To nejlepší z Nepálu + KOUPÁNÍ V KATARU (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Nepál
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha – Káthmándú a zpět včetně letištních tax (s jedním přestupem v Dauhá)
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
jednosměrná letenka Káthmándú – Pokhara včetně letištních tax
doprava během celého zájezdu
11x ubytování (3x Káthmándú, 1x Namobuddha, 2x Chitwan, 2x Pokhara, 3x Dauhá)
11x snídani
1x nepálská večeře s živou kulturní show
český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
místní průvodce
výlety a vstupy dle programu (plavba po jezeře Fewa, jízda na slonech, oběd v Chitwanu, vyhlídková jízda v Pokhaře a další aktivity)
Cena nezahrnuje: vyřízení víz do Nepálu, platba 25 USD při příletu na letišti
obědy a večeře s výjimkou v Chitwanu (je uvedeno v ceně zahrnuje), nápoje a další výdaje osobní povahy
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelích jsou podávány formou kontinentálního buffetu

Popis

Exotika, dobrodružství, životní cesta… Zažijte „zemi himalájských velikánů“ autenticky. Čeká vás fantastický let až do základního tábora Annapurny, prožijete noc v klášteře i jedinečný východ slunce na Himalájemi. Uvaříte si a rovnou ochutnáte místní speciality, projedete se džunglí, pocítíte mystickou atmosféru chrámů a zrelaxujete na plážích v Dauhá. Vydejte se na místa, kam se ostatní nedostanou, a objevte Nepál, na který se nezapomíná!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Let: Mount Everest

Dospělý 5940.00 Kč
Dítě 0.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 0.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Let: Annapurna

Dospělý 9450.00 Kč
Dítě 0.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 0.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Cestovní pojištění: EASY (48 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (104 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s jedním přestupem, pravděpodobně v Kataru.

2. den

Přílet do Nepálu a ubytování v Káthmándú. Po příletu na letiště v Káthmándú přejezd na hotel v Káthmándú, kde se seznámíme s programem našeho pobytu a poté nás bude čekat odpočinek.

3. den

Dnes nás čeká prohlídka Údolí Káthmándú a večer přejezd do Namobuddhy na ubytování v klášteře. Po snídani se vypravíme na celodenní prohlídku Údolí Káthmándú, které je hlavním náboženským a kulturním centrem země. Nejprve zhlédneme největší kulovou stúpu v Nepálu Boudhanath . Poté, co si prohlédneme toto starobylé buddhistické poutní místo, se přesuneme do Pashupatinathu. Pashupatinath je jeden z nejsvatějších chrámů hinduistických božstev. Chrám se nachází uprostřed zeleného lesa na břehu řeky Bagmati, ve které hinduisté spalují své zesnulé. Má zlatou střechu, stříbrné dveře a je postaven ve stylu pagody. Odpoledne nás ještě čeká prohlídka náměstí Bhaktapur Durbar , které každého okouzlí mnoha krásnými chrámy a paláci. Budeme mít možnost obdivovat nádhernou architekturu 15. století. Uvidíte zlaté brány, dřevěný palác, chrám Batsala, chrám Shiva, Národní galerii a mnoho dalších staveb. Po prohlídce se přesuneme do Namobuddhy na ubytování v klášteře . Čeká nás jednoduchá večeře servírovaná mnichy a poté budete mít možnost si s nimi popovídat a dozvědět se vše o životě v klášteře. Fakultativně: Let Mount Everest – fantastický pohled na Mount Everest a mnoho dalších gigantických hor (let v ranních hodinách, délka trvání cca 1 hodina, v případě neuskutečnění letu z důvodu špatného počasí se vrací 100 % zaplacené částky)

4. den

Po snídani odlet z Káthmándú do Pokhary, ubytování a návštěva místního trhu. Po ranním probuzení se vypravíme na krátkou procházku kolem kláštera a poté bude následovat účast na ranní modlitbě . Následovat bude snídaně, přejezd na letiště v Káthmándú a odlet do Pokhary. Tento velmi malebný let potrvá asi 28 minut. Po příletu nás transfer zaveze do hotelu v Pokhaře. Po odpočinku na hotelu se večer vydáme na místní trh a projdeme se kolem krásného jezera .

5. den

Uvidíme nezapomenutelný východ slunce na Sarangkotu, navštívíme Stúpu míru a na konec si prohlédneme město Pokharu. Sarangkot je nádherné místo v kopcovité krajině , které se tyčí nad městem Pokhara. Naskytne se nám nezapomenutelná podívaná na východ slunce. Po návratu ze Sarangkotu se nasnídáme v hotelu a přemístíme se ke krásné kopuli ve tvaru Buddha stúpy, která se nachází na vrcholu kopce u jezer Fewa, a odkud se nám otevře nádherný výhled na hory. V odpoledních hodinách nás čeká prohlídka samotné Pokhary , která je známá jako město jezer a je druhým největším městem Nepálu. Nejznámější památkou města je chrám Barahi , který se nachází uprostřed jezera, ve kterém se odráží sněhové hory. Toto nádherné mystické místo, ze kterého budete mít jedinečný výhled na Annapurnu, si jistě budete pamatovat celý svůj život. Fakultativně: Let Annapurna základní tábor – let helikoptérou do základního táboru Annapurny je nezapomenutelný zážitek (v případě neuskutečnění letu z důvodu špatného počasí se vrací 100 % zaplacené částky)

6. den

Přejezd z Pokhary do Národního parku Chitwan, který je zařazen mezi památky UNESCO a kde se vyskytuje obrovské množství divokých zvířat. Po snídani nás čeká pětihodinový přejezd do národního parku Chitwan, kde na nás bude čekat seznámení s programem a společná večeře.

7. den

Zažijeme celodenní výlet do národního parku Chitwan a jízdu na slonech. Dnešní den strávíme v národním parku Chitwan , který se nachází v podhůří Himalájí a kde žije ohrožená populace nosorožce indického a tygra bengálského . Zažijeme projížďku na slonech v džungli, kanoistiku, uvidíme různé druhy zvířat jako jsou jeleni nebo krokodýli a budeme moci obdivovat rozmanitou krásu zdejší flóry a fauny. Čeká nás také návštěva vesnice, kde se seznámíme s kulturou Tharu, která obývá západní Nepál. V ceně zájezdu je během pobytu v Chitwanu zahrnuta plná penze v hotelu (výběr z kontinentálního, nepálského a čínského jídla).

8. den

Ráno procházka džunglí a poté přejezd na ubytování v Káthmándú. Za svítání se vydáme na procházku džunglí, která nás zavede za přírodními krásami a budeme mít možnost pozorovat ptáky a divokou zvěř. Po snídani pojedeme do Káthmándú. Tato cesta potrvá šest hodin a pojedeme krásným údolím, přes kopce a okolo řeky . Po cestě se zastavíme na oběd. Příjezd do Káthmándú ve večerních hodinách a ubytování.

9. den

Poklidný den s dopoledním odpočinkem, kurz vaření nepálského jídla a trh pro nákup suvenýrů. Po mnoha hektických dnech si dnes dopřejeme poklidné ráno s dobrou snídaní a dopoledním odpočinkem. Poté se vydáme na půldenní kurz vaření nepálského jídla . Naučíme se, jak se vaří například rýže, čočka, curry, nakládané okurky a jiné. A na závěr spořádáme to, co jsme si sami uvařili. Určitě zažijeme spoustu legrace, pořádně se najíme a hlavně budeme moci prožít den s místními lidmi a mnohého se od nich naučit. V podvečer pak můžete vyrazit na nákupy suvenýrů, zajít si na trh v Thamelu nebo si odpočinout v Garden of Dreams… to už bude záležet jen a jen na vás :) Večer nás čeká ještě poslední společná večeře s kulturním představením (v ceně zájezdu).

10. den

Odlet do Kataru, ubytování v Dauhá. Odlet dle letového řádu z Káthmándú do Dauhá v Kataru. Objednaným transferem na hotel poblíž pláže a odpočinek.

11. den

Odpočinek na pláži v Dauhá a návštěva přístavu Pearl. Dnešek je určen převážně k odpočinku na pláži . Večer se společně vypravíme do přístavu Pearl s krásnou promenádou . Na tomto uměle vybudovaném poloostrově budete moci vidět luxusní jachty, restaurace, kavárny, obchody s oblečením nebo autosalony.

12. den

Odpočinek na pláži v Dauhá a návštěva Souq Waqif. Ráno se společně vypravíme na Souq Waqif . Jedná se o krásně zrekonstruované místo ve stylu arabské tržnice. Najdete tu snad vše. Krásné látky, koření, parfémy, umělecká díla, ale i zvířata. Určitě stojí za to na tomto místě ochutnat arabské speciality. Zájemci poté mohou ještě navštívit krásné Muzeum islámského umění (MIA), z jehož zahrad je nádherný výhled na město. Odpoledne bude určené k relaxaci na pláži. 

13. den

Odlet z Dauhá zpět do Prahy dle letového řádu.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Nepálu + KOUPÁNÍ V KATARU (letecky z Prahy)
v cenách od 79 990 Kč