Andorra - Poznávací zájezd NÁRODNÍ PARKY ANDORRY

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Andorra
Ubytování: Poznávací zájezd NÁRODNÍ PARKY ANDORRY
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: Zpáteční letenka Praha – Barcelona – Praha (vč. všech poplatků)
5 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v Andoře v hotelu Panorama 4* s bazénem
2 noci pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3* na Costa Brava
Polopenze
Průvodce
Doprava autobusem
Cena nezahrnuje: Vstupy do památek a objektů
Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů
Upozornění:
Pořadí navštívených míst se může měnit
Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program
Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob
zobrazit 1 termín
Červen 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Zájezd do jedinečné nádherné části centrálních Pyrenejí ministátečku Andorra a NP St. Maurici. Spolu s kamennými městečky, bohatou horskou květenou (kvetou zde volně i kosatce) a panoramatem horských velikánů tvoří malebnou horskou krajinu, která Vás okouzlí na našich výletech. Na zájezdu budete obdivovat i bizarní skalní štíty a nespočet krásných jezer a jezírek v NP Sant Maurici. Tato oblast Vás nadchne dolinami, které jsou plné zurčících potoků, průzračných říček a kaskád. Cestu z Čech si zkrátíte leteckou dopravou do Katalánska. Celý zážitek umocní ubytování v krásném 4* hotelu Panorama v Andoře.

1. DEN – Odlet z Prahy. Přílet do Katalánska. Ubytování.
2. DEN – Přejezd do Andorry. Po cestě návštěva zajímavých městeček. GERONA – malebné historické město s pěknou katedrálou, která skrývá unikátní gobelín Stvoření, krásné uličky starého města. BESALÚ – malé, ale velmi pěkné historické městečko ve vnitrozemí, založené již Římany se zachovalou románskou architekturou známé svým kamenným středověkým opevněným mostem. Příjezd do ANDORRY , nejvýše položeného ministátečku Evropy, ubytování.
3. DEN – Výlet v oblasti trojmezí Andorra – Francie – Španělsko. Výjezd na sedlo PORT D ´ ENVALIRA (2408 m). Krátká vycházka na hřeben mezi Francií a Andorrou s vyhlídkami na obě strany. Přejezd do údolí VALIRA D ´ORIENT , odtud výlet do oblasti mnoha jezer a jezírek, ESTANY DELS PESSONS, DE LES FONTS, RODO a další. Cesta malebnou krajinou podél potoků a jezírek, kterou uzavírají vrcholy Pic dels Pessons (2846 m) a Pic de Pibus (2858 m).
4. DEN – Výlet do údolí VALL D’ INCLES přezdívané též květinové údolí. Cesta podél říčky Riu de Jucla k největšímu jezeru Andorry ESTANY DE JUCLA , které obklopují vrcholky rozeklaných hor tvořících hranici s Francií. Zastávka u nejvýznamnějšího poutního místa Andorry NOSTRA SENYORA DE MERITXELL.
5. DEN – Příjezd do jednoho z nejkrásnějších koutů Pyrenejí NP ST. MAURICI do městečka ESPOT . Podnikneme výlet k průzračnému jezeru ESTANY DE SANT MAURICI obklopenému nádhernou kulisou skalnatých vrcholků, které se zrcadlí v zelenomodré hladině. Odtud vede cesta k mohutnému VODOPÁDU SALT DE RATERA a poté k neméně nádhernému JEZERU DE RATERA.
6. DEN – Výlet do severozápadní části Andorry do střediska ORDINO ARCALIS . Odtud výlet k jezerům ESTANYS DE TRISTAINA a ESTANY DE CREUSSANTS , procházka po naučných stezkách.
7. DEN – ANDORRA LA VELLA – nejvýše položené hlavní město Evropy (1080 m). Staré město je charakteristické svými kamennými ulicemi a domy. Po cestě k pobřeží zastávka u kostela LA SEU DE URGEL , který hrál v minulých dobách významnou úlohu v duchovním životě obyvatel pod Pyrenejemi. Dojezd k pobřeží.
8. DEN – Odlet z Katalánska do Čech. Přílet do Prahy.

Akce: Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.

Hotely v nabídce: 5 nocí v Andoře v hotelu Panorama 4* s bazénem, 2 noci v hotelu 3* na Costa Brava

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Andorra - Poznávací zájezd NÁRODNÍ PARKY ANDORRY
v cenách od 24 990 Kč