Myanmar – velká cesta

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Barma
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Rangún–Praha (vč. všech poplatků)
1x přelet Heho–Rangún (základní verze)
2x přelet Heho–Thandwe–Rangún (prodloužená verze)
1x noční autobus na sezení
1x loď po Iravádí
mikrobusy a rikši
12x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: myanmarské vízum – 1400 Kč
jednolůžkový pokoj – 6800 Kč
jednolůžkový pokoj – 9600 Kč
jednolůžkový pokoj – 6900 Kč
jednolůžkový pokoj – 9900 Kč
barmské vízum – 1400 Kč
zobrazit 4 termíny
Říjen 2019
zobrazit 2 termíny
Březen 2020
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Zveme vás do úžasné a tajuplné země plné kontrastů. Na jedné straně je Myanmar jedna z nejchudších zemí světa a na straně druhé země plná pozlacených pagod a Buddhů posázených drahokamy. Ačkoliv zemi de facto stále vládne vojenská junta, každé důležité rozhodnutí musí schválit astrolog a v každém domě lze nalézt oltářík zasvěcený natům – místním duchům. Přestože týden má sedm dní jako u nás, mají v Myanmaru osm znamení pro dny v týdnu. Muži tu chodí v sukních a pádlují nohama. To vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete na tomto zájezdu. Na závěr si můžete cestu po této zajímavé zemi prodloužit pobytem u moře na krásných plážích Bengálského zálivu.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Myanmaru počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Program zájezdu

1. den

Praha –  Rangún : přílet do Myanmaru, další program dle času příletu.

3. den

Rangún : prohlídka města – 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější buddhistický stánek v Myanmaru), obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San –  úžasné panoptikum barmského života .

4. den

Rangún –  Kyaiktiyo : přesun na jedno z nejvýznamnějších poutních míst v zemi, tzv. Zlatý viklan se stúpou s Buddhovým vlasem  – částečně pěší výstup a nocleh na vrcholku hory.

5. den

Kyaiktiyo –  Pegu (Bago): přejezd do města Pegu – prohlídka 55 m dlouhého ležícího Buddhy ; Shwemawdaw –  nejvyšší stúpa v zemi (114 m); noční autobus.

6. den

Mandalaj : celodenní prohlídka –  chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy , pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků, návštěva řemeslnických dílen; večer  na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

7. den

Mandalaj : celodenní výlet po okolí s krátkou plavbou po Iravádí do Mingunu –  pozůstatky největší pagody na světě (zamýšlená výška 150 m), největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva .

8. den

Mandalaj – Monywa: přesun do okolí města Monywa – návštěva zajímavých jeskyní s bohatou freskovou výzdobou a mnoha sochami Buddhů.

9. den

Monywa – Pugam (Pagan): unikátní „ marcipánová pagoda “ Thanbodday s půlmilionem vyobrazení Buddhy; přejezd do Pakkoku a plavba lodí po řece Iravádí do Pugamu.

10. den

Pugam –  staré královské město s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol.: okruh s prohlídkou nejvýznamnějších pagod –  nejkrásnější pagoda Ananda ad.; návštěva dílny lakérů nádobí.

11. den

Pugam – Kalaw: celodenní přejezd barmským venkovem se zastávkou na předbuddhistických svatyních natů na hoře Popa , tyčící se 737 m nad planinou – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny ; večer příjezd do Kalaw.

12. den

Kalaw : celodenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček národnostních menšin Palaung a Pa-O.

13. den

Kalaw – Inle: přesun k jezeru Inle se zastávkou v Pindaya –  krasový jeskynní komplex s více než 8000 postavami Buddhy z alabastru, týku, mramoru a dalších materiálů.

14. den

Jezero Inle : plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) –  plovoucí trhy a zahrady , rybáři pádlující nohama, prohlídka vesnice Indein s komplexem svatyní a stúp; západ slunce nad jezerem .

15. den

Inle –  Praha: transfer na letiště a let přes Rangún domů, přílet do ČR 16. den.   PRODLOUŽENÍ NA PLÁŽÍCH NGAPALI : Inle –   Ngapali:   transfer na letiště, přelet do města Thandwe a krátký přesun do některého z rezortů  na jedné z nejkrásnějších pláží v Barmě.

16. den

Ngapali : dvoudenní odpočinek na bělostných plážích  – možnost šnorchlování, výletů pěšky či na kole po okolních vesničkách, pozorování rybaření a sušení ryb .

18. den

Ngapali – Praha: během dne přelet do Rangúnu a následný let domů, přílet do ČR 19. den.

 

→ Přejít na 4 termíny dovolené Myanmar – velká cesta
v cenách od 69 800 Kč do 79 800 Kč