Krásy Slovinského a Italského Jadranu s pobytem u moře

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Slovinsko
Ubytování: Krásy Slovinského a Italského Jadranu s pobytem u moře
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 6 ubytování
6 polopenzí
dopravu luxusním autokarem
pobytovou taxu
vstup do mořského parku
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, fakultativní služby cca 50 EUR
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Objevte s námi kouzlo nádherné krajiny Slovinska. Čeká nás magické letovisko Bled s hradem vysoko na skále, přímořská města Piran, Koper a krásné Škocjanské jeskyně, které jsou zapsány na seznamu památek UNESCO. Navštívíme pohádkový zámek Miramare, zažijeme pravou atmosféru italského přístavu, koupání v moři i v bazénech s mořskou vodou parku Laguna.

Stravování

Polopenze - snídaně a večeře formou bufetu

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu Vile Park*** s mořskými lázněmi Laguna ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce. Hotelový komplex přímo na pláži s přístupem do mořského parku Laguna a na pláž Arcobaleno s venkovními bazény. Vstup do mořského parku v řádné otevírací době, bazény a vířivky jsou v ceně zájezdu, stejně jako vstup na pláž. Sauny, wellness, masáže za příplatek.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den

Ráno nás přivítá lázeňské letovisko Bled při nádherném alpském ledovcovém jezeře s působivým hradem vysoko na skále, odkud je možné vidět Julské Alpy i pohoří Karavanky. Prodávají se zde lahodná mešní vína z vintgarských vinic. Projdeme se po promenádě, navštívíme kostel zdobený architektem Jože Plečnikem, variantně koupání v jezeře. Odpoledne odjezd k moři na ubytování, koupání, večeře.

3. den

Snídaně, pobyt u moře, nebo odpolední procházka do nedalekého romantického rybářského přístavu Piran s úzkými uličkami a živou pobřežní promenádou. Kavárny, cukrárny, rybí restaurace. Individuální návrat, koupání, bazény, masáže, wellness, večeře.

4. den

Snídaně. Přes mondénní letovisko Portorož dojedeme na solná pole v Sečovlje, kde se seznámíme se získáváním mořské soli v místních salinách, již 800 let starým způsobem. Možnost koupit si čistě bílou přírodní sůl. Návrat do hotelu, večeře.

5. den

Snídaně. Výlet do Itálie na pohádkový zámek Miramare. Bílý zámek na útesu obklopují překrásné zahrady. Cestou zpět si prohlédneme přístav Terst s antickými památkami a reprezentativními budovami na náměstí, atmosféra italského přístavu, italská zmrzlina. Variantně možnost navštívit terstské aquarium s mořskými živočichy. Večeře.

6. den

Snídaně, pobyt u moře, bazény, masáže, wellness, večeře. Variantně možnost procházky do Portorože, přístavu Lucia a na výstavu Forma Viva, sochy umístěné v lesíku pod širým nebem.

7. den

Snídaně. Dopoledne navštívíme slovinský Kras, divokou krajinu lesů, roklí, jeskyní a skalních mostů. Prohlídka unikátních Škocjanských jeskyní (UNESCO) s podzemním říčním kaňonem. Zastávka v největším slovinském přístavu Koper, prohlídka historického jádra, promenáda, ochutnávka místních vín. Návrat na ubytování, večeře.

8. den

Snídaně, pobyt u moře, odpoledne odjezd z hotelu přes Itálii, romantický zámek Duino na skále nad mořem, prohlídka, večerní zastávka ve středověkém městečku Cividale del Friuli na úpatí Alp. Procházka po historickém jádru, středověké uličky, paláce, duomo, Ďáblův most. Odjezd do ČR.

9. den

Příjezd do ČR v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené Krásy Slovinského a Italského Jadranu s pobytem u moře
v cenách od 12 490 Kč