Ze sopečné Poľany za krásami Slovenského krasu **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Slovensko
Ubytování: Ze sopečné Poľany za krásami Slovenského krasu
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem
2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
2× snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 900 Kč
2× večeře 500 Kč
pobytová taxa v hotelu cca 2 €/os./pobyt
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

ARBORETUM BOROVÁ HORA • POĽANA (UNESCO) • ROŽŇAVA • DOMICA (UNESCO) • ZÁDIELSKÁ TIESŇAVA (UNESCO) • BETLIAR • ČIERNY BALOG • VYDROVO • HRONSEK

Program zájezdu

1. den

V brzkých ranních hodinách se z Brna ( (nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) vypravíme na střední Slovensko do Zvolena. Navštívíme zde arboretum Borová Hora s největším rozáriem na Slovensku, které se může pochlubit 1.200 odrůdami růží, ale i cennou sbírkou dřevin nebo skleníkem s kaktusy a sukulenty nejen z Mexika. Poté odjedeme do nedaleké oblasti biosférické rezervace UNESCO Poľana . Mohutná třetihorní sopka o průměru téměř 20 km zde vytvořila neopakovatelnou přírodní scenérii. Vydáme se po některém z mnoha značených turistických chodníků vedoucích místy s bizarními skalními útvary a podíváme se třeba k vodopádu Bystré nebo budeme moci zdolat samotný vrcholek Poľana (1.458 m) a vyhlídku Katruška. V podvečer přijedeme do Rožňavi a během procházky si prohlédneme její historické náměstí s barokními kostely, katedrálou, radnicí a původními měšťanskými domy, jenž stojí přímo nad místy středověkých zlatých dolů. Ubytování v okolí, nocleh.

2. den

Po snídani navštívíme podzemní klenot Slovenského krasu – jeskyni Domica (UNESCO) s bohatou krápníkovou výzdobu, kaskádovými jezírky a součástí prohlídky je i plavba po podzemní říčce Styx. Odpoledne strávíme v panenské přírodě Slovenského Krasu, největšího krasového území střední Evropy (biosférická rezervace UNESCO). Projdeme místy až 300 m hlubokou soutěskou Zádielské tiesňavy vyhloubenou vodami Blatnického potoka a lemovanou zajímavými sklaními útvary jako Cukrová homole, Čertova stěna nebo Čarodějnice. Zájemci mohou vystoupit i na Zádielskou planinu. Návrat na ubytování.

3. den

Po snídani si prohlédneme zámek Betliar – další reprezentační sídlo vlivné uherské šlechtické rodiny Andrássy a také rozsáhlý romantický park se vzácnými dřevinami, vodními i architektonickými prvky, který právem náleží do seznamu světových historických zahrad. V Čiernom Balogu pojedeme po lesní úzkorozchodné železnici, po níž se v minulosti sváželo dřevo. Historický vláček nás proveze Vydrovskou dolinou a při procházce ve zdejším netradičním skanzenu v přírodě si připomeneme pozvolna mizící lesnické řemeslo. Cestou zpět do ČR se zastavíme v Hronseku , kde se podíváme do dřevěného artikulárního kostelíku se zvonicí z let 1725–1726, který je příkladem pozoruhodné lidové architektury. Přírodní zajímavostí Hronseku jsou několik století staré mohutné lípy s výškou až 25 metrů. Návrat do Brna v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Ze sopečné Poľany za krásami Slovenského krasu **
v cenách od 3 990 Kč