Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Guatemala
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha-Mexico City a Cancún-Praha vč. let. tax a poplatků cca 25 000 Kč, 16x ubytování v **/***hotelích (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 1x noční přejezd luxusním busem, veškerá doprava dle programu, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupy do národních parků, historických objektů a muzeí, fakultativní výlety, strava, vstupní a výstupní poplatek (cca 30 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 7 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč, pojištění storna letenky ze zdrav. důvodů 950 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
zobrazit 1 termín
Říjen 2020
 

Popis zájezdu

Popis

Domov Mayů i Aztéků, chrámové pyramidy v džungli, reliéfy Opeřeného hada, delfíni a manty v Pacifiku, bílé pláže a korálové útesy Karibiku, a navíc nezapomenutelná kuchyně a temperament Latinské Ameriky. Provází PhDr. Pavla Teichmanová.

Program zájezdu

1. den

přílet do MEXICO CITY - prohlídka hlavního města, prezidentský palác, katedrála, ruiny aztéckého TENOCHTITLANU, nejlepší muzeum mezoamerických kultur, starověké město bohů TEOTIHUACÁN se Sluneční a Měsíční pyramidou, chrám Svaté Panny Guadalupské, která byla v roce 1945 prohlášena Svatým stolcem patronkou a ochránkyní celé Ameriky, západ slunce na vrcholu Latinskoamerické věže, odpoledne přejezd pronajatým minibusem mexickými horami do Oaxaky

4. den

nejkrásnější koloniální město OAXACA DE JUAREZ, muzeum s poklady zapotéckých hrobek v klášteře Santo Domingo, zlatá Růžencová kaple, tajemné město Zapotéků a Mixtéku na stolové hoře MONTE ALBÁN, fakultativně jeden z nejstarších stromů Ameriky v EL TULE - dva až tři tisíce let starý cypřiš.

5. den

přejezd na pobřeží PACIFIKU - rybářský přístav PUERTO ANGEL, koupání a relaxace s ochutnávkou koktejlů a mořských plodů, fakultativně výlet na moře a do okolních rajských zátok s možností pozorování delfínů, mant a karet. Noční přejezd komfortním autobusem do CHIAPASU.

7. den

malebné indiánské i koloniální město SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS ve státě Chiapas se zářivě barevnou katedrálou a živým indiánským tržištěm, nejlepší nákupy indiánských suvenýrů, přejezd pronajatým minibusem do GUATEMALY.

9. den

PANAJACHEL – pestré městečko na březích kráterového jezera ATITLAN s působivými výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů, za příznivého počasí projížďka lodí po jezeře s návštěvou tradičních indiánských trhů v SANTIAGU DE ATITLÁN a nezapomenutelným setkáním s místním prapodivným božstvem Maximonem.

10. den

přejezd minibusem do HONDURASU, návštěva věhlasných ruin mayského města COPÁN s pozůstatky pyramid, teras, schodišť, náměstí, stél a soch mayskych panovníků. Přejezd do nejvýznamější mayské oblasti PETÉNU - živé turistické městečko FLORES na ostrůvku v jezeře Petén Itzá.

12. den

návštěva největší mayské lokality pod ochranou UNESCO TIKAL - město ukryté v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, zdejší pyramidové chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule. Návrat pronajatým minibusem do MEXIKA.

13. den

návrat pronajatým minibusem do MEXIKA, odpoledne výlet k pověstným modrým kaskádám AQUA AZUL s možností koupání či ochutnávkou výtečných místních ryb. Cestou ještě krátká zastávka u 35 m vysokého vodopádu MISOL HA s tajemnou jeskyní. Večer živé městečko PALENQUE, ubytování v hotelu.

14. den

prohlídka sugestivních mayských ruin PALENQUE v Lacandonském pralese - krajková architektura mayských chrámů, palác s observatoří, podzemní hrobka mayského vládce Pakala. Odpoledne přejezd minibusem do pirátského města CAMPECHE na břehu Mexického zálivu, které je od roku 1999 součástí kulturního dědictví UNESCO.

15. den

poloostrov YUCATÁN, návštěva mayských měst v džungli - Palác masek v KABAHU s bohatou ornamentální výzdobou, Čarodějova pyramida a Guvernérův palác v UXMALU, na závěr metropole YucatÁnu - velkolepé koloniální "město sisálu" MERIDA.

16. den

nejznámější mayská lokalita CHICHEN ITZÁ s Kukulkánovou pyramidou a největším hřištěm na pelotu, pradávné mayské studny CENOTY, západní pobřeží yucatanského poloostrova – ve stýtě Quintana Roo - koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku, relaxace na bílých plážích. Pro zájemce možnost návštěvy TULUMU - jediného mayského města ležícího na mořském pobřeží nebo koupání v CENOTECH - pradávných mayských studnách často ukrytých v krasové jeskyni.

18. den

odpoledne přesun na letiště CANCÚN, návrat do ČR.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů
v cenách od 63 880 Kč do 64 880 Kč