Švýcarsko a Lichtenštejnsko s dobrou partou

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupy do památek, sýrárny a čokoládovny, vlak Täsch-Zermatt a lanovky do Fiescheralp a Gemmipass - dohromady výdaje cca 140 CHF, fakultativní výjezd zubačkou na Gornergrat (skupinová cena cca 70 CHF) a případně lanovkou i na Männlichen (cca 30 CHF), stravování a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
ubytování ve 4lůžkových chatkách za 3 960 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 350 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Švýcarsko a Lichtenštejnsko s dobrou partou

Stravování

vlastní stravování.

Ubytování

ubytování v kempu ve vlastním stanu.

Program zájezdu

1. den

ve večerních hodinách odjezd z ČR, tranzit přes Německo.

2. den

ráno příjezd do ministátu LICHTENŠTEJNSKO – hlavní město VADUZ (procházka k hradu), LUCERN - staré město proslavené krytými dřevěnými mosty, průsmyk Furka (2 431 m) - výhled na Rhônský ledovec, z nějž pramení řeka Rhôna, čtyři noci ve stejném kempu.

3. den

lanovkou do střediska FIESCHERALP, odtud pěší výstup na vrchol EGGISHORN (2 934 m) - pohled na nejdelší údolní ledovec Evropy ALETSCHGLETSCHER (UNESCO).

4. den

BERNSKÉ ALPY: výjezd lanovkou z Leukerbadu (kanton Valais) do sedla GEMMIPASS (2 314 m), pěší túra k chatě Lämmerenhütte (2 501 m), sestup středověkou stezkou DAUBENWAND vytesanou do skály; alternativně možnost koupání v největších alpských termálních lázních LEUKERBAD.

5. den

vlakem do ZERMATTU - vesnice na úpatí MATTERHORNU (4 478 m) a skupiny Monte Rosa, fakultativně výjezd zubačkou na GORNERGRAT (3 090 m) - vrcholek mezi dvěma ledovci s nádhernými výhledy na čtyřtisícové velikány, jinak procházka k soutěsce GORNERSCHLUCHT, Muzeum Matterhornu atd.

6. den

středověké město SION - centrum vinařské oblasti na úpatí dvou kopců se dvěma hrady, romantický hrad CHILLON proslavený lordem Byronem, procházka po promenádě v MONTREUX na břehu Ženevského jezera, kde zemřel Freddie Mercury, tři noci ve stejném kempu.

7. den

výšlap v údolí LAUTERBRUNNEN k 297 m vysokému vodopádu STAUBBACH a ke kaskádovitým TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM (série deseti ledovcových vodopádů v nitru hory), čokoládovna SCHUH v Interlakenu - ukázka ruční výroby čokolády s ochutnávkou; alternativně možnost náročnější túry z Mürrenu na horu ALLMENDHUBEL (1 932 m) a odtud panoramatickou trasou na Grütschalp.

8. den

oblast JUNGFRAU: celodenní túra na MÄNNLICHEN (2 230 m) a krásnou hřebenovkou přes KLEINE SCHEIDEGG - panoramatické výhledy na ledovce, příkré stěny a vrcholky světoznámých hor EIGER, MÖNCH a JUNGFRAU; nebo fakultativně lanovkou na Männlichen, teprve odtud pěšky po stejné trase.

9. den

hlavní město konfederace BERN (středověké centrum chráněné UNESCO, medvědí příkop, Münster, hodinová věž, měšťanské domy s podloubími, kašny, parlament, Einsteinovo muzeum), výrobna proslulých sýrů Emmental, nejmohutnější vodopády Evropy RHEINFALL.

10. den

návrat do ČR v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Švýcarsko a Lichtenštejnsko s dobrou partou
v cenách od 7 940 Kč