Relax na plážích Severního Kypru + ANTICKÝ SALAMIS + DIVOKÁ PŘÍRODA KARPASU (let

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Kypr Severokyperská turecká republika Famagusta
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha – Larnaka – Praha se všemi poplatky
kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště – hotel – letiště
doprava dle programu
7x ubytování ve 3* hotelu
7x polopenze
4x oběd v rámci výletů
služby průvodce (mimo individuální volno)
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
doporučené kapesné: cca 250 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 500 Kč
zobrazit 1 termín
Červen 2024
zobrazit 1 termín
Září 2024
 

Popis zájezdu

Stravování

polopenze v hotelu je podávána formou bufetu

Ubytování

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích

Popis

Dovolená, na kterou se nezapomíná, je tady. Čekají vás prosluněné písečné pláže a výhled z hradu svatého Hilariona v Kyrenii. Prohlédnete si antické památky města Salamis, gotickou mešitu v tajemné Famagustě i klášter Bellapais. Vyzkoušíte léčivý podzemní pramen a skvělou ostrovní kuchyni. Poznáte nespoutanou přírodu Karpasu… Dopřejte si odpočinek i skryté perly Severního Kypru!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg, max. délka jedné strany do 150 cm, součet tří stran do 250 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z ČR dle letového řádu, přílet na Kypr a ubytování. Po příletu na letiště v Larnace se objednaným transferem přesuneme na ubytování v blízkosti Kyrenie .  

2. den

Celodenní pohoda na krásných písečných plážích… Zájemci o aktivní odpočinek mohou využít čas k návštěvě Nikósie. V ostrovní metropoli poznáme tradiční kyperskou architekturu i skvosty gotiky. Dnes nás čeká volný den, který můžeme využít k odpočinku na pláži a koupání v moři. Čeká vás jemný bílý písek a azurové moře. Ponořte se do průzračné vody a nechte se unášet vlnami.  Kdo by přeci jen chtěl volný den strávit spíše poznáváním, může se vypravit za poznáním hlavního města Nikósie – Lefkósie . Seznámíme se s tradiční kyperskou architekturou a vychutnáme si zdejší pohodovou atmosféru. Během společné procházky se vydáme podél Benátských hradeb , uvidíme třeba  Famagustskou bránu  nebo Arcibiskupský palác . Prohlédneme si velkolepou Selimovu mešitu , která kdysi bývala katolickým kostelem a dnes se jedná o nejkrásnější ukázku gotické architektury na Kypru. Společně navštívíme také  Büyük Han , velký tradiční hostinec zbudovaný v osmanském stylu v bývalém karavanseráji .

3. den

Dnes vyrazíme za krásami severního Kypru. Prozkoumáme skryté perly Kyrenie. Vychutnáme si výhled z hradu sv. Hilariona a na závěr vyzkoušíme severokyperskou kuchyni v typické taverně. Po snídani se společně vydáme do přístavního města Kyrenia, které má půvabnou polohu na místě obklopeném mořem a skalnatými kopci. Zde společně zhlédneme středověkou pevnost a v místním muzeu se podíváme na nejstarší vrak obchodní lodi na světě z doby Alexandra I. Velikého . Po prohlídce města společně navštívíme  pohádkový hrad sv. Hilariona, vyrůstající ze strmé skály, který údajně inspiroval Walta Disneyho k vytvoření paláce zlé královny v klasické pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků . Ruiny a vysoké věže hradu nám nabídnou překrásné výhledy do okolí .  Odpoledne nás ještě čeká návštěva augustiniánského kláštera Bellapais, jehož historie sahá až do počátku 13. století. V klášterním komplexu ochutnáme speciality severokyperské kuchyně v jedné ze zdejších autentických taveren.

4. den

Zamíříme za pokladem východní části ostrova. Čeká nás starověké město Salamis s jeho antickými památkami. Odpoledne pak Famagusta, přezdívaná městem duchů.  Naší dnešní první zastávkou bude město Salamis, které ve starověku bývalo hlavním městem Kypru. Zde si prohlédneme zachovalý komplex antických památek (římské divadlo, lázně, starověké mozaiky, amfiteátr) a uvidíme také kostel sv. Barnabáše, v němž se údajně narodil patron Kypru, který na ostrově šířil křesťanství a později byl pro svou víru ukamenován. Odpoledne se vypravíme do Famagusty. V minulosti bylo toto místo oblíbenou destinací společenské smetánky, po invazi turecké armády v 70. letech však většina řeckého obyvatelstva uprchla, a tak se z dříve vyhlášeného letoviska stalo „město duchů“ . Společně se podíváme na místní Citadelu, do které William Shakespeare situoval své slavné drama Othello . Naší pozornosti neunikne ani mešita Lala Mustafa Pasha, která dříve bývala katedrálou a dodnes dominuje siluetě starého města. Projdeme se kolem Benátských hradeb a na závěr prohlídky nás čeká také procházka čtvrtí Varosha , která byla před tureckou invazí zdejším hlavním turistickým centrem.  Ve večerních hodinách návrat s průvodcem.

5. den

Další den plný odpočinku na slunných kyperských plážích je tady. Užijte si sladké nicnedělání a šumění moře. Dnes se připravte na odpočinek a relaxaci na jedné z nejkrásnějších pláží , které ostrov nabízí. Během dne si můžete dopřát občerstvení v některém z místních plážových barů a ochutnat tradiční kyperské speciality. Vyzkoušejte tradiční meze anebo skvělé jehněčí .

6. den

Vyrazíme na poloostrov Karpas, přírodní rezervaci v nejvýchodnější části Kypru. Zcela jistě zde potkáme divoké oslíky či kozy. Užijeme si nedotčenou krajinu, klidné pláže i bohatou historii. Přírodní rezervace Karpas je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Při prozkoumávání poloostrova uvidíme vzrostlé cypřiše , endemické orchideje , stáda divokých koz i oslů . První zastávka nás čeká v rybářské vesničce Bogaz , kde ochutnáme tradiční tureckou kávu a čaj.  Po občerstvení budeme pokračovat do vesnice Dipkarpaz , kde navzdory minulosti společně žijí turečtí i řečtí Kyperčané.  V klášteře Apostol Andreas můžeme vyzkoušet pramen léčivé vody , který vyvěrá pod klášterem. Voda má prý zkrášlující účinky a umí si poradit s očními obtížemi. Na závěr výletu si užijeme koupání na tzv. Zlaté pláži , kde na začátku léta kladou vejce mořské želvy.

7. den

Dnešek věnujeme poslední relaxaci na pláži. Budeme si vychutnávat drinky, procházky po pobřeží i skvělou kuchyni. Zájemci se mohou případně vydat na výlet do okolí. Poslední den na ostrově můžeme využít k relaxaci na plážích . Kdo má raději aktivní dovolenou, na místě je mnoho možností k výletům, kam je možné se vydat. Večer návrat zpět na ubytování.

8. den

Dnes nás čeká odlet zpět do ČR. Dle letového řádu se přesuneme objednaným transferem na letiště a odletíme zpět do ČR . 

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Relax na plážích Severního Kypru + ANTICKÝ SALAMIS + DIVOKÁ PŘÍRODA KARPASU (let
v cenách od 36 990 Kč