To nejlepší z Říma + FLORENCIE (letecky z Ostravy – Krakova)

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie Toskánsko Florencie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
leteckou přepravu Krakov (Katovice) – Řím – Krakov (Katovice)
doprava letiště – hotel – letiště
4x ubytování
4x snídaně
jízdné do Florencie
služby průvodce (mimo individuální volno)
tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
jízdné po Římě, Florencii
cestovní pojištění léčebných výloh
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 600 Kč
zobrazit 1 termín
Duben 2024
zobrazit 1 termín
Září 2024
zobrazit 1 termín
Říjen 2024
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování

hotel v blízkosti centra Říma
hotel je dostupný MHD či vlakem do centra města

Popis

Kouzlo antiky a renesance v jednom zájezdu! Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého si vychutnáte dvě italská města s naším fundovaným průvodcem. V Říme si zamilujete ruch velkoměsta ve stínu antických památek. Romantická Florencie vám nabídne ty nejkrásnější renesanční skvosty. Putujte s námi historií světa a objevte bohatství Říma a krásy Florencie během jediného zájezdu!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

Dospělý 600.00 Kč
Dítě 1.00 Kč
Student 200.00 Kč

Vatikánská muzea

Dospělý 900.00 Kč
Dítě 550.00 Kč
Student 550.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Přílet do Říma. Přílet do Říma, následné ubytování a dle času příletu možná procházka městem s průvodcem. Odjezd z Ostravy na letiště do Krakova či Katovic – odvoz je v ceně zájezdu : u vybraných termínů navíc  VIP vyzvednutí u domu . Přílet do  Věčného města – Říma (Fiumicino) , ubytování, organizační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možnost procházky Římem s průvodcem.

2. den

Prohlídka nejznámějších římských památek – Kolosea i Fora Romana, vhození mince do Fontány di Trevi či procházka po Španělských schodech. Prohlídku města zahájíme u Kolosea, Palatinu a   Fora Romana - kde se odehrávaly gladiátorské zápasy, dostatek času na prohlídku. Poté se vydáme se cestou římských fór - Césarovo fórum,   největší   Trajánovo fórum, novodobý památník Viktora Emanuela II., vstoupíme na Kapitol a pohlédneme na Forum Romanum. Vyhlídka na město kopulí. Poté budeme pokračovat Via del Corso  k nejslavnější fontáně -  Fontána di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém filmu Dolce Vita. Vhodíme si minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme procházkou po rušné obchodní třídě  Via Condotti  až ke Španělským schodům.

3. den

Ráno se vydáme poznávat krásy Florencie. Projdeme se náměstím Piazza della Signoria,  uvidíme dechberoucí dóm Santa Maria dell Fiore nebo kostel Santa Croce. Brzy ráno odjedeme rychlovlakem do Florencie. Podíváme se na jednu z nejhezčích renesančních budovu Palazzo Strozzi, projdeme přes most Ponte Santa Trinita k Palazzo Pitti a kostelu Santa Croce. Na Piazza della Signoria uvidíme známou Neptunovu Fontánu Bartolomea Ammannata. Prohlédneme si dům Dante Alighieriho a zhlédneme známá místa jako kostel Santa Maria Novella, či Ponte Vecchio. Na Piazza dell Doumo, v srdci Florencie, budeme obdivovat gotickou katedrálu s renesanční kupolí Santa Maria del Fiore -  Campanile di Giotto,  Battistero e Cupola di Brunelleschi.  Ve večerních hodinách návrat do Říma.

4. den

Dnes nás čeká návštěva Vatikánu, procházka Andělským mostem či zastávka u chrámu všech bohů - Pantheonu.  Ve  Vatikánu  bude prostor pro individuální volno či na prohlídku  Vatikánských muzeí  s freskovým cyklem od Michelangela - Stvoření světa,  Poslední soud, dále  Rafaelovy stanze ,  Egyptské muzeum ,  Etruské muzeum ,  Sál map  a další. Pak se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě - nám. sv. Petra  s nádhernou  Berniniho kolonádou. Vstoupíme do chrámu sv. Petra, kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu - dílo teprve 25 letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky. Vydáme se také  k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou je Andělský most  s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla,  jímž se projdeme a budeme pokračovat na kouzelné barokní náměstí - Piazza Navona  s  Fontánou čtyř řek od Berniniho či kostelem sv. Agnese in Agone. Prohlídku v tento den zakončíme u nejzachovalejší antické památky Říma Pantheonu. .

5. den

Návrat do Ostravy. Po snídani dle letového řádu program s průvodcem v Římě nebo  odjezd transferem na letiště, návrat do Katovic nebo Krakova, svoz do Ostravy.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené To nejlepší z Říma + FLORENCIE (letecky z Ostravy – Krakova)
v cenách od 16 990 Kč do 25 990 Kč