Porto, víno, památky a řeka Douro

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko Porto a sever Braga
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha - Lisabon - Porto vč. letištních tax
transfer letiště - hotel a zpět
4x hotel
4x snídaně
průvodce
Cena nezahrnuje: případnou pobytovou taxu
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Říká se, že návštěva druhého největšího portugalského města Porta je vždy pro návštěvníka, který sem zavítal poprvé, nečekaně příjemným překvapením. A do některých měst se musíte vracet, aby vás pustila k sobě. Staré Porto je půvabně naskládané na prudkých svazích nad řekou Douro. Mosty přes řeku jsou tou největší portskou dominantou, klenou se sebevědomě nad údolím. A portské víno?..Ochutnejte sami.

Program zájezdu

1. den

Odlet z ČR v podvečer (Praha-Lisabon-Porto), ubytování.

2. den

PORTO (UNESCO), cesta vyhlídkovým busem: katedrála Sé z 12. stol., věž Torre dos Clerigos, moderní budova Casa Música, Fundaçaode Serralves, výtahem nebo pěšky do rybařské čtvrti Ribeira (UNESCO), Palácio de Bolsa, cesta lodí pod 6 mosty až k ústí do moře, nábřeží čtvrti Villa Nova de Gaia s rybářskými loďkami, možnost lanovky s pohledy na Monsteiro da Serra do Pilar a na město, exkurze na výrobu proslulých vín porto s ochutnávkou, večerní nábřeží s možností večeře.

3. den

V červnuhistorické centrum při slavnosti sv. Jana, patrona města PORTO , zlatem zdobený kostel Sao Francisco, atmosféra čtvrti Ribeira (UNESCO) a Baixa s tradičními obchůdky i ulice Santa Catarina s kavárnou Majestic ve stylu Art Nouveau, večer slavnost vrcholí - ulice plné veselí, tance, všichni si pochutnávají na grilovaných sardinkách a vínu, ohňostroj. V srpnu fakult. celodenní výlet po řece Douro (UNESCO) lodí a vlakem s obědem do města REGUA, centrum vinařské oblasti, malebnou krajinou s výhledy na strmé svahy porostlé vinicemi, večer návrat vlakem do PORTA podél řeky na hist. nádraží Sao Bento, budova zdobená typickými modrobílými ajulejos, variantně procházky v centru a návštěva muzeí, možnost večeře.

4. den

Fakult. celodenní výlet místním busem vinicemi do vnitrozemí regionu Minho a řeky Douro, známé nejen víny Vinho Verde, ale i červenými a bílými víny, exkurze na vinařství s ochutnávkou, GUIMARAES (UNESCO),město považované za kolébku portugalského národa (narodil se 1. portugalský král Alfons I.),vévodský palác, hrad Castelo de Saõ Miguel, BRAGA , jedno z nejstarších portugalských měst, arcibiskupské sídlo, barokní klenot Bom Jesus do Monte, poutní místo zasazené do zeleně nad městem, večerní Porto, možnost večeře.

5. den

Transfer na letiště, odlet, návrat odpoledne. CK si vyhrazuje právo záměn částí programu nebo směru jízdy lodi vzhledem k úpravám letového řádu a změnám v dopravě.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Porto, víno, památky a řeka Douro
v cenách od 16 990 Kč