Norsko Nejen Pro 55+

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha – Oslo a zpět vč. let. tax ve výši 6 000 Kč
dopravu autobusem
vnitrostátní trajekty
vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu
5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích turistických hotelů (WC, sprcha)
5x snídaně
3x večeře
průvodce
cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: vstupné max. 300 NOK (900 Kč), další výše neuvedené služby
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

V minulých letech jsme zájezd Norsko 55+ nabízeli v rámci nabídky slev pro klienty nad 55 let. Vzhledem k rapidně stoupajícím cenám ubytování v Norsku a k požadavkům klientů na ubytování v hotelech je dosažení příznivé ceny a kvalitního ubytování po trase složitým úkolem. Pro rok 2018 se nám však podařilo sestavit trasu a nalézt vhodné hotely tak, abychom mohli nabídnout nejlevnější letecký zájezd do Norska s polopenzí  (snídaně a 3x večeře) s ubytováním v hotelech. Letecký zájezd do Norska vám v průběhu pár dní umožní poznat téměř všechny krásy této jedinečné severské země. Ocitnete se s námi u majestátních fjordů, uvidíte ledovcové splazy největšího evropského pevninského ledovce, stanete u nespoutaných řek a vodopádů, uvidíte nejvyšší vrcholy Skandinávie a poznáte kouzlo hlavního města Oslo. Můžete očekávat pohodový poznávací program s nenáročnými vycházkami do přírody. Níže uvedený program je platný pro termíny od 21. 8. a 4. 9. 2018. V atraktivním termínu v červnu (bílé noci) je odlet do Norska 1. den večer, prohlídka Osla je tak na programu 5. den večer a 6. den.
Č A S O V Á  S L E V A  na všechny termíny do  28. února, cena 23 900 Kč.

Program zájezdu

1. den

Po poledni odlet z Prahy do hlavního města Norska Oslo a zahájení prohlídky. (V červnu odlet večer, ubytování na hotelu kolem půlnoci, prohlídka Oslo 5. den večer a 6. den dopoledne). Na poloostrově muzeí Bygdřy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Z legendárního sportoviště Holmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme navečer i ráno celé město a vody Oslofjordu – ubytování v hotelu je právě v této exkluzivní lokalitě (mimo červen).

2. den

Nejprve se projdeme v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch norského sochaře Gustava Vigelanda. Poté budeme v centru Osla obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Odpoledne se vydáme na cestu do olympijské oblasti ZOH 1994 u největšího norského jezera Mjřsa. Ubytování v Lillehammeru (mimo červen, kdy je ubytování 1. den v Gjřviku). Večeře je v ceně zájezdu.

3. den

Atraktivní krajina a příroda Norska začíná dnešním dnem přidávat jednu perlu za druhou: na východním okraji národního parku Jotunheimen nás uchvátí ledovcová řeka Sjoa v soutěsce Ridderspranget (Rytířský skok) a tyrkysové jezero Gjende. Zde u chaty Gjendesheim začíná norská národní túra Besseggen. Kousek se po ní projdeme, z vyhlídky budeme mít horský svět i nádherné jezero jako na dlani. Na ubytování pak dojedeme navečer nejstarším osídleným údolím Gudbrandsdalen do městečka Dombĺs. Dnešní večeři vám nabídneme dle aktuální nabídky dodavatelů před zájezdem.

4. den

Dopoledne zamíříme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma, vinoucí se hlubokým údolím Romsdalen, až k nejvyšší kolmé stěně Evropy – Trollveggen (v překladu Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici Trollstigen. Tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Plavba po fjordu Geirangerfjord, mj. kolem vodopádů Sedm sester, je v ceně zájezdu. Ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

5. den

Oblastí fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Vycházka k ledovcovému splazu Briksdalsbreen nám zabere necelé 3 hodiny. Za jezerem Strynsvatn vystoupáme opět do hor. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.). Pak již dojedeme na další stylové ubytování. Večeře je v ceně zájezdu. 6. den: Dopoledne se zastavíme v městečku Lom, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Cesta na letiště Oslo - Gardermoen a navečer odlet zpět do ČR.Uvedený program je platný pro termíny od 21. 8. a 4. 9. 2018.V atraktivním termínu v červnu (bílé noci) je odlet do Norska 1. den večer, prohlídka Osla je tak na programu 5. den večer a 6. den.Program zájezdu může být upraven podle aktuálních časů letů.

6. den

Dopoledne se zastavíme v městečku Lom, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Cesta na letiště Oslo - Gardermoen a navečer odlet zpět do ČR.Uvedený program je platný pro termíny od 21. 8. a 4. 9. 2018.V atraktivním termínu v červnu (bílé noci) je odlet do Norska 1. den večer, prohlídka Osla je tak na programu 5. den večer a 6. den.Program zájezdu může být upraven podle aktuálních časů letů.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Norsko Nejen Pro 55+
v cenách od 24 900 Kč do 25 425 Kč