Prodloužený víkend v Dolním Slezsku

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Polsko Slezsko Wroclaw
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu do Polska klimatizovaným autobusem s WC, video
2x ubytování v hotelu
2x polopenze (snídaně, večeře)
průvodce
Cena nezahrnuje: vstupné
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
 

Popis zájezdu

Popis

DUSZNIKI – KLODZKO – SOVÍ HORY – SWIDNICA - ZÁMEK KSIAZ - WROCLAW

Stravování

2x polopenze (snídaně, večeře)

Ubytování

2x ubytování v hotelu

Doprava

TRASA - Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Přerov, (Zlín, Kroměříž)


PŘÍPLATKY ZA SVOZY: z nástupních míst - Kroměříž, Zlín - 350 Kč/os.


Svozy mohou být zajištěny autobusem, mikrobusem nebo osobním autem dle počtu přihlášených osob. V případě menšího počtu osob z odjezdového místa je CK oprávněna svoz zrušit a klienti budou informováni o možnosti nejbližšího nástupního místa. Zrušení svozu není důvodem ke stornování celého zájezdu.

Program zájezdu

1. den

DUSZNIKI – KLODZKO – SOVÍ HORY - odjezd v časných ranních hodinách přes Náchod do Polska, dopoledne návštěva lázeňského městečka Duszniki proslaveného pobyty Frederika Chopina, procházka v centru lázní, možnost návštěvy unikátní historické papírny s muzeem, kolem poledne přejezd do starobylého Klodzka, kterému dominuje pevnost nad městem - procházka historickým centrem města se středověkým mostem připomínajícím Karlův most v Praze, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde je pohřben Arnošt z Pardubic, volno, pozdě odpoledne odjezd do přírodního parku Soví hory, které jsou známé z 2.světové války vybudovanými podzemními továrnami – možnost návštěvy komplexu Osowka, které nechával budovat Adolf Hitler jako svůj hlavní stan v jižním Polsku, večer ubytování, večeře, nocleh.

2. den

SWIDNICA - ZÁMEK KSIAZ - snídaně, dopoledne návštěva starobylého města Swidnica, rodiště 3.manželky Karla IV. Anny Svídnické – prohlídka historického centra s hlavním náměstím, katedrála Sv.Stanislava, evangelický kostel Míru – unikátní dřevěná stavba s ojedinělou a dech beroucí výzdobou /zapsáno na Seznam UNESCO/, kolem poledne odjezd k návštěvě zámku Ksiaz – procházka parkem, možnost návštěvy unikátních stájí a hřebčína, prohlídka areálu velkolepého zámku s podzemními chodbami a vyhlídkovými terasami, večer návrat na ubytování, večeře, nocleh.

3. den

WROCLAW - snídaně, dopoledne příjezd do Wroclawi - kulturní metropole Dolního Slezska - polských Benátek, města založeného českým knížetem Vratislavem – prohlídka historických památek města – Tumský ostrov s katedrálou sv.Jana Křtitele a dalšími církevními stavbami, centrum města, hlavní náměstí s velkolepou budovou radnice a honosnými měšťanskými domy, budova starobylé univerzity s možností návštěvy bohatě zdobených interiérů /Aula Leopoldina, Oratorium Marianum/ a vyhlídkovou věží, gotické kostely sv.Alžběty a Maří Magdalény, tržnice, divadlo, burza a další památky, k večeru odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Prodloužený víkend v Dolním Slezsku
v cenách od 3 500 Kč