Za Mayi do Guatemaly, Belize a do Hondurasu 2019

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Guatemala
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Guatemala City včetně všech poplatků, místní dopravu, 11x turistický hotel, 2x chatka, služby průvodce, informační materiály a komplexní pojištění K5- (komplexní pojištění bez pojistky storna)
Cena nezahrnuje: vstupní a výstupní poplatky do Guatemaly, Belize a Hondurasu (celkem 30 USD), pojištění storna, vstupné (60 USD)
6.600 CZK - jednolůžkový pokoj
450 CZK - registrace ESTA
1.725 CZK - navýšení pojištění na K5SS (Z2) - pojištění storna do 60 000 CZK
zobrazit 2 termíny
Listopad 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. S výběrem jídla a restaurací vám ochotně poradí průvodce. Jídlo v Guatemale, Belize a Hondurasu je relativně levné, proto se budete moci bez problémů stravovat v místních restauracích, u stánků a kupovat si potraviny na tržnicích či v obchodech. Tradičním místním pokrmem jsou kukuřičné placky (tortillas – čti tortijas) plněné masem a zeleninou, opékané, zapékané, smažené… Dále různé omáčky a "guláše" s přílohou z rýže a fazolí a vynikající polévky (kuřecí, dršťková, z plodů moře…). Vše si můžete dochutit pikantní salsou.
K snídaním si můžete koupit sladké pečivo nebo si objednat vajíčka na různé způsoby.
Samozřejmě se také můžete stravovat v turistických restauracích, jejichž nabídka zahrnuje také smažená kuřata, hranolky, pizzy...
Nealkoholické nápoje se v navštívených státech prodávají doslova na každém rohu, prodej alkoholických nápojů je podmíněn speciální licencí. Běžně dostupná jsou piva ve třetinkách ve skle a v plechu, a vynikající středoamerické rumy. Pití alkoholických nápojů je na veřejnosti zakázáno.
Upozorňujeme klienty, že do Guatemaly je přísný zákaz dovážet jakékoliv masné a mléčné výrobky a čerstvou zeleninu a ovoce. S sebou si přibalte pouze musli tyčinky nebo sušenky.
Voda: Raději nepijte vodu z neznámých zdrojů – voda z vodovodů není pitná. Doporučujeme kupovat pouze nápoje v uzavřených plastikových lahvích s neporušeným uzávěrem.
Jídlo: Na ulici si jídlo vybírejte pečlivě. Jezte dostatečně tepelně upravená a čerstvá jídla, vyhněte se salátům, nevařenému masu a rybám. Mléko nemusí být vždy pasterizováno, ale jogurty bývají hygienicky nezávadné. Ovoce a zeleninu si před požitím raději důkladně omyjte nebo oloupejte.

Orientační ceny potravin a jídla v USD:
Jídlo u stánku 3 – 4
Jídlo v restauraci 6 – 10
Balená voda 1,5 litru 1,5
CocaCola 0,5 litru 1
Pivo v obchodě 0,33 1
Pivo v restauraci 0,33 2 – 3
Káva v restauraci 1 – 2

Doprava

V Guatemale a Hondurasu pronajatým mikrobusem s místním řidičem. Po Belize veřejným autobusem při přejezdu do letovista Placencia. Dále absolvujeme několik lodních výletů a přesunů, např po jezeře Atitlán, cestu do Livingstonu a dále z Livingstonu do Río Dulce.

Popis

Guatemala a Belize jsou státy, kde dodnes mezi ruinami slavných mayských města jako jeTikal či Copán přežívá mayská kultura ve vesničkách uprostřed džungle, na březích jezer, v řídce osídlených horách. Navíc krásná a divoká příroda, tyrkysová jezírka, teplé moře s korálovými útesy a lidé dosud ještě příliš nedotčení civilizací.

Pojištění: zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu zahrnuje základní léčebné a úrazové pojištění bez pojištění storna K5-.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5-; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

CK GEOPS nabízí svým zákazníkům navýšení na komplexní pojištění K5SS s plněním storna do 60 000 Kč za příplatek.

Ubytování

11x turistický hotel latinsko-amerického standardu, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x nocleh v chatce

Program zájezdu

1. den

1.-2.den: letecký přesun do GUATEMALA CITY, bývalá středoamerická metropole ANTIGUA (UNESCO), zničená v 18. století zemětřesením, ruiny historických kostelů, klášterů a paláců, možnost výstupu na sopku Pacaya (2 552 m)

3. den

3.-4.den: cesta do vesnice PANAJACHEL na břehu magického jezera Atitlán obklopeného činnými sopkami San Pedro, Tolimán a Atitlán, vyhlídka Sololá s nádhernými pohledy na jezero, celodenní plavba do indiánských komunit Santiago Atitlán (dům s mayským bohem Maximónem, koloniální kostel) a San Juan

5. den

5.-7.den: poutní vesnice Chichicastenango, největší tradiční mayské trhy , kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj, cesta do řídce osídlených horských oblastí střední Guatemaly - regionu Alta Verapaz , kávové a kardamomové plantáže, impozantní 300 m dlouhý přírodní vápencový most Semuc Champey na řece Cahabon, průzračná tyrkysová jezírka s možností koupání, dobrodružná prohlídka jeskyně, přesun do malebného ostrovního městečka FLORES na jezeře Petén Itzá

8. den

8.-9.den: slavné mayské město TIKAL (UNESCO) ukryté v hloubi Peténského pralesa, 70 m vysoké chrámy, Templo IV s vyhlídkou nad korunami husté vegetace, zbytky obřadních staveb z dob před Kristem, mayské pyramidy z vrcholného období (možnost návštěvy s místním průvodcem na východ slunce), přesun do sousední Belize (bývalý Britský Honduras), návštěva mayských ruin Cahal Pech , cesta přes hlavní město BELMOPAN až na pobřeží Karibiku

10. den

10.-11.den: odpočinek a koupání ve vyhlášeném letovisku PLACENCIA , možnost šnorchlování na nedalekých korálových útesech a ostrůvcích, plavby na katamaránu nebo výletu mezi mangrovníky v laguně Placencia, cesta podél pobřeží do přístavu PUNTA GORDA, plavba zpět do Guatemaly přes zátoku Amatique , cesta do černošského městečka LIVINGSTONE , setkání s etnikem Garifuna, potomky otroků z ostrova San Vicente

12. den

12.-15.den: plavba člunem soutěskou řeky Dulce , přes rozlehlé El Golfete až k jezeru Izabal a pevnosti San Felipe u městečka Río Dulce, cesta do hor s úžasnými výhledy na guatemalsko-honduraské pomezí, přechod hranic do pitoreskní vesnice COPÁN RUINAS, prohlídka slavného mayského města COPÁN (UNESCO), jaguáří schodiště, bohatá sochařská výzdoba a stély, přírodní stezky džunglí, papouščí ráj, Muzeum skulptur, chrám Rosalila, cesta do GUATEMALA CITY, odlet, návrat do ČR.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Za Mayi do Guatemaly, Belize a do Hondurasu 2019
v cenách od 53 990 Kč