Německo - Saské hrady a zámky

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Německo
Ubytování: Saské hrady a zámky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Případně si můžete vybrat z nabídky podobných zájezdů: zájezdy Německo.

Popis zájezdu

Popis

Pojeďte s námi poznat krásy saských hradů a zámků. Navštívímme zámky Moritzburg, Weesenstein a hrady Mildenstein a Kriebstein.

1. den: Odjezd z ulice Na Florenci v brzkých ranních hodinách výlet. Přejezd do pohádkového zámečku Moritzburg, na kterém se natáčela známá pohádku Tři oříšky pro Popelku. Zámek je postaven na umělém jezírku s přírodním parkem. K mimořádným pozoruhodnostem patří světově nejrozsáhlejší sbírka interiérového vybavení se vzácnými tapetami z kůže s cennými malbami a vzory a sbírka historických loveckých trofejí. Přejezd na hrad Mildenstein, který leží na 60 metrů vysoké skále poblíž Leisnigu v srdci Saska. Ve své historii sloužil hrad jako ochrana panství Salierů, Wettinů a Staufů. K nejstarším částem hradu patří románská kaple z 11. století. Impozantní Bergfrit z druhé poloviny 12. století, který udivuje zdmi silnými přes čtyři metry. Můžete vystoupat také na 30 metrů vysokou věž, ze které je překrásný výhled na městečko Leisnig s okolím.
Odjezd na ubytování.
2. den: Po snídani odjezd na návštěvu hradu Kriebstein, který je bezesporu nejkrásnější rytířský hrad v Sasku. Kriebstein nabízí vše, co by měl středověký hrad mít. Komnaty zařízené originálním nábytkem, malované dřevěné stropy, krby, portréty, gotický rytířský sál, gotický sál, oltář ze 14. století a mnoho dalšího. V době největší slávy patřila k hradu dvě města a 33 vesnic. Jako doklad někdejší slávy je bezesporu čtyřicet pět metrů vysoká pozdně gotická obytná věž se skvěle zachovalou vnitřní výzdobou a ohromujícím krovem. Odpoledne přejezd na zámek Weesenstein. Zámek jehož vznik je datován na přelom 18. a 19. století. Zámek vznikl přestavbou původního hradu na skále. K zámku patří rozsáhlý park ze 17. století, kde můžete obdivovat například velkokvěté růže, malé pískovcové mosty či umělý vodopád. Příjezd do Prahy v cca 21.00 hod.

Doporučujeme: Nejnavštěnovanější hrady a mámky v Sasku

Moritzburg, Weesenstein, Mildenstein a Kriebstein.

Upozornění a doporučení : doporučená částka na vstupy cca 60 Eur

Doprava

9. PRAHA Ústí nad Labem
Důležité upozornění: odjezdová místa musí být písemně objednána (a následně písemně potvrzena) na cestovní smlouvě. CK si vyhrazuje právo zajistit případný svoz do Prahy mikrobusy či automobily. V případě, že je v jednom místě odjezdu méně než 8 cestujících může cestovní kancelář změnit zajištění dopravy klientů k zájezdu na veřejnou hromadnou dopravu s nárokem na úhradu jízdenky.

 

→ Přejít na 0 termínů dovolené Německo - Saské hrady a zámky