu, krásného a rozlehlého vápencového komplexu.

9. den

COPÁN Ráno se vydáme na hranice s Hondurasem a po nezbytných formalitách budeme pokračovat k archeologickému nalezišti Copán. Budeme mít dostatek času k prohlídce tohoto unikátního areálu s největší sbírkou mayských soch v celé Střední Americe.

10. den

QUIRIGUÁ Dnes navštívíme další mayskou památku Quiriguá, místo s několika mythologickými monumenty vytesanými v kameni. Odpoledne odjedeme směr Rio Dulce.

11. den

RIO DULCE Brzo ráno se vydáme na lodní výlet po Rio Dulce. Budeme plout po řece s mnoha ostrůvky, kde hnízdí tisíce vodních ptáků. V odpoledních hodinách se přesuneme do Flores, odkud budeme podnikat několik jednodenních výletů.

12. den

CEIBAL Výlet k Ceibal, archeologické památce ležící na kopci nad Rio de la Pasión. Toto mayské město patřilo k nejdůležitějším centrům mayské historie. Vzhledem k tvrdosti místního kamene, který odolal dešti, padajícím stromům i prorůstajícím kořenům, můžeme i dnes obdivovat galerii mayského umění.

13. den

YAXHÁ Dnešní výlet nás zavede na severovýchod jezera Yaxhá, ve stejnojmenné archeologické oblasti bylo v posledních 10 letech objeveno více než 1.400 památek, mimo jiné i téměř 30 metrů vysoká pyramida Temple. Závěrem dne ještě navštívíme Topoxté, centrum podobné Tulumu v Mexiku.

14. den

TIKAL Tento den se vrátíme v čase více než 2.000 let a navštívíme Národní park Tikal. Na nejrozsáhlejším archeologickém nalezišti na americkém kontinentu neustále pokračuje odkrývání památek. My jich budeme moci obdivovat nepřeberné množství. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Guatemala City.

15. den

GUATEMALA CITY – PRAHA Transfer na letiště a odlet do Prahy

16. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Mayské památky střední Ameriky
v cenách od 89 990 Kč