Leonardo da Vinci v Paříži

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Přílety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha - Paříž a zpět, včetně letištních tax
palubní zavazadlo (max 8 kg)
transfery autokarem v Paříži (letiště - hotel - letiště)
3x nocleh v hotelu 3*
3x snídaně
služby průvodce
Cena nezahrnuje: zavazadlo k odbavení (je možné doobjednat
místní dopravu
zobrazit 2 termíny
Listopad 2019
 

Popis zájezdu

Před pěti sty lety zemřel ve Francii génius italské renesance Leonardo da Vinci, malíř, sochař, kreslíř, architekt, badatel a vynálezce. Jako důstojnou vzpomínku chystá Muzeum Louvre dosud největší výstavu jeho malířské a kreslířské tvorby. Do Paříže by měla být z Evropy a Ameriky zapůjčena většina jeho obrazů a velký soubor kreseb, včetně děl z majetku anglické královny. Půjde o nejvýznamnější výstavní akci roku 2019 v celém světě.

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč. Musíme upozornit, že provádění přímo na výstavách není v Paříži možné. Zájemci dostanou informaci k výstavě vždy před návštěvou každé z expozic s upozorněním na díla, kterým by měli věnovat největší pozornost.

Program zájezdu

0. den

1. den: Ráno odlet z Prahy do Paříže, ubytování v hotelu. Odpoledne návštěva CENTRE POMPIDOU a souborné výstavy malíře FRANCISE BACONA, proslulého anglického expresivního figuralisty, jehož obrazy se prodávají za desítky miliónů dolarů. Za svůj vzor považoval Velázquezův realistický portrét papeže Inocence X. a ukřižovaného Krista od Grünewalda, mistrovské dílo exprese. Do konce života rád navštěvoval kasina a miloval ruletu. Zbožňoval ta prostředí díky vyhraněným lidským emocím, absolutní nadšení i absolutní zklamání. Druhým místem inspirace se mu stala hospoda. V tom nezapřel, že byl rodák z irského Dublinu, byť se tu narodil anglickým rodičům. Noc v hotelu v Paříži. 2. den: Celodenní návštěva Muzea Louvre s výstavou LEONARDO DA VINCI. 3. den: Dopoledne návštěva MUSÉE D´ORSAY s expozicí věnovanou francouzskému umění druhé poloviny 19. století, zejména francouzským impresionistům, a prohlídka výstavy EDGAR DEGAS A OPERA, která představí poprvé v úplnosti malířskou, sochařskou a kreslířskou tvorbu impresionisty Degase, inspirovanou pařížskou operou a baletkami. Jde o výjimečný pohled do jedné významné kapitoly dějin francouzského impresionismu. Degas vystavil v roce 1881 na šesté výstavě impresionistů sochu nazvanou Čtrnáctiletá tanečnice, která vyvolala naprostý skandál. Veřejnost ji přijala stejně bouřlivě jako kdysi Manetovu Snídani v trávě. Degas se tak díky opěře a baletkám stal okamžitě slavný. bude ještě doplněn o výstavy pořádané Grand Palais - tato nejvýznamnější výstavní síň světa zatím svůj program na druhou polovinu roku 2019 neoznámila. 4. den: Dopoledne volno a odpoledne odlet z Paříže do Prahy.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Leonardo da Vinci v Paříži
v cenách od 14 990 Kč