Tajemný Madagaskar

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Madagaskar
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Antananarivo – Praha včetně letištních tax
7x ubytování v různých hotelech turistické kategorie během okruhu s polopenzí
4x ubytování s polopenzí v hotelu kategorie 3* v plážovém letovisku Ifaty
vstupy do NP a přírodních rezervací dle programu (Ranomafana, Isalo)
vstup do paláce Ambohimanga
1x oběd dle programu
vnitrostátní přelet Tuleár – Antananarivo
transfery a dopravu na trase klimatizovaným minibusem
služby místního průvodce a průvodců v NP
Cena nezahrnuje: vstupní vízum na Madagaskar za poplatek cca 25,– Euro při vstupu do země
příletovou turistickou taxu cca 10,– Euro
fakultativní výlety nad rámec programu
cestovní pojištění
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

PRAHA - ANTANANARIVO: Sraz účastníků na Letišti Václava Havla v Praze, předání cestovních dokladů, společný odlet s přestupem na Madagaskar.

2. den

ANTANANARIVO: Přílet na Madagaskar do hlavního města Antananarivo, přivítání na letišti místním průvodcem/řidičem, transfer do hotelu v Antananarivu, večeře, nocleh.

3. den

ANTANANARIVO – ANTSIRABE: Snídaně. Dopoledne prohlídka lemuřího parku s 9 druhy lemurů. Odjezd typickou krajinou náhorních plošin s příjemným klimatem do Antsirabe. Prohlídka Antisirabe, lázeňského městečka s termálními prameny a vulkanickými jezery. Rovněž navštívíte dílnu na zpracování drahých kamenů – gemstones. Nocleh v Antisirabe. (cca 169 km/3 hodiny).

4. den

ANTSIRABE - RANOMAFANA: Snídaně. Průjezd pitoreskní krajinou náhorních plošin s barevnou mozaikou rýžových políček se scénickými vesničkami. Zastávka v malebném městečku Ambositra, které je centrem uměleckých sochařů a řezbářů. Prohlídka místních dílen, možnost nákupu vyřezávaných suvenýrů. Příjezd do Ranomafany – národního parku, kde je stále možné spatřit mnoho druhů vzácných ptáků, chameleonů a především stále vzácnějších lemurů. Ubytování v hotelu. Večerní procházka s pozorováním nočních druhů lemurů. Nocleh v Ranomafana. (cca 310 km/5 hodin).

5. den

RANOMAFANA - FIANARANTSOA: Snídaně. Ranní procházka národním parkem s pozorováním lemurů, chameleonů, mnoha druhů orchidejí a dalších exotických rostlin. Po obědě odjezd do Fianarantsoy, hlavního centra kmene Betsileo. Nocleh ve Fianarantsoe. (cca 85 km/1,5 hodiny).

6. den

FIANARANTSOA - RANOHIRA: Snídaně. Brzký odjezd do Ranohiry se zastávkou v Ambalavao – komerčním centru jižní oblasti Betsileo, známé především díky lidové tvořivosti místních obyvatel. Zastávka na netradiční místní vinařské farmě a ochutnávka místního vína. Další zastávkou bude dílna Antemoro, kde se tradičním způsobem vyrábí papír a papyrus ze speciálního stromu Avoha. Pozorování nejznámějšího druhu lemurů – lemurů kata ve volné přírodě v malé přírodní rezervaci. Příjezd do Ranohiry, nocleh. (cca 295 km/5,5 hodiny).

7. den

RANOHIRA: Snídaně. Celodenní návštěva masívu Isalo. Pěší túra národním parkem Isalo, tvořeného pískovci. Procházka unikátními kaňony s endemickou flórou a faunou. Možnost koupání u přírodního jezírka v národním parku. Pozorování západu slunce na romantickém místě, zvaném Okno do Isala. Nocleh v Ranohiře.

8. den

RANOHIRA - TULEAR – IFATY: Snídaně. Odjezd do Ifaty. Cesta rovnou, polopouštní krajinou, lemovanou majestátnými baobaby, národními stromy Malgašů. Podél cesty rovněž spatříte pestře dekorované hrobky kmene Mahafaly. Příjezd do Tuleár, přesednutí na terénní vozidlo a přesun do letoviska Ifaty. Relaxace na pláži (cca 240 km/4 hodiny + 27 km vozidlem 4x4/1,5 hodiny jízdy).

9. den

IFATY: Snídaně. Pobyt u moře s polopenzí. Volný program, koupání, šnorchlování, vodní sporty.

12. den

IFATY –TULEAR - ANTANANARIVO: Snídaně, dopoledne čas na koupání, opalování, relaxaci. Transfer na letiště, vnitrostátní přelet do hlavního města Antananarivo. Transfer do hotelu. V podvečer návštěva rukodělného trhu, možnost nákupů suvenýrů.

13. den

ANTANANARIVO: Snídaně, dopoledne výlet do Ambohimanga – bývalého sídla králů, jež je zapsáno na listu kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne transfer na letiště k odletu s přestupem do Evropy.

14. den

PŘÍLET DO PRAHY: Let s přestupem do Prahy. Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Tajemný Madagaskar
v cenách od 113 990 Kč