Arménie s lehkou turistikou

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Arménie
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Jerevan vč. let. tax a poplatků cca 8 800 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 9x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 8x večeře, 8x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1 lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 550 Kč
zobrazit 2 termíny
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Dopřejte si cestu až tam, kde se kříží Evropa s Asií, do samé kolébky civilizace. Nechte se oslnit historickými památkami, které jsou svědky více než třítisícileté historie. Objevte neposkvrněnou arménskou divočinu a svébytnou architekturu. Nechte se unést čarokrásnými výhledy na rozkvetlé louky a vrcholky Malého Kavkazu. Navštivte domovinu prvního křesťanského lidu a jejich příslovečné pohostinnosti. Jsou místa, na která se nezapomíná, která učarují vašemu srdci i očím. Provází Markéta Avakian.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU a přesun na ubytování.

2. den

po snídani přejdeme ke klášteru GEGHARD (UNESCO). Dále pokračujeme pěšky roklí podél řeky AZAT až k antickému chrámu GARNI z 1. století n. l. Cesta autobusem míří na jih, v ARENI, kde bylo v jeskyních v roce 2011 objeveno nejstarší vinařství (6100 let), navštívíme rodinný vinný sklep a ochutnáme místní víno. Dva noclehy ve městě SISIAN.

3. den

ráno dojedeme do HALIDZORU, odkud se nejdelší lanovkou na světě (5,7 km) přes hluboké údolí přepravíme ke klášteru TATEV. Po prohlídce nás čeká krátká túra okolo klášteru Mets Anapat ke skalnímu útvaru Ďáblův most, kde se můžeme vykoupat. V podvečer se projedeme jeskynním komplexem KHNDZORESK, který se tyčí nad kaňonem nedaleko města GORIS. Noc strávíme v SISIANU.

4. den

autobus nás vyveze nad vesnici Shatin, odkud se vydáme na trek čarovnou krajinou vzhůru k pevnosti PROSHABERD (taktéž Boloraberd) a klášteru SPITAKAVOR, pohodlnou chůzí sklesáme do Vernashenu. Pokračujeme vozem do Selimova průsmyku (2 410 m), kudy procházela i Hedvábná stezka, a kde se dodnes nachází SELIMOVA KARAVANSERAJ, nejlépe zachovaný orientální hostinec v Arménii. Projedeme okolo Sevanského jezera až do města DILIJAN, kde třikrát přenocujeme.

5. den

brzy ráno nás autobus doveze do města IJEVAN, kde zahájíme celodenní putování k vodopádům a jeskyním LASTIVER. Krom turistiky nás čeká koupání, průzkum jeskyní i domů v korunách stromů a gurmáni ochutnají tradiční arménské BBQ zvané chorovadz. Noc strávíme v Dilijanu.

6. den

region Lori na severu země: čeká nás pohodlná túra půvabným údolím řeky DEBED. Krom hor tyčících se vysoko nad řekou okouzlí i les, který nás svou atmosférou přenese do Středozemě. V pozdním odpoledni navštívíme klášter HAGHPAT (UNESCO) s chrámem svatého Kříže a jedním z nejslavnějších chačkarů v Arménii.

7. den

odpočinkový den strávíme krátkou návštěvou města Dilijan, pohodlnou procházkou mezi klášterem GOSHAVANK a jezerem PARZ LICH, zájemci mohou vyrazit i k jezeru GOSH LICH. Přejedeme k jezeru SEVAN, odkud vystoupáme ke klášteru SEVANAVANK, pokocháme se pohledem na jezero. V podvečer navštívíme trosky kláštera ZVARNOC (UNESCO) a ubytujeme se v JEREVANU.

8. den

časně ráno zamíříme k nejvyšší arménské hoře ARAGAC (4 090 m). Autobus se vyšplhá k JEZERU KARI (3 190 m), kde se nachází Stanice výzkumu kosmických paprsků. Dále už budeme pokračovat po svých až na jižní vrcholek hory. Možná je i alternativa - snazší výšlap v okolí pevnosti AMBERD. Nocleh v Jerevanu.

9. den

poslední den zasvětíme prohlídce hlavního města Arménie JEREVANU. Navštívíme PAMÁTNÍK A MUZEUM GENOCIDY, muzeum starých manuskriptů MATENADARAN, katedrálu sv. Řehoře, Modrou mešitu, chrám sv. Sarkise, Náměstí republiky, Operu, Kaskády. Zastavíme se u chačkarové dílny nebo na místním bazaru zvaném VERNISÁŽ. Navečer nás ještě čeká malá ochutnávka vyhlášeného arménského cognacu! Krátký nocleh v Jerevanu.

10. den

brzy ráno odlet z Arménie a během dne přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Arménie s lehkou turistikou
v cenách od 37 990 Kč