To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie Toskánsko Florencie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2x ubytování v hotelu
2x snídaně
průvodce po celou dobu zájezdu
tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění léčebných výloh
vstupné na místě
jízdné ve Florencii, Římě
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 400 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
zobrazit 1 termín
Březen 2020
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování

hotel v blízkosti Říma
hotel je dostupný MHD či vlakem do centra města

Popis

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Florencie a Říma. Uvidíte největší skvosty Florencie, prožijete jedinečné emoce při pohledu na antické památky a vhodíte si minci do Fontány di Trevi. Putujte s námi historií světa a objevte bohatství Florencie a Říma během jediného zájezdu!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odjezd autobusem Radynacestu  z ČR  dle nástupních míst. Ve večerních hodinách přejezd hranice s Rakouskem. Přesné časy budou upřesněny 7 dní před odjezdem.

2. den

Brzy ráno příjezd do městečka u Florencie, odjezd vlakem do Florencie. Podíváme se na jednu z nejhezčích renesančních budovu Palazzo Strozzi, projdeme přes most Ponte Santa Trinita k Palazzo Pitti a kostelu Santa Croce. Na Piazza della Signoria uvidíme známou Neptunovu Fontánu Bartolomea Ammannata. Prohlédneme si dům Dante Alighieriho a zhlédneme známá místa jako kostel Santa Maria Novella, Piazza Doumo, kostel Santa Maria del Fiore,  Campanile di Giotto  a  Battistero e Cupola di Brunelleschi ,  Galleria  Uffizi nebo Gallerii dell'Accademia.  Ve večerních hodinách odjezd do Říma.

3. den

Po snídani se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě - nám. sv. Petra  s nádhernou  Berniniho kolonádou, vstoupíme do chrámu sv. Petra, kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu - dílo teprve 25 letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky. Vydáme se k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou je Andělský most  s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla , pak navštívíme barokní náměstí - Piazza Navona  s fontánami ,   Fontána čtyř řek  od Berniniho , kostel sv. Agnese in Agone a procházku zakončíme u Pantheonu  - chrámu všech bohů .

4. den

Prohlídka Říma s průvodcem - začneme u Kolosea, Palatina a Fora Romana - kde se odehrávaly gladiátorské zápasy, dostatek času na prohlídku. Uvidíme Konstantinův oblouk, vydáme se k   Bazilice sv. Petra v řetězech   - zde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě, zhlédneme náhrobek papeže Julia II. - Mojžíše od Michelangela, vydáme se cestou římských fór - Césarovo fórum,  největší  Trajánovo fórum, novodobý památník Viktoria Emanuela II., vstoupíme na Kapitol, zhlédneme Forum Romanum. Vyhlídka - město kopulí. Pokračujeme rušnou  obchodní třídou  Via del Corso  k nejslavnější fontáně -  Fontána di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém Dolce Vita, vhodíme minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě - u Španělských schodů  proslulých módními přehlídkami  - a ukážeme si jednu z nejdražších ulic na světě - Viu Condotti, kde se nachází butiky slavných italských návrhářů. Noční přejezd autobusem Radynacestu  do ČR.

5. den

Návrat do ČR .

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem)
v cenách od 6 990 Kč