Španělsko - Andalusie a Kastilie s dobrou partou

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: doprava, klimatizovaným autobusem, 12x ubytování v kempu ve vlastním stanu, vedoucí zájezdu, informační materiál
Cena nezahrnuje: vstupy do památkových objektů a jeskyně (celkem cca 135 €), stravování a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 560 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

ANDALUSIE A KASTILIE S DOBROU PARTOU

Stravování

vlastní stravování.

Ubytování

ubytování v kempu ve vlastním stanu.

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR, tranzit přes Německo a Francii.

2. den

přejezd do španělské KASTILIE, ubytování na tři noci ve stejném kempu.

3. den

španělská metropole MADRID položená na náhorní plošině - náměstí Plaza Mayor, přepychový královský palác Palacio Real, slavná galerie Prado, park Retiro, srdce Španělska Puerta de Sol atd.

4. den

turistika v národním parku SIERRA DE GUADARRAMA - výstup na vrchol Pico de Penalara (2 430 m).

5. den

nádherné město TOLEDO na skalnaté vyvýšenině nad řekou Tajo – impozantní katedrála, synagogy, obrazy El Greca, Plaza Zocódover, hrad Alcázar aj., přejezd na jih do Andalusie, tři noci ve stejném kempu.

6. den

pohoří SIERRA NEVADA: pro zájemce náročný výstup na nejvyšší vrchol Pyrenejského poloostrova MULHACÉN (3 482 m), alternativně snadnější výstup na vrchol Veleta (3 396 m).

7. den

GRANADA - město na úpatí Sierra Nevady s pohádkovými památkami z dob maurské nadvlády (palácový komplex Alhambra, zahrady Generalife, arabská čtvrť Albaicín, jeskynní obydlí ve čtvrti Sacromonte).

8. den

pohoří ALPUJARRAS - okružní túra soutěskou Poquiera přes vesnice s farmami a terasovitými políčky, která jsou dílem Maurů, šest nocí ve stejném kempu v Almunécaru.

9. den

den u Středozemního moře, koupání a relaxace na pláži.

10. den

MÁLAGA - město na pobřeží COSTA DEL SOL (maurské hrady, promenáda, Picassův rodný dům, pláže).

11. den

výšlap k horským cortijos ve SIERRA DE ALMIJARA.

12. den

krápníková jeskyně CUEVA DE NERJA, malebná bílá vesnice FRIGILIANA známá výrobou keramiky a výrobky z trávy espartogras.

13. den

turistika (s možností brodění vodou) v soutěsce řeky RÍO CHILLAR, vyhlídka "Balkón Evropy" na útesu nad mořem v pobřežním městečku NERJA.

14. den

CÓRDOBA - někdejší sídlo nezávislého emirátu a metropole maurského Španělska - impozantní mešita, stará židovská čtvrť s labyrintem úzkých uliček a bílých domků, hrad křesťanských králů, římský most…, noční přejezd.

15. den

metropole Katalánska BARCELONA (Gaudího výstřední architektura - Sagrada Família, Barri Gothic, rušná třída La Rambla, vrch Montjuic, Picassovo muzeum), noční tranzit přes Francii a Německo.

16. den

návrat do ČR v odpoledních až podvečerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Španělsko - Andalusie a Kastilie s dobrou partou
v cenách od 12 600 Kč