To nejlepší z Madeiry + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PORTO SANTO (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko Madeira Funchal
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha – Funchal – Praha se všemi poplatky
kabinové a odbavované zavazadlo
9x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových na Madeiře
1x ubytování v hotelu na Portu Santu
10x snídaně
transfer letiště - hotel - letiště, taxi do zahrady orchidejí
transfer na výlety uvedené v programu
trajekt Madeira – Porto Santo – Madeira
českého průvodce během všech výletů na Madeiře
Cena nezahrnuje: vstupné na místě
cestovní pojištění
případné přesuny veřejnou dopravou
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2020
zobrazit 1 termín
Srpen 2020
 

Popis zájezdu

Stravování

Během výletů se zastavuje na oběd v restauracích vytipovaných průvodcem a okoštujete tak tradiční madeirskou kuchyni.
Na večeři doporučí průvodce speciality v okolních restauracích.

Popis

Připravte se na exotický zážitek s průvodcem, který se vyzná. Objevíte dechberoucí místa Madeiry a odpočinete si na krásné pláži ostrova Porto Santo. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vychutnáte si výhled z Pico do Areeiro i divoký oceán u Porto da Cruz. Nechte se unášet místní ostrovní atmosférou, půvabem nedotčené přírody a užijte si pravé madeirské léto!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (88 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Funchalu , hlavního města Madeiry, poté transfer na hotel umístěný v jeho okrajové části, zvané Lido (doba transferu cca 35 minut).

2. den

Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova, během nějž uvidíme nejvyšší madeirské útesy, malebná městečka a vykoupeme se v lávových jezírkách. Dnes se seznámíme se západní částí Madeiry, kde se nad modrým Atlantikem tyčí ty nejvyšší útesy celého ostrova. Začneme stoupáním vinařskými a banánovými plantážemi  na prosklenou plošinu 580 metrů vysokého mořského mysu Cabo Girao , který je dokonce nejvyšším v Evropě. Prosklená podlaha vyhlídky přesahuje okraj útesu a nabídne nám úchvatné výhledy a nezapomenutelný zážitek. Navštívíme rybářskou osadu  Camara de Lobos , kterou navštívil i sám Winston Churchill a při svém pobytu maloval zdejší přístav. Společně zavítáme do nejstaršího kostela na ostrově, malé rybářské kapličky, založené již v 15. století. Dáme si zde skleničku v místním vyhlášeném  Poncha baru . Poté zamíříme přes průsmyk Encumeada na náhorní plošinu Paul da Serra . Touto plání, v níž budeme často projíždět hustými mraky a vzápětí nad námi zase vykoukne azurově modré nebe, budeme směřovat až  do pohádkového lesa Fanal . Zde se projdeme mezi nejstaršími vavříny na ostrově. Krásnými horskými scenériemi následně sjedeme do malebného městečka Porto Moniz , v němž bude dostatek času na oběd i úžasné koupání ve skalních lávových jezírkách , které vznikly již před mnoha tisíci let. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s četnými vodopády, zastavíme se u  vodopádu Nevěstin závoj .

3. den

Celodenní výlet za poznáním východní části ostrova, během nějž uvidíme působivá panoramata i typická madeirská obydlí. V dopoledních hodinách nejprve vyjedeme na třetí nejvyšší horu Madeiry,  Pico do Areeiro, s výškou 1818 metrů, ze které se nám otevře úchvatný pohled na nejvyšší horu ostrova, okolní masívy a údolí . Poté sjedeme lesní krajinou až do vesničky  Ribeiro Frio , ve které narazíme na sádky pstruhů sestávající ze vzájemně propojených betonových nádrží. Zájemci pak budou mít možnost příjemné 45minutové procházky po turistické stezce přes starý vavřínový les až na krásnou  vyhlídku Balcoes . Z ní se nám naskytne jeden z těch nejkouzelnějších výhledů celé Madeiry. Odpoledne se přesuneme na severní pobřeží  do Santany, proslulé typickými madeirskými domky do tvaru písmene A s doškovými střechami . Odtud pojedeme na  nejvýchodnější bod ostrova – mys Sao Lourenco , kde uvidíme naprostý kontrast k zelené Madeiře, kterou jsme dosud poznali, a sice  polopouštní krajinu . Poslední panoramata dnešního dne si vychutnáme na  mysu Garajau , odkud vede  lanovka na nádhernou oblázkovou pláž . Nad ní se tyčí útes se sochou Ježíše. Zájemci zde mohou výlet skončit, relaxovat na pláži a zpět na hotel se dopravit taxíkem.

4. den

Dnes nás čeká prohlídka hlavního města Funchalu, ochutnávka lokálních produktů a návštěva divoké zahrady plné orchidejí. Pro zájemce je pak připraven výlet za delfíny a velrybami. Místním autobusem nebo taxíkem ráno pojedeme do centra  města Funchal , které je hlavním městem Madeiry a zároveň tím největším, které na ostrově najdete. Během prohlídky navštívíme  katedrálu Sé , která je náboženským centrem celého ostrova a jejíž věž se tyčí do závratné výšky přímo uprostřed města. Poté budeme pokračovat procházkou na Radniční náměstí, ve  vinařství Oliveiras okoštujeme madeirské víno a na tržnici zase ochutnáme několik druhů exotického ovoce. Poté pěšky (popř. taxíkem) vyrazíme do kopce na vyhlídku Boa Vista. Nachází se zde netradiční  zahrada orchidejí obrostlá mnoha exotickými květinami. V individuálním volnu budeme moci dále pokračovat do  Botanické zahrady, do některého z muzeí nebo případně můžeme vyjet lanovkou na kopec Monte, na němž lze navštívit kostel s ostatky Karla I. a zahradu plnou tropických rostlin. Zájemci můžou v odpoledních hodinách absolvovat tříhodinový fakultativní výlet motorovými čluny na otevřené moře, při kterém je garantováno  pozorování delfínů nebo velryb. Na pobřeží má tato firma rozmístěny bývalé lovce velryb, kteří sledují pobřeží speciálními dalekohledy a navádějí čluny přímo ke kytovcům (platba výletu průvodci na místě 49,5 €/os. - pokud si budete chtít mezi těmito úžasnými tvory i zaplavat 68 € /os.).

5. den

Turistika, pobřežní trek do Porto da Cruz. Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde. Ve stráních nad  městečkem Machico  se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do  sedla Boca do Risco . Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz . Některá místa zde jsou exponovaná, ale zvládají to i lidé trpící závratí. Tuto fantastickou túru zakončíme  degustací rumu, výborným obědem  (vyhlášená je zde chobotnice) a koupáním v divokém oceánu nebo mořském bazénu v Porto da Cruz . Pokud byste si na trek netroufali, náš autobus vás zaveze přímo do Porta da Cruz a naskytne se vám více času na koupání. ČAS: 4 hodiny / DÉLKA: 11 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: 150 metrů při výstupu, zanedbatelné při sestupu

6. den

Celodenní výlet za poznáním severní části ostrova, během nějž poznáme turisty dosud zcela neobjevenou oblast Madeiry a její krásnou nedotčenou přírodu. Ráno vyrazíme na vyhlídku nad letištní dráhou, odkud budeme moci sledovat lehce adrenalinová přistání či starty letadel. Poté bude následovat půlhodinová procházka podél  divokého pobřeží v oblasti Sao Jorge , průjezd nedotčenou přírodou minimálně navštěvovanou turisty a dále přibližně hodinová pobřežní procházka do osady  Sao Cristovao . Zde se nám naskytne možnost koupání na přírodní pláži nebo odpočinek v hospůdce s úžasným výhledem na pobřeží a oceán. Cestou zpět se zastavíme na skleničku v proslulé Taverna poncha, která pro nás bude příjemným a zaslouženým zakončením celého dne.

7. den

Přejezd lodí na ostrov Porto Santo, odpočinek na pláži. V brzkých ranních hodinách nás čeká plavba lodí na ostrov Porto Santo (v délce cca 3 hodiny). Kolem lodi často skáčou delfíni a není neobvyklé zahlédnout během plavby také velryby. Ostrov leží severovýchodně od Madeiry a pyšní se krásnými plážemi. Zdejší ústřední pláž se táhne v délce 8 kilometrů od přístavu po nejjižnější bod ostrova a podle ní bývá celý ostrov nazýván Ilha Dourada – Zlatý ostrov, díky svému proslulému jemnému písku zlatavé barvy. Odpoledne si budeme moci užít lenošení na pláži nebo využít některé z mnoha dalších aktivit, které Ponto Santo nabízí . Je zde k dispozici spousta malých pláží, zapadlých hospůdek, vyhlášené golfové hřiště a další atrakce v případě, že by vás ležení na pláži nebavilo. Budete-li mít zájem, můžete nevelký ostrov snadno objet taxíkem, pronajmout si auto, skútr či čtyřkolku .  

8. den

Dnes budeme pokračovat v lenošení na tomto úžasném ostrově. Čeká nás volný program na ostrově Porto Santo až do cca 19 hodin, kdy nám odplouvá loď zpět na Madeiru. Toužíte-li po poznání, můžete na ostrově navštívit například Kolumbův dům , ve kterém objevitel Ameriky údajně kdysi žil. V domě si můžete prohlédnout malé muzeum s expozicí o Kolumbových cestách, mimo jiné staré mapy s tehdejším pohledem na svět nebo galerii Kolumbových portrétů. Dům stojí v  hlavním městě ostrova Vila Baleia s radnicí, jasně bílým kostelem a četnými kavárnami a možnostmi občerstvení. Po návratu na Madeiru v pozdních večerních hodinách transfer na hotel a ubytování.

9. den

Dnes zavítáme do hor, kostela s ostatky českého krále Karla I. a navštívíme tropické zahrady. Dopoledne se vydáme do hor na krásnou vyhlídku Eira do Serrado s výhledem do hlubokého Údolí jeptišek . Cestou plnou eukalyptů budeme pokračovat na kopec Monte, kde zavítáme do kostela s ostatky Karla I., posledního českého krále .  Poté navštívíme úchvatné tropické zahrady se spoustou chodníčků, mostů, letohrádků, kašen a kaskád (vstup 10€ není zahrnut v ceně zájezdu). A na úplný závěr dne nás čeká adrenalinová jízda na tradičních proutěných saních, ze které si odnesete nezapomenutelné zážitky (jízda na saních je fakultativně za 15 €). Ten kdo by se saní bál se případně můžete svézt do Funchalu lanovkou (10€). 

10. den

V dopoledních hodinách přesun na letiště a odlet zpět do Prahy .

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené To nejlepší z Madeiry + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PORTO SANTO (letecky z Prahy)
v cenách od 34 990 Kč