To nejlepší z Dublinu + SLAVNOSTI SV. PATRIKA (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Irsko Dublin
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha - Dublin - Praha se všemi poplatky
transfer letiště - hotel - letiště
4x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích
4x snídaně
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
cestovní pojištění
přesuny v Dublinu místní dopravou
vstupné na místě
fakultativní výlet do Glendalough a Powerscourt
doporučené kapesné minimálně 250 €/os./pobyt
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč
zobrazit 1 termín
Březen 2020
 

Popis zájezdu

Stravování

Snídaně v hotelu je formou bufetu.
Během dne při prohlídce Dublinu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Ubytování

hotel s dobrou dostupností do centra Dublinu.
Na pokojích je obvykle k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma.

Popis

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Dublinu, navštívíte skvosty Wicklow Mountains a oslavíte svátek sv. Patrika. Řeku Liffey shlédnete z Ha´Penny Bridge, můžete obdivovat ledovcové údolí v Glendalough a zahrady v Powerscourt a zapojit se do bujarých oslav patrona země. Vychutnejte si s námi irskou přírodu, historii, pivo i whiskey a poznejte víc než jen Dublin!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet Glendalough + Powerscourt

Dospělý 1790.00 Kč
Dítě 1590.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 1590.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Irský večer

Dospělý 1250.00 Kč
Dítě 1100.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 0.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Po ubytování možnost návštěvy oblíbené čtvrti Temple Bar, kde si můžeme odpočinout v jedné z tradičních hospůdek. Přílet do Dublinu . Po příletu objednaným autobusem transfer na hotel . Ubytování . Dle zájmu a časových možností se můžeme vydat na krátkou prohlídku do  nejoblíbenější čtvrti mladých  Temple Bar, která se dá přirovnat k ostravské ulici Stodolní. V této bohémské čtvrti si můžeme objednat  irské pivo , zkusit nějakou  místní specialitu v jedné z hospůdek , nebo usednout do české restaurace, která se zde také nachází. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. den

Celodenní prohlídka nejvýznamnějších památek Dublinu a závěrem dne možnost navštívit muzea irského piva a whiskey. Po snídani přesun do centra města. Náš celodenní okruh začneme v části, která v sobě ukrývá kulturní stánky jako  Gate Theatre, Ambassador Theatre, Dublin Writers Museum ... Po živé obchodní zóně O´Connell Street (individuální možnost nákupů) a kolem Spire of Dublin se přesuneme k areálu dublinské univerzity Trinity College – univerzita, knihovna (Book of Kells), muzeum archeologie, park (v blízkosti národní galerie, budovy parlamentu a vlády). Projdeme se tepnou stylové dublinské čtvrti  Grafton street , zhlédneme sídlo poslanecké sněmovny a senátu Leinster House i  Oscar Wilde´s House , kde spisovatel prožil dětství, tržnici  Loft Market  a zejména kostel sv. Patrika. Odpoledne se vydáme na prohlídku  centra města, které už tepe začínajícími slavnostmi . Od jednoho z nejznámějších kostelů sv. Církve Kristovy se procházkou dostaneme k městské radnici a dublinskému hradu se sbírkou orientálního umění a se zahradami, jehož krásnou siluetu používá jako pozadí televize BBC. Nahlédneme do nejoblíbenější čtvrti mladých Temple Bar, která se dá přirovnat k ostravské ulici Stodolní a v tyto dny bude asi nejvytíženějším místem města. Z nejznámějšího mostu Dublinu  Ha'penny Bridge  (most byl v minulosti zpoplatněn půl penny) a shlédneme na  řeku Liffey . Ta v minulosti dělila město na část zámožných a městskou část chudých. V podvečerních hodinách možnost návštěvy  Muzea Guinness Storehouse , kde se dozvíme vše o  pivu  Guinness , nebo  Old Jameson Distillary , kde prohlídka bude věnována whiskey, kterou na závěr ochutnáme. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. Fakultativně  večerní program "Irský večer"  v typické irské restauraci s doprovodným programem.

3. den

Celodenní fakultativní výlet do oblastí Wicklow Mountains. S průvodcem navštívíme středověkou vesnici  Glendalough  s klášterním komplexem ležícím v údolí dvou ledovcových jezer. Při krátké procházce můžete zachytit fotoaparátem místní krásné panorama. Poté se vydáme na prohlídku zahrad hrabství  Powerscourt , které byly upraveny po vzoru paláce ve Versailles a zámku Schönbrunnu ve Vídni. Výlet můžeme jen doporučit, bude se jednat o skutečnou „ochutnávku“  typické irské přírody  i  zahradní arichitektury . Ti, kteří nebudou mít o fakultativní výlet zájem, mohou individuální program v Dublinu využít k návštěvě muzeí, galerií či nákupu suvenýrů. 

4. den

Dnes uvidíme jedinečný slavnostní průvod masek a oslavy sv. Patrika s doprovodným programem. Ráno po snídani přesun do  "ohniska" bujarých oslav patrona země, sv. Patrika, do centra města . Městem bude procházet  velkolepý průvod masek , na mnoha místech bude probíhat  doprovodný kulturní program ,  irské pivo Guiness poteče proudem , bohémská část Temple Bar bude opět trochu jiná, než jste ji poznali první den...  Zapojíte se? Díky vám tento svátek bude o to větší!  Individuální volno. Pro zájemce připraven  alternativní program s průvodcem , který zahrnuje návštěvu  oblasti přístavu honosící se moderní architekturou . Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

5. den

V dopoledních hodinách individuální volno, v poledne již přesun na letiště a návrat do Prahy. Po snídani dopoledne volno na nákupy, muzea atd. a v poledne transfer na letiště.  Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Dublinu + SLAVNOSTI SV. PATRIKA (letecky z Prahy)
v cenách od 18 490 Kč