Maroko - Poznávací zájezd VELKÝ OKRUH MAROKEM ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Maroko
Ubytování: Poznávací zájezd VELKÝ OKRUH MAROKEM
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: Zpáteční letenka Praha – Maroko – Praha (vč. Všech poplatků)
9 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelích 3
Snídaně
Průvodce
Doprava autobusem nebo minibusem po Maroku
Cena nezahrnuje: Vstupy do památek a objektů
Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
8x večeři – 1600 Kč
fakultativní výlety a služby
Upozornění:
Pořadí navštívených míst se může měnit
Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program
Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. V Maroku se vydáme za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. V Maroku poznáme skvosty arabské kultury – královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní oblasti – kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady.

1. DEN – Přílet do Maroka, nocleh.
2. DEN – CASABLANCA – prohlídka monumentální mešity Hasana II. postavené s využitím nejmodernějších technologií a bohatě vyzdobené v tradičním stylu. Náměstí Mohameda V. s výstavnými budovami z počátku 20. st. Hlavní město RABAT – zastávka před královským palácem, romantický Chellah s římskými vykopávkami a středověkou svatyní, královské mauzoleum a Hasanova věž, kasba Ouidaias aj. Přejezd do Meknés.
3. DEN – Vykopávky města VOLUBILIS s nádhernými římskými mozaikami. Poutní město MOULAY IDRISS , Mekka chudých, mauzoleum Moulaye Idrisse. Královské město MEKNÉS – památky na rozporuplného sultána 17.st. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné královské dynastie (UNESCO), majestátní brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina.
4. DEN – Královské město FÉS , duchovní a umělecké centrum Maroka – bronzová brána královského paláce. Bab Jeloud – nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine s jednou z nejstarších univerzit na světě, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II. Súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, cizeléři, keramika.
5. DEN – Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu. NP IFRANE – vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. WÁDÍ ZIZ – soutěska u tunelu Legionářů, PŘEHRADA U ER-RACHIDIE , oázy s palmovými háji.
6. DEN – Fakultativně výlet terénními auty na Saharu k největší písečné duně ERG CHEBBI – východ slunce na poušti, oáza MERZOUGA . Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza TINERHIR . Odpoledne příjezd do kaňonu TODRA , soutěsky s 300 metrů vysokými vápencovými stěnami – nocleh.
7. DEN – Prohlídka soutěsky DADÉS – zajímavé skalní útvary. Podél vádí Dadés do města růží Kelaa M ´Gouna, údolím kasb s výhledy na Vysoký Atlas a saharské horské hřebeny do Ouarzazate, nocleh.
8. DEN – Marocký "Hollywood" město OUARZAZATE – prohlídka KASBY TAOURIRT (UNESCO) a filmových
ateliérů. Opevněná velmi zajímavá hliněná vesnice – KSAR AIT BENHADOU (UNESCO), která svou fotogeničností přitahuje návštěvníky i fotografy, přejezd přes SEDLO TIZI-N-TICHKA 2 260 m do Marrakéše.
9. DEN – MARRÁKEŠ – středověká mešita Koutoubia, palác La Bahia v andaluském stylu, hrobka sultána Ahmeda al Mansúra z dynastie Saadienů, súky v medině, nezapomenutelný večerní mumraj na náměstí Jemaa El Fna.
10. DEN – Přejezd na letiště. Odlet do ČR.

Akce : Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Maroko - Poznávací zájezd VELKÝ OKRUH MAROKEM ***
v cenách od 27 990 Kč