ŠVÝCARSKO se stewardy (s výletem na ledovec)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Plná penze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Plná penze
Doprava: Autobus
Odlety: Hradec Králové
Praha
Cena zahrnuje: welcome drink
4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích
kombinovanou polopenzi po celou dobu zájezdu
dopravu zájezdovým autobusem s klimatizací a WC
vedoucího zájezdu
stewardy (občerstvení k dispozici dle potřeby)
komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu
pojištění záruky pro případ úpadku CK dle zák. 159/1999 Sb.
Cena nezahrnuje: jednotlivci bez příplatku
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

hvězdicovité výlety z jednoho místa
od alpské květeny k palmám subtropů
země velehor, jezer, vodopádů
nejkrásnější oblasti Alp (UNESCO)
zelené stráně, blankytná jezera, bílé Alpy
za tajemstvím hodinek, čokolády a sýrů
Bern, Ženeva, Lausanne, Vevey, Montreux
Gstaad, Interlaken, Lucern

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Hradce Králové ve 20.00 hodin, možnost nástupu v Chlumci nad Cidlinou, v Poděbradech, v Praze (Černý Most) a v Plzni. Hraničním přechodem Rozvadov do Německa.

2. den

Snídaně, dopoledne Basilej, prohlídka historického centra oblasti nazývané srdce Švýcarska, kulturně spojené s francouzským Alsaskem a německou Baden. Návštěva náměstí, radnice, městských paláců, místa první švýcarské univerzity, gotické katedrály nad řekou Rýn a symbolu města Spalentor. Přesun do hlavního města konfederace – Bernu (UNESCO). Procházka od medvědího příkopu do architektonického centra se středověkým podloubím nad řekou Aare. Odpoledne cesta do lokality největšího vnitřního jezera Švýcarska Neuchatel. Prohlídka středověkého městečka Estavayer-le-Lac s krásnými historickými stavbami a mohutným hradem Savoy, dle počasí koupání v jezeře. Večeře, dojezd na ubytování.

3. den

Snídaně v hotelu, celodenní výletní okruh u největšího alpského jezera Evropy – Ženevského jezera. Dopoledne prohlídka Ženevy, města s jedinečnou atmosférou, Evropské sídlo OSN a mnoha dalších mezinárodních organizací. Procházka historickou částí města (katedrála sv. Petra, Památník reformace) a jezerní promenádou s charakteristickou fontánou a květinovými hodinami. Odpoledne nádherné město Lausanne tyčící se na několika terasách nad jezerem. Prohlídka jedné z nejkrásnějších gotických katedrál země, osobní volno u jezerní promenády s možností koupání nebo návštěvy Muzea olympijských her. Návrat na stejné ubytování, večeře.

4. den

Snídaně v hotelu, celodenní výlet do oblasti Bernských Alp. Dopoledne zastávka v „nejkrásnější vesnici Švýcarska“ Gruyeres, sýrařské centrum francouzské části Švýcarska. Odpoledne turistika v oblasti horských turistických středisek Saanen a Gstaad. Možnost výjezdu lanovkou z průsmyku Col du Pillon na Glacier 3000, jeden z nejpoutavějších turistických bodů Švýcarska, nenáročná turistika v okolí dle fyzické zdatnosti. Panoramatické výhledy na ledovce, příkré stěny a nejvyšší vrcholky Bernských, Freiburských a Francouzských Alp od Mont Blancu přes Matterhorn po Jungfrau. V podvečer pokračujeme přes středisko Les Diablerets s charakteristickou alpskou dřevěnou architekturou do oblasti vinic k městu Aigle. Večeře, návrat na stejné ubytování dálnicí mezi vinohrady (UNESCO) po severní části Ženev­ského jezera.

5. den

Snídaně v hotelu, celodenní výlet do oblasti mondénních lázeňských středisek u Ženevského jezera. Dopoledne prohlídka vyhlášeného souměstí s luxusními hotely, penziony, kasíny a dokonale upravenými pěšími květinovými promenádami - Montreux a Vevey. Vzhledem k mimořádně stabilnímu podnebí je tato oblast označována za centrum Vaudské riviéry. Zastávka u zámku Chillon, pevnosti, která sloužila jako královská rezidence pro savojská hrabata, i jako vězení. Městečko Le Bouveret v údolí řeky Rhony, možnost návštěvy atraktivního parku švýcarské železnice nebo dle počasí koupání v jezeře. Návrat na stejné ubytování, večeře.

6. den

Po snídani v hotelu přejezd do Interlakenu. Procházka centrem nejnavštěvovanějšího horského střediska Švýcarska. Odpoledne oblast jedinečného přírodního regionu Jungfrau (UNESCO). Možnost výjezdu lanovkou na některý z panoramatických vrcholů, nenáročná turistika dle fyzické zdatnosti v překrásné přírodě v okolí, panoramatické výhledy na ledovce, příkré stěny a vrcholky světoznámých hor Eiger, Monch a Jungfrau. Večerní krátká zastávka v Lucernu, procházka centrem se spoustou malebných náměstí s kašnami a městskými domy s bohatě zdobenými a malovanými štíty, nábřeží řeky Reuss s krytými dřevěnými mosty, výletní lodě u jezera. Krátké osobní volno, večeře a odjezd ze Švýcarska.

7. den

Přejezd přes Německo, hraničním přechodem Rozvadov návrat do České republiky. Příjezd do Prahy a Hradce Králové v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené ŠVÝCARSKO se stewardy (s výletem na ledovec)
v cenách od 12 450 Kč