Klasická Antarktida

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Antarktida Antarktický poloostrov
Strava: Plná penze
Doprava: Vlastní

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Plná penze
Doprava: Vlastní
Cena zahrnuje: plavbu ve zvolené kabině na lodi Ushuaia
cena zahrnuje osobu ve dvoulůžkové kabině
celodenní stravování během plavby na lodi Ushuaia
káva a čaj dostupné během celé plavby
exkurze na pevninu a další aktivity na zodiacích
odborné přednášky lektory
přístavní taxy a servisní poplatky
rozsáhlý předodjezdový informační materiál
podrobný lodní deník po plavbě
Cena nezahrnuje: doprava do místa nalodění, ubytování před/po plavbě
transfery do přístavu
komplexní cestovní pojištění
osobní výdaje na palubě (nápoje, telekomunikační poplatky)
spropitné pro posádku
zobrazit 2 termíny
Listopad 2019
zobrazit 2 termíny
Prosinec 2019
zobrazit 1 termín
Únor 2020
zobrazit 2 termíny
Březen 2020
zobrazit 1 termín
Listopad 2020
zobrazit 2 termíny
Prosinec 2020
zobrazit 1 termín
Leden 2021
zobrazit 1 termín
Únor 2021
zobrazit 1 termín
Březen 2021
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně, obědy, večeře

Ubytování

Ushuaia

Třída: INSb Ice Class C
Délka: 84 metrů
Šířka: 15.5 metrů
Ponor: 5,5 metrů
Počet palub. 5
Tonáž: 2923 GRT
Postavena: 1970, kompletní přestavba
Kapacita: 84 osob max. (41 kabin)
Motory: 2 ALCO 1600hp každý motor
Rychlost: 14 uzlů max.; 12 uzlů plavba
Vlajka/Domovský přístav: Komorské strovy/ Toledo,Ohio, USA
Napětí v zásuvkách. 110 V, 60Hz

Plavidlo má 41 kabin s příslušenstvím, z toho 5 čtyřlůžkové apartmány, 39 dvoulůžkových kabin a 10 superior kabin. Dále na palubě najdete restauraci/přednáškovou místnost, knihovnu, obchod, pozorovací místnost s barem a mnoho míst na palubě vhodných pro pozorování. Ve výbavě je také 7 zodiaků.

Doprava

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis

Expediční plavba na trase Ushuaia - Falklandské ostrovy - Jižní Orkneje - Jižní Georgie - Antarktický poloostrov Jižních Shetlandských ostrovů.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

Program zájezdu

1. den

Odpoledne proběhne nalodění na plavidlo Ushuaia, kde Vás přivítá expediční a odborný personál a poté vyplujeme slavným Beagle Channel a podél FitzRoy a Parker King.

2. den

Přeplutí Drakeova průlivu - ten byl pojmenován po slavném badateli - Sir Francis Drakeovi, který zde proplul v roce 1578. Tento průliv také odděluje hranici Antarktické konvergence - biologická hranice, kde ledová polární voda klesá pod teplejší severní vodu. To vytváří bohatý zdroj potravy pro místní biodiverzitu. Lektoři Antarpply Expeditions plně zahájí program přednášek a budou na palubě k dispozici a nápomocni s identifikací všech mořských ptáků. Díky politice otevřeného můstku máte příležitost sledovat lodní důstojníky při navigaci na kapitánském můstku a pozorovat velryby. Jakmile zahlédneme první ledovce a zasněžené vrcholy, bude to značit, že se blížíme k Jižním Shetlandám. Ty tvoří skupina 20 ostrovů a ostrůvků, které první spatřil kapitán William Smith v roce 1819. V případě příznivých podmínek v Drakeově průlivu zažijete již během třetího dne plavby první setkání s tučňáky a tuleni.

3. den

viz 2.den

4. den

Jižní Shetlandy jsou domovem rozsáhlých hnízdišť tučňáků. Tučňáci uzdičkoví a žlutorozí, racci jižní, kormoráni modroocí, rybáci jižní a buřňáci obrovští a pláže obývané lachtany antarktickými a rypouši sloními činí každý den strávený na těchto ostrovech nezapomenutelným zážitkem. Dále proplujeme úzkým průlivem do zatopené kaldery ostrova Deception. Na probádání úchvatné krajiny Antarktického poloostrova, nedotčené zasněžené pustiny s ledem, horami a průlivy, a neuvěřitelně pestré divočiny budete mít spoustu času. Kromě tučňáků a mořských ptáků je možné spatřit lachtany Wedellové, krabožravé a leopardí a také kosatky, keporkaky a plejtváky. V závislosti na stavu ledu poplujeme jednou z nejkrásnějších cest: Gerlache Strait, Neumayer Channel a Lemaire Channel. Jakmile budou ledovcové vody Antarctic Sound za námi, navštívíme kolonie uspěchaných tučňáků kroužkových a kormoránů modrookých na ostrově Paulet. Dalšími zastávkami mohou být Paradise Bay, Melchior Island, Cuverville Island, Portal Point, Neko Harbour, Pléneau Island a za dobrých ledových podmínek se zastavíme na ostrově Petermann, abychom se podívali na nejjižnější kolonii tučňáka oslího, nebo navštívíme další úchvatná místa včetně některých z mnoha vědeckých výzkumných stanic.

5. den

viz 4.den

6. den

viz 4.den

7. den

viz 4.den

8. den

Opustíme Antarktidu a vydáme se směrem na sever Draekovým průlivem. Můžete se připojit k přednáškám našich odborných lektorů, případně pozorovat mořské ptáky a velryby. Cestou zpět do Ushuaia využijte možnost odpočinku a reflexe nabitých zážitků předchozích dnů.

9. den

viz 8.den

10. den

Příjezd do Ushuaia a po snídani vylodění.

 

→ Přejít na 13 termínů dovolené Klasická Antarktida
v cenách od 116 000 Kč do 211 000 Kč