Japonsko

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Japonsko

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava:
Doprava:
Cena zahrnuje: veškerou společnou dopravu na místě
15x ubytování v hotelu
vstupy uvedené v programu
průvodce
pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje: letenku v ceně od cca 20.000 Kč (včetně tax)
zobrazit 1 termín
Listopad 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Japonsko je zemí mnohoznačnou, plnou kontrastů, kde vedle sebe stojí starobylé chrámy a skleněné mrakodrapy, pivo se pije stejně často jako zelený čaj a na ulici se míjí kravaťáci v oblecích s dívkami v kimonech. Pojďte s námi tuto krásnou zemi nejen poznat, ale především prožít. Projedeme Japonsko od severu Honšú až na jih Kjúšú a to v jednom z nejkrásnějších období roku, kdy na sebe Japonsko bere pestrý podzimní háv. Vedle pulzujícího Tokia navštívíme oblast hor a velkolepých chrámů Nikkó, projdeme se po Tókaidó, nejfrekventovanější cestě středověkého Japonska a podíváme se na jeden z nejkrásnějších hradů Himedži. Projedeme Hirošimu a „bránu Japonska“ Nagasaki, kterou poznáme ze zcela jiného úhlu, než jakým se zapsala do paměti většiny lidstva. Na jihu Kjúšú zavítáme na tajemný ostrov Jakušimu, do světa tisíciletých cedrů a bizardních lesních útvarů, které jako by vypadly z říše pohádek, a v závěru naší výpravy vás vezmeme do Ósaky známé výborným jídlem, neony a srdečnými lidmi, buddhistické Nary, kde se po ulicích volně toulají krotcí jelínci, a starobylého Kjóta, města nespočtu chrámů, tradičních zahrad, paláců i uliček s červenými lucernami, kde je ještě dnes možné spatřit gejši.

Program: 1. Přílet do Tokia, dle času večerní prohlídka města.

2. TOKIO, návštěva rybího tržiště, procházka po slavném bulváru Ginza, prohlídka tradiční čtvrti Asakusa s chrámem Sensódži a Hromovou branou, mrakodrapová čtvrť Šindžuku a večer návštěva zábavní čtvrti Kabukičó, kde i nemožné je možným.

3.–4.Přejedeme do NIKKÓ  , kde nás kromě nenáročného treku po japonských Alpách čeká i prohlídka chrámového komplexu Tóšógú, kde je pohřbený jeden ze tří sjednotitelů Japonska, Tokugawa Iejasu a další členové jeho rodiny, a který je výjimečný nejen svojí zdobností a historií, ale i malebnou polohou v cedrových lesích.

5. Přejezd do Nagoji, odkud vyrazíme na procházku po NAKASENDÓ, jednom z nejzachovalejších úseků cesty Tókaidó, po níž v Japonsku po staletí proudil obchod mezi Edem (dnešním Tokiem) a Kjótem. Horská stezka se vine mezi dvěma malebnými poštovními městečky, Magome a Cumago.

6. Ráno začneme brzy přejezdem k jednomu z nejkrásnějších japonských hradů HIMEDŽI  , někdy také nazývaným Bílá volavka, který je znám svojí skvostnou architekturou a rozlehlými zahradami. Odpoledne pak budeme pokračovat v naší cestě do Hirošimy, kde navštívíme muzeum atomové bomby,Mírový park a ruiny Průmyslového paláce .

7. Z Hirošimy vyrazíme na nedaleký ostrůvek MIJADŽIMA, kde nás čeká chrám na vodě Icukušima se slavnou plavoucí bránou torii. Vystoupáme (zájemci mohou vyjet lanovkou) na horu Misen, s úžasným výhledem a buddhistickým chrámem na vrcholu. Večer přejezd do Nagasaki.

8. NAGASAKI, brána do Japonska, kde se po staletí střetávaly s cizí kultury s kulturou japonskou. Čeká nás čínská čtvrť a Konfuciův chrám, holandská obchodní faktorie Dedžima, anglické zahrady i nejstarší křesťanský kostel v Japonsku. Večer přejezd do Kagošimy.

9.–11. Brzy ráno přejezd na ostrov JAKUŠIMA  . Vydáme se do nitra místních hor, kde budeme putovat panenskou přírodou k tisíciletým cedrům bizardních tvarů, jež po setmění připomínají lesní duchy. Poslední den přejezd trajektem zpátky na Honšú.

12.–14. Přejezd do KJÓTA , návštěva nejkrásnějších památek bývalého císařského města. Zlatý a Stříbrný pavilon, palác šógunů Nidžó, monumentální i méně známé buddhistické chrámy Východních hor, svatyně Fušimi Inari s tisíci rumělkovými bránami torii a chrám Tófukudži. Navštívíme také tržiště Nišiki a projdeme se malebnými uličkami. Pro zájemce možnost shlédnout v zábavní čtvrti Gion vystoupení tradičních umění.

15. Návštěva NARY  . Prohlídka rozlehlého parku s krotkými jelínky a největší dřevenou stavbou na světě chrámem Tódaidži s Velkým Buddhou. Dále architektonicky vytříbená zahrada Isuien, dle zájmu možnost návštěvy dalších zahrad, chrámů a svatyní, popř. výšlap na horu Wakajama.

16. ÓSAKA, svérázné velkoměsto, kde navštívíme Ósacký hrad, undergroundovou čtvrť Šinsekai, futuristický mrakodrap Sky Building a neonovou čtvrť zábavy a jídla Nambu.

17. Dle času odletu prohlídka ósackého akvária, popř. dalších méně známých zajímavostí. Transfer na letiště, přílet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Japonsko
v cenách od 49 800 Kč