Údolí Aosta, PIemont, NP Gran Paradiso

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Ubytování: Údolí Aosta, PIemont, NP Gran Paradiso
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 4 ubytování
4 snídaně
dopravu luxusním autokarem
pobytovou taxu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, lanovky, fakultativní služby cca 70 EUR
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zajímavý zájezd nás zavede k ryzí kráse jezera Lago d´Orta, navštívíme údolí Vall d´Aosta s výhledy na Mont Blanc a Matterhorn i turisty nedotčenou krajinu NP Gran Paradiso. Za gurmánskými zážitky se vypravíme do oblasti vína a lanýžů do jižního Piemontu. Na závěr Turín, město s bohatou historií, které má rozhodně co nabídnout a možnost návštěvy největšího gastronomického nákupního centra na světě Eataly.

Lago d´Orta - Orta San Giuluo – Aosta – Valle d´Aosta – Courmayeur – Aiquille du Midi – údolí Valtournenche – Breuil-Cervinia – Plateau Rosa - NP Gran Paradiso – Cogne - údolí Valnontey – Venaria Reale - Asti – Alba – Barolo – Bra - Turín

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den

V krajině alpského podhůří navštívíme jezero Lago d´Orta s ostrůvkem Isola San Giulio s dochovanou bazilikou s kazatelnou z černého mramoru. Prohlídka městečka Orta San Giuluo, historické centrum, paláce a domy s železnými kovanými balkony, Piazza Principale s katedrálou, kostel Santa Maria Assunta. Nad městem spatříme kostel Sacro Monte. Pokračujeme do údolí Valle d´Aosta, do stejnojmenného města Aosta, obklopeného horami a věčně zasněženými vrcholy. Procházka a prohlídka vč. významných římských památek, Augustův oblouk, římský most z 1. stol., Porta Pretoria, katedrála, Sant´Orsso aj. Ubytování.

3. den

Snídaně. Výlet do údolí Valle d´Aosta. Přitažlivé městečko Courmayeur, majestátní alpské štíty. Lanovkou vyjedeme z Entr?ves na Aiquille du Midi (3482 m), závratné výhledy na Alpy a Mont Blanc (Monte Bianco). Údolím Valtournenche pokračujeme pod Matterhorn (Monte Cervino). Horské středisko Breuil-Cervinia u švýcarských hranic, lanovkou možnost vyjet na Plateau Rosa (3480 m), úžasná podívaná na okolní hory. Návrat na ubytování.

4. den

Snídaně. Jedinečný kout přírody NP Gran Paradiso. Dopoledne městečko Cogne, proslulé výrobou krajek, vstupní brána parku a údolí Valnontey, které skýtá podmanivou podívanou na ledovce. Odpoledne návštěva největšího zámeckého areálu v Piemontu Venaria Reale, ubytování v Turíně a poté budeme mít možnost navštívit největší gastronomické nákupní centrum na světě Eataly, moderní tržnici s výrobky producentů sdružených v organizaci Slowfood, jedinečné možnosti nákupů, součástí je i několik restaurací.

5. den

Snídaně. Celodenní výlet do jižního Piemontu – údolí, vinice, čerstvé italské produkty, sladké lískové oříšky, bílé lanýže a bohatá kulinářská tradice. Navštívíme Asti, spojované nejčastěji se sladkým šumivým vínem, ležící uprostřed nejprestižnější italské vinařské oblasti, prohlídka historického centra vč. katedrály a vyhlídky z věže Torre Troyana. Alba, městečko obklopené háji lískových oříšků, které chrlí nejlépe prodávané čokolády na světě, Ferrero Rocher, MonCheri nebo krém Nutella. Prohlídka impozantní katedrály a středověkého centra s dlážděnými ulicemi. Vesnička Barolo střežená stejnojmenným hradem, vynikající robustní červená vína s vůní po lanýžích a pomerančích, návštěva Muzea vína Barolo, ochutnávka vína. Přes Bra s barokním centrem, řadou rodinných prodejen, organickými salámy a ručně vyráběnými cukrovinkami se vrátíme na ubytování.

6. den

Snídaně. Prohlídka Turína, města se slavnou minulostí, jehož barokní stavby jsou zde zasazeny do scenérie alpského podhůří. Piazza Castello, Královský palác, Turínská katedrála s proslulou turínskou rouškou, hrad Borgo Medievale, výstřední projekt Mole Antonelliana (167 m vysoká věž) aj, fakult. lze vyjet výtahem na vyhlídkovou plošinu, výhledy na Alpy a údolí řeky Pád. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

7. den

Příjezd do ČR v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Údolí Aosta, PIemont, NP Gran Paradiso
v cenách od 8 590 Kč