KOUZLO ŠVÝCARSKÝCH ALP – ŠVÝCARSKÁ NEJ...

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko Centrální Švýcarsko
Ubytování: KOUZLO ŠVÝCARSKÝCH ALP – ŠVÝCARSKÁ NEJ...
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3x ubytování (dvoulůžkové pokoje)
3x snídaně
doprava - klim. bus
průvodce
povinné pojištění CK
Cena nezahrnuje: výlet Glacier Expressem (rezervace nutná předem) cca 2.600 Kč
vlak na Jungfraujoch (rezervace nutná předem) cca 2.300 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ A NEJVYHLÍDKOVĚJŠÍ ŠVÝCARSKÉ VRCHOLY, FANTASTICKÉ HORSKÉ DRÁHY!
Tento zájezd vás zavede do takových míst Evropy, která jsou stálými hity pro návštěvníky. Kouzelná horská střediska Interlaken a Grindelwald uprostřed alpských velikánů, populární města Chur a Luzern se známým dřevěným mostem, jízda vysokohorskou zubačkou a Glacier Expressem – to a ještě mnohem víc vám ukáže tento zájezd.

Ubytování

penzion - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program zájezdu

1. den

Odjezd vpodvečer, noční přejezd přes Prahu, Plzeň a SRN.

2. den

Květinový ostrov Mainau - klenot Bodamského jezera - zahrady z 18. stol., růžové zahrady, květinové záhony s tisíci květin, palmy, citrusy, skleníky, motýlí dům, ostrov působí jako by připlul ze středozemí. Poté odjezd na prohlídku Kostnice, její historické části, včetně památek na Mistra jana Husa - místa soudu i upálení. Odjezd na nocleh.

3. den

Lauterbrunnen – zubačkou přes populární Wengen na Kleine Scheidegg – zde - možno přestoupit na slavný vlak na Jungfraujoch TOP OF EUROPE (3.454 m) do nejvýše položeného evropského železničního nádraží, s výhledy na okolní vrcholy Eigeru, Mönchu a Jungfrau a na největší švýcarský ledovec Aletschgletscher. Pro ostatní procházka k ledovci Eigergletscher pod severní stěnu Eigeru a zpět do Lauterbrunnenu. Při cestě zpět zastávka u skalních vodopádů Trümmelbasch. Návrat na nocleh.

4. den

Alpnachstad – nejstrmější ozubnicovou dráhou na světě se sklonem místy až 48% na Pilatus - Kulm (2.120 m), který je považován za jeden z nejlepších vyhlídkových vrcholů Švýcarska. Až se pokocháte místními vyhlídkami budete pokračovat lanovkou do Kriensu. Odtud přejedeme do Luzernu – prohlídka města s kouzelnými uličkami a se slavným dřevěným mostem. Odtud se vypravíme lodí na kouzelnou plavbu po Vierwaldstätterském jezeře zpět do Alpnachstadu.Návrat na nocleh.

5. den

Soutěska Aareschlucht - až 180 m hluboká a v nejužším místě 1 m široká - procházka. Dále cesta přes dvě vyhlášená vysokohorská sedla Grimselpass a Furkapass - budou se vám otvírat fantastické výhledy na okolní Alpy a konečně i na Rhonský ledovec (prameniště Rhony) - možnost návštěvy ledovcové jeskyně. Příjezd do Andermattu a přes Oberalppass do Churu. (Z Andermattu je možno použít Glacierexpress do Churu - nutno objednat předem). Cestou prohlídka známého kláštera Disentis. Noční přejezd.

6. den

Příjezd v časných ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené KOUZLO ŠVÝCARSKÝCH ALP – ŠVÝCARSKÁ NEJ...
v cenách od 9 010 Kč