To nejlepší z Filipín + RÝŽOVÉ TERASY SVĚTA + PLÁŽE TROPICKÉHO RÁJE (letecky z P

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Filipíny
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha – Manila a zpět včetně letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
vnitrostátní zpáteční letenka Manila – ostrov Panglao včetně letištních tax
transfery letiště – hotely – letiště
9x ubytování ve 3* a 4* hotelech
9x snídaně
doprava po celou dobu zájezdu mimo využití místní přepravy
výlet lodí na ostrovy Virgin a Balicasag
oběd na výletě na Čokoládové hory
služby průvodce (mimo individuální volno)
služby místního průvodce (dle potřeby)
Cena nezahrnuje: vstupné na místě a spropitné
jízdné místní dopravou
fakultativní výlety
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 13 000 Kč
zobrazit 1 termín
Listopad 2024
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně jsou zajištěné na ubytování
v průběhu dne je vyhrazen čas na stravování v místních restauracích, stáncích, trzích či jídelnách zvaných Turu-Toro (doslova „Ukaž si na to, co chceš“)

Ubytování

ubytování je zajištěno ve 3* a 4 * hotelech ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastní koupelnou

Popis

Nekonečná rýžová pole, bílé pláže, nedotčená příroda… Objevíte nejstarší filipínský chrám i španělskou čtvrť Manily. Projdete se rýžovými terasami v Batadu či Banaue. Zjistíte, co skrývá Údolí ozvěn. Vyrazíte k sopečnému jezeru i Čokoládovým horám. Ochutnáte místní pokrmy. Odpočinete si u moře. Prožijte exotiku v každém okamžiku – dopřejte si tropický ráj Filipín!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy dle letového řádu.

2. den

Přílet do Manily a následné ubytování. Po cestě si dopřejeme odpočinek, abychom načerpali energii na další dny. Po příletu do Manily se přesuneme z letiště na hotel, ubytujeme se a odpočineme si po dlouhém letu. Hodinky si posuneme o sedm hodin dopředu.

3. den

Dnešek strávíme na ostrově Luzon. Čeká nás dobrodužná jízda džípy „měsíční krajinou“ a poté lehčí túra ke stále činnému vulkánu Mt. Pinatubo a stejnojmennému sopečnému jezeru. Od samého rána nás čeká dobrodružný den. Brzy ráno opustíme Manilu a vydáme se asi 120 kilometrů jihozápadním směrem na ostrov Luzon . Naším cílem bude aktivní vulkán Mt. Pinatubo . Dnes stále činná sopka způsobila v roce 1991 jednu z největších katastrof 20. století, když po zemětřesení začala nečekaně chrlit lávu, která smetla vše, co jí stálo v cestě. My se vydáme džípy na jízdu po téměř měsíční krajině plné pyroklastik a dozvíme se spoustu zajímavostí o světě, který zůstal v téměř neporušeném stavu navždy pohřben pod vrstvou vulkanického prachu. Džípy dojedeme až na parkoviště, odkud nás pak čeká lehčí túra na vrchol k sopečnému jezeru Pinatubo . Čeká nás přibližně sedm kilometrů dlouhá procházka v různě členitém terénu, občas budeme muset přejít i menší říčky, ale odměnou nám bude dechberoucí výhled na samotný kráter majestátní sopky zatopený vodou . Na břehu tohoto jezera si odpočineme a pak se vydáme nazpět k džípům, které nás dopraví do údolí, odkud pak přejedeme na ubytování do městečka Angeles .

4. den

Připravte si fotoaparáty, nedáte je z ruky… Vyrazíme prozkoumat krásy filipínských Kordiller. Cestou nás čekají jedinečná horská panoramata, rýžové terasy a půvabné vesničky.  Po snídani vyrazíme na delší přejezd tzv. Zig Zag cestou (někdy také nazývanou silnicí Kennon), která je vůbec nejvýše položenou cestou na území Filipín s nejvyšším bodem 2 255 metrů n. m. Tato cesta byla postavena Američany v roce 1903 a vede centrální částí Kordiller. Naším cílem bude město Banaue (UNESCO) , kde se nacházejí nejkrásnější rýžové terasy . Scenérie, které se nám budou cestou postupně otevírat, jsou opravdu nádherné. Hluboké propasti v kontrastu s téměř třítisícovými vrcholy , džungle a maličké vesničky  dělají z této trasy skutečně nezapomenutelný zážitek. Cestou nás čekají fotopauzy, při kterých pořídíme opravdu autentické a nezapomenutelné snímky.  Ubytování v hotelu a odpočinek.

5. den

Celodenní výlet do městečka Batad. Vychutnáme si úchvatnou vyhlídku i pohled na vesničku Bangaan. Projdeme se zákoutími Batadu až k nádhernému vodopádu Tappia .  Soukromý transfer s místním průvodcem nás ráno odveze na začátek dnešní úžasné pěší túry. Vydáme se do severního Luzonu do města  Batad (UNESCO) , které se nachází mimo civilizaci uprostřed rýžových teras . Jediným způsobem, jak se sem dostat, je jít pěšky, případně využít některý z místních jeepney. Do těchto míst nevede žádná oficiální silnice, ovšem po delší procházce se nám otevře dechberoucí pohled. Batad posazený uprostřed rýžových polí nám nabídne překrásná panoramata . Vyrazíme na stezku plnou scénických výhledů do okolí a ten nejhezčí z nich, nazývaný amfiteátr, nám nabídne dramatický výhled z horského sedla. Dechberoucí pohled se nám naskytne na malinkou vesničku Bangaan , schovanou v údolí mezi kopci. Pro svůj jedinečný vzhled se stala součástí světového kulturního dědictví UNESCO . Po obědě ve městě Batad se vydáme na krátkou náročnější procházku. Stezka vede krásným terénem, na jejímž konci se tyčí 21 metrů vysoký vodopád Tappia . Můžeme si zaplavat v chladivé vodě v jezírku pod vodopádem, opalovat se na skále a užívat si džungli kolem. Večer návrat na ubytování.

6. den

Poznáme horskou vesnici Sagada. Vyrazíme do jeskyně Sumaging, kde nebude chybět ani humor. Prohlédneme si Údolí ozvěn s unikátním pohřebištěm a osvěžíme se u vodopádu Bomod-ok. Vypravíme se do vesnice Sagada (UNESCO), usazené mezi horami. Hned po příjezdu se vydáme na vzrušující výpravu jeskyní Sumaging,  přezdívané také Velká jeskyně. Její obrovské části jsou plné skalních útvarů   s humornými názvy, např. Květák nebo Král Opona. Připravte se, že se namočíte, jelikož jeskyní teče místy řeka. Na dvouhodinovou cestu bude mít průvodce u sebe plynovou svítilnu, kterou nám posvítí na cestu. Méně dobrodružné povahy mohou dát přednost procházce městem.  Největší atrakce Sagady nás ale teprve čeká. Méně než půlhodinovou procházkou hřbitovem se dostaneme k  zavěšeným rakvím v Údolí ozvěn . Některé jsou zavěšené tak vysoko na skále, až se člověk podivuje, jak se tam mohly dostat. Zajímavosti a historii o pohřbívání se dozvíme od místního průvodce, bez kterého zde leckdo zabloudí.  Následně se vydáme na krátkou procházku terasami k  Velkému vodopádu nazývanému Bomod-ok , kde se osvěžíme. Cestou projdeme místními vesničkami, kde se můžeme blíže seznámit se životem zdejších obyvatel.  Odpoledne se soukromým transferem přesuneme na ubytování.

7. den

Při přejezdu přes centrální část Filipín do hlavního města si vychutnáme nádhernou přírodu i malebné vesničky. Po příjezdu do Manily vyrazíme na večerní prohlídku španělské části města. Po snídani se vydáme na delší přejezd, jehož cílem bude hlavní metropole Filipín Manila . Cestou budeme míjet mnoho krásných panoramat, nedotčenou přírodu i vesničky , kde žijí místní obyvatelé.  Po příjezdu do Manily se ubytujeme, krátce si odpočineme a vydáme se na večerní prohlídku města . Čeká nás španělská část  Manily Intramuros , násilně převzatá Španěly v 16. století. Z každého rohu opevněného města na nás bude dýchat historie. Projdeme se po hradbách a obranných zdech a načerpáme přátelskou atmosféru naprosto rozdílnou od shonu a zmatku ostatních částí Manily. Večer návrat na hotel.

8. den

Odletíme na sluncem zalitý ostrov Panglao, kde si odpočineme na písečných plážích. Kromě lenošení a osvěžení v moři si můžeme dopřát lodní výlety, šnorchlování či potápění. Po snídani v hotelu se přesuneme na letiště. Po skoro dvouhodinovém letu se ocitneme na ostrově Panglao patřící do ostrovní provincie Bohol.  Po přesunu na hotel nás čeká zasloužený exotický odpočinek . K tomu se nabízí hned několik pláží v okolí. Nejznámější je Alona Beach , která je proslulá především svým bohatým nočním životem. Zájemci mohou čas využít k lodním výletům po okolí, šnorchlování či potápění , k čemuž zdejší vody přímo lákají.  Ubytování v okolí pláže Dumaluan.

9. den

Dnes objevíme, co skrývá ostrov Bohol. Poznáme Čokoládové hory, majestátní kopce a vyrazíme na poloostrov Anda. Vychutnáme si jeho klidné zátoky a pláže vhodné pro odpočinek.  Místní průvodce nás ráno vyzvedne z hotelu a zaveze do středu ostrova Bohol , kde se nachází proslulé Čokoládové hory , spousta majestátních travnatých kopců táhnoucích se až k obzoru. Sami se přesvědčíte, že právem byly zařazeny na seznam památek UNESCO . Název kopce získaly díky travnaté vegetaci, která se v období sucha zbarví sluncem do hněda. Po krátké procházce nás místní průvodce vezme do své vesnice, kde společně poobědváme. Nasyceni nejen krásnými výhledy na kopce se vydáme dále na východ na poloostrov Anda . Přezdívá se mu „kolébka boholské civilizace“ díky významným prehistorickým nalezištím. Místo stále budí dojem, že se zde zastavil čas. Je to tedy perfektní zastávka pro odpočinek v soukromí na pláži v jedné z klidných zátok. Se zájemci fakultativně navštívíme místní jeskynní jezírko Cabagnow . Malé podzemní jezírko s průzračnou vodou, které je zároveň jeskyní se spoustou krápníků. Večer návrat na ubytování.

10. den

Tradiční loďkou se vypravíme na ostrovy Virgin a Balicasag. Kromě pestrých korálů tady při šnorchlování zahlédnete i velké želvy. Zájemci pak mohou navštívit vodní jeskyni a zkusit místní kuchyni. Místní průvodce nás po snídani vyzvedne z hotelu a nalodíme se na zdejší tradiční loď nazývanou bangkas  neboli jeepney moře. Naší první zastávkou bude Virgin Island , jehož okolí je spíše mělké, a tak zde můžeme najít spoustu hvězdic a jiných živočichů mělčin.  Následovat bude Balicasag Island , který je přímo stvořený pro šnorchlování či potápění . Jeho čistě křišťálová voda a neskutečně barevné korály pohladí po duši. V těchto vodách se také často vyskytují velké mořské želvy .  Po návratu a obědě můžeme se zájemci místní dopravou navštívit malou  vodní jeskyni Hinagdanan , která se také pyšní titulem památky UNESCO . V případě zájmu se večer s průvodcem vydáme na Alona Beach a vyzkoušíme místní kuchyni . Jednou z místních pochutin je známý balút  – vařené kachní vejce s částečně vyvinutými embryi, což zvládnou asi jen velice otrlí jedinci. Pro ostatní je v nabídce nepřeberné množství rýžových pokrmů .   Večer individuální přesun na ubytování.

11. den

Dopoledne se přesuneme na letiště Panglao, odkud místním spojem odletíme do Manily. Poté bude následovat let zpět do ČR. Po snídani se soukromým transferem přesuneme na letiště Panglao. Po dvouhodinovém letu se ocitneme zpět v Manile, kde nastoupíme na mezinárodní let s přestupem zpět do ČR .  

12. den

Přílet do Prahy dle letového řádu.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Filipín + RÝŽOVÉ TERASY SVĚTA + PLÁŽE TROPICKÉHO RÁJE (letecky z P
v cenách od 89 990 Kč