To nejlepší z Madeiry + KVĚTINOVÝ FESTIVAL (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko Madeira Funchal
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha - Funchal - Praha se všemi poplatky
kabinové a odbavované zavazadlo
7x ubytování v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích
7x snídaně
transfer letiště - hotel - letiště
transfer na všechny výlety uvedené v programu
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje: vstupné na místě
cestovní pojištění
případné přesuny veřejnou dopravou
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 000 Kč
zobrazit 1 termín
Duben 2020
 

Popis zájezdu

Popis

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době velkého svátku květin. Shledáte místa, jejichž rozmanitá krása bere dech. Uvidíte typické domky s doškovými střechami, ochutnáte místní rum a navštívíte i Údolí jeptišek. Zažijte s námi fantastickou atmosféru květinového festivalu a objevte čarokrásnou Madeiru!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování

Během výletů se zastavuje na oběd v restauracích vytipovaných průvodcem a okoštujete tak tradiční madeirskou kuchyni
Na večeři doporučí průvodce speciality v okolních restauracích.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Funchalu, hlavního města Madeiry, poté transfer na hotel umístěný v jeho okrajové části, zvané Lido (doba transferu cca 35 minut).

2. den

Prohlídka Funchalu, zahrada orchidejí, výlet do údolí jeptišek a ochutnávka tradičního špízu Espetada. Místním autobusem nebo taxíkem pojedeme do centra města, navštívíme katedrálu Se, radniční náměstí, ve  vinařství Oliveiras okoštujeme madeirské víno a na tržnici zase ochutnáme několik druhů exotického ovoce . Poté pěšky (popř. taxíkem) vyrazíme do kopce (20 minut) na vyhlídku Boa Vista. Nachází se zde netradiční  zahrada orchidejí obrostlá mnoha exotickými květinami  (vstup 2,5 €).  Odpoledne výjezd na vyhlídku do Údolí jeptišek , ochutnávka místních kaštanových specialit (likér, chléb, koláč). Cestou poobědváme v tradiční restauraci, kde dělají pouze masové špízy - národní jídlo Espetada .

3. den

Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova . Dnes se seznámíme se západní částí Madeiry, kde se nad modrým Atlantikem tyčí ty nejvyšší útesy celého ostrova.Nejprve zamíříme  přes průsmyk Encumeada na náhorní plošinu Paul da Serra . Touto plání, v níž budeme často projíždět hustými mraky a vzápětí nad námi zase vykoukne azurově modré nebe, budeme směřovat až do pohádkového lesa Fanal. Zde se projdeme mezi nejstaršími vavříny na ostrově. Krásnými horskými scenériemi sjedeme  do malebného Porto Moniz,  kde bude dostatek času na oběd a pro otužilce i úžasné koupání ve skalních lávových jezírcích. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s mnoha vodopády, zastávka u vodopádu Nevěstin závoj, na závěr zavítáme do rybářské  vesnice Camara de Lobos,  která je proslulá výrobou lodí. Odtud možnost pěší procházky do Funchalu (cca 1.5 hodiny podél pobřeží).

4. den

Celodenní výlet za poznáním východní části ostrova . Nejprve vyjedeme na třetí nejvyšší horu Madeiry,  Pico do Areeiro – 1818 metrů, odkud se otevírá úchvatný pohled na nejvyšší horu, okolní masívy a údolí . Lesní krajinou sjedeme do  Ribeiro Frio , kde jsou sádky pstruhů a možnost 45minutové procházky přes starý vavřínový les na krásnou vyhlídku Balcones. Později nás bude čekat návštěva malebné vesnice Porto da Cruz , rozkládající se na úpatí strmých svahů, která je známá výrobou pálenky z cukrové třtiny, procházka podél pobřeží. Vyhlídka na nejvýchodnějším mysu ostrova, Ponta de Sao Lourenco , kde začíná naprostý kontrast k dosud zelené Madeiře, a to polopouštní krajina . Poslední panoramata nás čekají na  mysu Garajau , kde se na útesech nad krásnou pláží tyčí  socha Ježíše  jako v Riu.

5. den

Pobřežní trek do Porto da Cruz Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde. Ve stráních nad  městečkem Machico  se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla  Boca do Risco . Odtud již vede udržovaná  pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz.  Některá místa zde jsou exponovaná, ale zvládají to i lidé trpící závratí. Tuto fantastickou túru zakončíme  degustací rumu, výborným obědem  (vyhlášená je zde chobotnice). Pokud byste si na trek netroufali, náš autobus vás zaveze přímo do Porto da Cruz a budete tak mít více času na koupání. ČAS: 4 hodiny / DÉLKA: 11 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: 150 metrů při výstupu, zanedbatelné při sestupu

6. den

Poznávání severní části ostrova. Ráno posedíme v kavárně s výhledem na runway, kde můžeme u portugalského koňaku pozorovat dramatická přistání letadel. Přesun na severní pobřeží  do Santany, proslulé typickými domky s doškovými střechami . Bude následovat  průjezd nedotčenou přírodou minimálně navštěvovanou turisty, hodinová pobřežní procházka do Sao Cristovao,  a relax v hospůdce s úžasným výhledem na severní pobřeží a oceán. Pokračujeme do malebné vesnice Sao Vicente a cestou zpět zastávka v proslulé Taverna poncha (vezměte si s sebou své vizitky :)).

7. den

Půldenní volno a květinový pochod. Půldenní volno, které můžete využít k samostatnému objevování okolí, nákupů suvenýrů, případně relaxovat a sbírat síly na proslulý květinový průvod ,  který začíná ve čtyři hodiny odpoledne a v němž mají zastoupení téměř všechny vesnice na ostrově. Pestrobarevné květinové obleky, alegorické vozy, zpěv - to vše proudí přibližně 2 hodiny podél pobřeží asi tříkilometrovým špalírem turistů. Fantastická podívaná. Kromě zmíněného průvodu se v tomto týdnu koná ve Funchalu více květinových akcí, ulice a hotely jsou vyzdobeny živými květy a vůně Madeiry je o to intenzivnější.

8. den

Dnes se rozloučíme s tímto nádherným ostrovem uprostřed Atlantiku. Dopoledne můžete zavítat do  Botanické zahrady  (5,5 €), některého z muzeí nebo můžete vyjet lanovkou (16 €) na kopec Monte (580 metrů), kde lze navštívit kostel s ostatky Karla I. a Tropickou zahradu (vstup 12,5 €).  Dolů se můžete svézt na tradičních proutěných saních .  Zájemci mohou ještě absolvovat tříhodinový fakultativní výlet motorovými čluny na otevřené moře, kdy vám garantují, že  uvidíte delfíny nebo velryby . Na pobřeží má tato firma bývalé lovce velryb, kteří skenují pobřeží speciálními dalekohledy a navádějí čluny přímo ke kytovcům (platba výletu průvodci na místě 49,5 €/os. - pokud si budete chtít mezi těmito úžasnými tvory i zaplavat 68 € /os.). Odpoledne odjezd na letiště a návrat do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Madeiry + KVĚTINOVÝ FESTIVAL (letecky z Prahy)
v cenách od 31 990 Kč