Myanmar – velká cesta 2019

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Barma
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Rangún–Praha (vč. všech poplatků)
1x přelet Heho–Rangún (základní verze)
2x přelet Heho–Thandwe–Rangún (prodloužená verze)
1x noční autobus na sezení
1x loď po Iravádí
mikrobusy
rikši
12x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj – 9600 Kč
jednolůžkový pokoj – 6800 Kč
barmské vízum – 1400 Kč
zobrazit 2 termíny
Březen 2019
zobrazit 2 termíny
Říjen 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Zveme vás do úžasné a tajuplné země plné kontrastů. Na jedné straně je Myanmar jedna z nejchudších zemí světa a na straně druhé země plná pozlacených pagod a Buddhů posázených drahokamy. Ačkoliv zemi de facto stále vládne vojenská junta, každé důležité rozhodnutí musí schválit astrolog a v každém domě lze nalézt oltářík zasvěcený natům – místním duchům. Přestože týden má sedm dní jako u nás, mají v Myanmaru osm znamení pro dny v týdnu. Muži tu chodí v sukních a pádlují nohama. To vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete na tomto zájezdu. Na závěr si můžete cestu po této zajímavé zemi prodloužit pobytem u moře na krásných plážích Bengálského zálivu.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Myanmaru počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Stravování

snídaně

Program zájezdu

1. den

Praha –  Rangún : přílet do Myanmaru, další program dle času příletu.

3. den

Rangún : prohlídka města – 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější buddhistický stánek v Myanmaru), obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San –  úžasné panoptikum barmského života .

4. den

Rangún –  Kyaiktiyo : přesun na jedno z nejvýznamnějších poutních míst v zemi, tzv. Zlatý viklan se stúpou s Buddhovým vlasem  – částečně pěší výstup a nocleh na vrcholku hory.

5. den

Kyaiktiyo –  Pegu (Bago): přejezd do města Pegu – prohlídka 55 m dlouhého ležícího Buddhy ; Shwemawdaw –  nejvyšší stúpa v zemi (114 m); noční autobus.

6. den

Mandalaj : celodenní prohlídka –  chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy , pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků, návštěva řemeslnických dílen; večer  na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

7. den

Mandalaj : celodenní výlet po okolí s krátkou plavbou po Iravádí do Mingunu –  pozůstatky největší pagody na světě (zamýšlená výška 150 m), největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva .

8. den

Mandalaj – Monywa: přesun do okolí města Monywa – návštěva zajímavých jeskyní s bohatou freskovou výzdobou a mnoha sochami Buddhů.

9. den

Monywa – Pugam (Pagan): unikátní „ marcipánová pagoda “ Thanbodday s půlmilionem vyobrazení Buddhy; přejezd do Pakkoku a plavba lodí po řece Iravádí do Pugamu.

10. den

Pugam –  staré královské město s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol.: okruh s prohlídkou nejvýznamnějších pagod –  nejkrásnější pagoda Ananda ad.; návštěva dílny lakérů nádobí.

11. den

Pugam – Kalaw: celodenní přejezd barmským venkovem se zastávkou na předbuddhistických svatyních natů na hoře Popa , tyčící se 737 m nad planinou – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny ; večer příjezd do Kalaw.

12. den

Kalaw : celodenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček národnostních menšin Palaung a Pa-O.

13. den

Kalaw – Inle: přesun k jezeru Inle se zastávkou v Pindaya –  krasový jeskynní komplex s více než 8000 postavami Buddhy z alabastru, týku, mramoru a dalších materiálů.

14. den

Jezero Inle : plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) –  plovoucí trhy a zahrady , rybáři pádlující nohama, prohlídka vesnice Indein s komplexem svatyní a stúp; západ slunce nad jezerem .

15. den

Inle –  Praha: transfer na letiště a let přes Rangún domů, přílet do ČR 16. den.   PRODLOUŽENÍ NA PLÁŽÍCH NGAPALI : Inle –   Ngapali:   transfer na letiště, přelet do města Thandwe a krátký přesun do některého z rezortů  na jedné z nejkrásnějších pláží v Barmě.

16. den

Ngapali : dvoudenní odpočinek na bělostných plážích  – možnost šnorchlování, výletů pěšky či na kole po okolních vesničkách, pozorování rybaření a sušení ryb .

18. den

Ngapali – Praha: během dne přelet do Rangúnu a následný let domů, přílet do ČR 19. den.

 

→ Přejít na 4 termíny dovolené Myanmar – velká cesta 2019
v cenách od 69 800 Kč do 79 800 Kč